top of page

CO.CON 2019

CO.CON je multižánrový festival zaměřující se především na 4 témata, povětšinou spojené se SCI-FI a FANTASY tématikou: PC hry, komiks, cosplay a deskové a karetní hry. V roce 2019 proběhl pilotní ročník tohoto festivalu.

 

Největší prostor dostala na festivalu PC herna, umožňující i zapojení do turnaje o ceny. Ta představila například oldschool Doom v netradičním multiplayeru, historickou arkádovou hernu s 8 automaty, některé i 50 let staré, nebo virtuální realitu na několika plochách.
Za zmínku stojí také hra Trackmanie, která byla k vidění na širokoúhlé projekci tvořené cca 3 projektory, a tím poskytla hráči pocit skutečně nekonečného horizontu.
Praktické ukázky samozřejmě doprovázely přednášky lidí z oboru, např. Tomáš Duchek (concept artista hry Kingdom Come) - který mimo jiné vedl i workshop digitální malby, nebo Pavel Dobrovský (redaktor časopisu Level). Na festivalu se rovněž objevily studentské hry ze ZČU.

COCON2019.jpg

Dalším tématem byl komiks, doprovázený již probíhající výstavou v kavárně. Zájemci mohli navštívit přednášky od množství autorů, často držitelů komiksové ceny Muriel, např. Marek Pokorný (Svatá Barbora), Marek Rubec (Jarmil, Uprchlíci) nebo předseda České akademie komiksu Pavel Kořínek, který oživil předválečnou komiksovou postavu pejska Punti. Mezi studentskými přednáškami stojí za zmínění vystoupení Lucie Dynterové, která vytvořila digitální interaktivní komiks (Továrna na umění), který si v průběhu dne bylo možné zahrát. V rámci komiksu probíhal také workshop s Marií Kohoutovou odb. asist. z atelieru Komiks a ilustrace pro děti na místní Sutnarce

 

Nedílnou součástí byla i COSPLAY subkultura, kde nás navštívily například postavy ze STAR WARS, 501 legie, který se aktivně zabývá tímto tématem
a charitativní aktivitou.
Dorazila také postapokaliptická auta z připravovaného filmu Trash Town, který zpracovává téma mezilidských vztahů ve zdevastovaném světě.
 

Odpočinout si bylo možné u některé z deskových her nebo se třeba zapojit do turnaje v Bangu.
Další možností bylo zkusit si vyrobit a namalovat postavičku k velmi speciálním deskovkám WARGAMING, odehrávajícím se na dvou velkých stolech, plných modelů prostředí. 

 

Prostřední část velké autobusové haly byla věnována tržnici, kde si návštěvníci mohli nakoupit vše ze 4 kategorií a mohli se setkat také s některými autory a nechat si podepsat knihy a komiksy. Dorazil například JAZ autor legendárních Oprásků s českí historje!!!

 

Festival přinesl také spousty doprovodných aktivit, jako je úniková hra Kupé 42, výstava lentikulárních obrazů, projekce krátkomentážních filmů FAMU se sci-fi a jinou tématikou a na závěr afterparty s DJs a prostorovým videomappingem na několik pláten. 


23. 3. 2019 – 24. 3. 2019 

PRESSLOVA 14, PLZEŇ

DEPO2015 Creative Zone

VSTUP DO AREÁLU ZDARMA / PLACENÉ WORKSHOPY, PŘEDNÁŠKY, HRANÍ

DALŠÍ ROČNÍKY:

co.con 2023.jpg

CO.CON 2023

bottom of page