DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

BLIK BLIK_Digitální hřiště

Posviťte si na festival světla a umění BLIK BLIK v novém kabátě. Digitální hřiště přináší to nejlepší ze současného audiovizuálního umění, které vám přiblíží hravou a zábavnou formou. Interaktivní světelné instalace si užijí děti i dospělí.

Hry se světlem i vesmírné zážitky

Autobusová hala o rozloze 800 m² se na téměř 2 měsíce promění ve svět plný světelných experimentů, zvuků a imaginace. Na 14 světelných instalací od českých i zahraničních tvůrců vás přenese na místo, kde se stanete součástí živých instalací, uměleckých objektů a vytvoříte si vlastní vesmír.

Objevte kouzelný svět fantazie i pohybu

V Digitálním hřišti se umělcem může stát úplně každý, kdo má odvahu nechat průchod vlastní fantazii a nebojí se pohybu. Zkuste si třeba ovládat skálu či planetu světelným mečem nebo pomocí svého vlastního pohybu vytvářet lidské světelné ohňostroje. Hráli jste někdy videohry v životní velikosti? Zachraňovali jste někdy virtuálně planetu Zem? Že ne? Pojďte si hru se světlem vyzkoušet s námi. Těšte se i na laserovou prolézačku, hry s UV světlem, světelné malování, nebo ultra velké Člověče, nezlob se!

Digitální hřiště je tu pro vás od 2. července do 23. srpna.

Sledujte novinky na facebooku a pozvěte na hřiště vaše přátele!

Světelné instalace

GROW / Luboš Zbranek
Prostředí reaguje na hráče a pianista je tak zároveň performerem i visuálním tvůrcem svého unikátního koncertu. Napadá prostředí industriální haly a hudbou symbioticky přetransformovává umělou architekturu v organickou strukturu. S každým úderem kláves se rozeznívá světelná krajina, která postupně v průběhu skladby vychází nad pomyslným obzorem hráče a přináší tak jedinečný zážitek jemu i posluchačům.
 
 
Playground / INITY Interactive
Interaktivní hra, při které klidně i 100 hráčů najednou zachraňuje planetu před útoky z vesmíru. Míčky létají na obří 12 metrovou projekční plochu a jenom díky spolupráci hráčů může být naše planeta zachráněna… ostatně jako v reálném životě…
 
 
Malování světlem / WROart Media Center / Paweł Janicki a Dominika Sobolewska
Ovládat planetu světelným mečem nemusí jen rytíři Jedi. V naší instalaci díky pohybu ožívá plátno, na kterém děti mění barevné obrazce a rozeznívají zvuk.
 

Painting [WRO Art Center, 01.06.2015] from Paweł Janicki on Vimeo.

PARTICLE SWARM / 3dsense
Interaktivní aplikace až pro 5 osob, kde každý ovládá svého avatara tvořeného z drobných částic a určuje mu svým pohybem dynamiku. Instalace vizuálně odkazuje na chování ptačího hejna, které se dokonale řídí pomocí kolektivní inteligence a při změně chování jedince se manévr šíří hejnem stejně jako magnetická vlna.

Chovatelská stanice / WROart Media Center
Dřevěná chovatelská stanice pro elektronického psa, který hlídá vstup na výstavu.
 
Back to the Moon / MgA. Lukáš Kellner / MULTILAB SUTNARKA
Zachraňte Laiku zatoulanou v kráterech měsíce. Apollo 11 je její jedinou možností k cestě domů. Pozor ale na nepřátelské družice bránící měsíční hranice. Nelehký úkol čeká vás na cestě této. Nechť vás síla provází.
 
Ozvěna / Vojtěch Žák Leischner / www.trackmeifyoucan.com
Nechte zvuk přeměnit na barvy v interaktivní hravé instalaci. Vykřičte svoje frustrace do mikrofonu a nechte je pomalu rozplynout.
 
Hemžení / Vojtěch Žák Leischner / www.trackmeifyoucan.com
Pozorujte hemžení barevného hejna, které se snaží před návštěvníky utéct do bezpečí.
 

Otevírací doba

Po, Út, Pá, Ne        10:00 - 18:00
St, Čt, So               10:00 - 20:00

Vstupné

Vstupenky jsou k dostání na místě a v předprodeji na Plzenskavstupenka.cz nebo přes GoOut.net

Ceník vstupného

  • 150 Kč       Dospělý
  • 100 Kč       Dítě 4-15 let / senior 65+ / ZTP
  • 350 Kč       Rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti)
  • 80 Kč         Skupiny nad 10 osob
  • ZDARMA    Dítě do 3 let

Zvýhodněné vstupné

Využijte možnosti navštívit BLIK BLIK_Digitální hřiště společně s výstavou Góóól za zvýhodněné vstupné.

  • 200 Kč       Dospělý
  • 120 Kč        Dítě 4-15 let / senior 65+ / ZTP
  • 400 Kč       Rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti)
  • ZDARMA    Dítě do 3 let