DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

BLIK BLIK 2020

Šestý ročník festivalu světla a umění BLIK BLIK se přesune z centra Plzně a nechá poprvé kompletně vyniknout městskou zeleň. V pátek a sobotu 27. - 28. března rozsvítí na 14 instalací od tuzemských i zahraničních umělců a uměleckých projektů Lobezský park a jeho okolí.

Podél řeky do Magické roklinky

Letošní trasa lemovaná světelnými instalacemi provede návštěvníky od Divadla ALFA, podél řeky Úslavy, přes Lobezský park až k Rolnickému náměstí. Cestu bude možné absolvovat i v opačném směru. Centrem festivalu bude Lobezský park, který přeměníme v Magickou roklinku. Ať už se rozhodnete do ní střemhlav sklouznout nebo raději opatrně sestoupit po svých, zavede vás do zcela jiného, čarovného světa. 

Více zábavy, méně čekání

„Uspořádat festival světla v parku je pro nás organizátory výzva. Současně si ale od nové lokace slibujeme, že zmizí fronty před vstupem u jednotlivých instalací,“ říká manažerka festivalu Petra Krákorová a vysvětluje: „právě to totiž trápilo návštěvníky při loňském, rekordním, ročníku, na který dorazilo 50 000 lidí. V roce 2020 budou všechny placené instalace na jednom místě se společným vstupem.“ Neplacené instalace se
objeví volně podél nově naplánované trasy.

Světelné instalace budeme odtajňovat postupně

První odhalenou instalací je Analemma japonského umělce Yasuhiro Chida. Jedná se o hustou síť tenkých nití natažených mezi stromy, která se tvoří zhruba 10 dní. Síť pak nese světlo a vytváří dojem hvězdného roje.

Festival letos přináší spoustu novinek, nenechte si je ujít a sledujte událost na facebooku!