DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

BLIK BLIK 2019

Na ojedinělý zážitek se současným digitálním uměním v ulicích Plzně lákáme v zimních měsících již popáté. Tato tradice započala během roku, kdy byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury. Festival pod názvem „BLIK BLIK - festival světla a umění ve veřejném prostoru“ staví na velkém diváckém úspěchu z let 2015, 2016, 2017 a 2018, kdy si světelné instalace prohlédlo až 40.000, respektive 45.000 diváků.

Festival spolupracuje s dalšími podobnými akcemi v ČR i zahraničí, jakou jsou SIGNAL festival nebo slovenský festival Biela noc, zároveň propojuje kulturní scénu v Plzni, kdy na dalších místech mimo hlavní trasu chystají kulturní organizace, místní centra a spolky doprovodný program.

V roce 2019 se festival uskuteční 29. a 30. března. Tentokrát rozblikáme centrum města od DEPO2015 přes náměstí Republiky až po Pivovarnické muzeum. Těšte se na 13 instalací v interiéru i exteriéru. Aktuality zveřejňujeme na facebookové události. Vstupenky na interiérové instalace jsou v předprodeji na Plzenskavstupenka.cz nebo na GoOut.cz.

Instalace:

1. Museum of the Moon / Luke Jerram (UK)
Takhle blízko Měsíci už nikdy nebudete. Sedmimetrová instalace využívá detailní snímky NASA a vy tak můžete prozkoumat každý jeho kráter stejně jako odvrácenou stranu Měsíce.

foto: Leeds Living