DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

EC 1315 OPEN KAIR

Výstava k oslavě tříleté spolupráce uměleckých rezidenčních programů OPEN A.i.R. a K.A.I.R. Košice Artist in Residence.

EC 1315 OPEN KAIR by mohl být název přímého mezinárodního vlakového spojení mezi Plzní a Košicemi. Zatím existuje aspoň toto pomyslné spojení, díky kterému mohou čeští umělci odcestovat do Košic a slovenští do Plzně, kde dva měsíce žijí a tvoří. V roce se 2013 se Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015 a Košice- Európske hlavné mesto kultúry 2013 dohodly na tříleté spolupráci mezi rezidenčními programy OPEN A.i.R. a K.A.I.R. Košice Artist in Residence. Projekt sice v tomto roce končí, ale linka EC 1315 OPEN KAIR bude pokračovat díky silnému partnerství, které se rezidenčním programům podařilo za tři roky vybudovat. 

V rámci této akce umělci (Tibor Nagy Grosso, Tomáš Šperňák aká Tosper SoundGuide, Petra Římalová, Matěj Al-Ali, Nina Šošková, Imrich Veber a Juraj Florek) představili své rezidenční projekty a pohovořili o nabytých zkušenostech. V obvykle nepřístupných prostorách v DEPO2015 poté vystavují svá rezidenční či nová umělecká díla.

Přijďte se podívat na výstavu - je otevřená každou středu (vyjma 23.12.) od 17 do 19 hodin. Výstavou zájemce provede koordinátorka programu OPEN A.i.R. Tereza Svášková.

Vstup zdarma.

Přidejte se k akci i na Facebooku!