DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

BLIK BLIK 2022

Festival světla a umění ve veřejném prostoru BLIK BLIK se vrací v plné své kráse a velikosti do centra města Plzně. Šestý ročník v tradičním formátu uvede celkem 15 zastavení na trase dlouhé 3 km. 

Celkem 15 zastavení, umělci z celého světa a kvalitní umění přizpůsobení na míru místu. Umělci nejen z ČR, ale také ze Slovenska, Maďarska, Francie a dokonce dalekého Japonska ukážou to nejlepší ze současné digitální tvorby - lasermaping, videomaping, obří statické projekce či interaktivní světelné exponáty a více - na to všechno se budou moc návštěvníci těšit.

Dvě interiérové instalace v Katedrále sv. Bartoloměje a Korandově sboru budou podmíněny zakoupením vstupného z důvodu omezené kapacity. Součástí doprovodného programu je premiéra akrobatického představení se světelnými prvky “Camera Obscura”, kdy umělecká akrobatická skupina Žongléros ansámbl promění Autobusovou halu v DEPO2015 v jeden velký světelný zážitek. 

 

Interiérové instalace
Hlavní roli tentokrát dostane nově zrestaurovaný interiér Katedrály sv. Bartoloměje, ve kterém jeden z největších interiérových videomappingů rozehraje gotické stropy, oltář a další architektonické prvky v impozantní audiovizuální instalaci Nebeská symfonie. Umělecký obsah instalace vytváří francouzská světově uznávaná umělecká skupina AV Extended. 

Druhou interiérovou instalaci ve své světové premiéře uvede evangelický kostel Korandův sbor. Interaktivní hudební nástroj návštěvníci pomocí laserových paprsků rozezní jak tóny a zvuky, tak prvky interiéru kostela. Zahrát si najednou mohou až 3 hráči, kteří rozzáří až 16 laserových paprsků.

Festivalová trasa:
Náměstí republiky – historické centrum města Plzně – břeh řeky Radbuzy – park U Ježíška – Papírenská lávka - DEPO2015 - Korandův sbor

25. a 26. března, 19 - 24
Venkovní část festivalu je ZDARMA. 

VSTUPENKY DO INTERIÉRŮ ZAKUPTE ZDE 

VSTUPENKY NA PŘEDSTAVENÍ CAMERA OBSCURA KUPUJTE ZDE.

Galerie