DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

EC 1315 OPEN KAIR

The English description of the event will be here soon! Thank you for your patience! 

EC 1315 OPEN KAIR by mohl být název přímého mezinárodního vlakového spojení mezi Plzní a Košicemi. Zatím existuje aspoň toto pomyslné spojení, díky kterému mohou čeští umělci odcestovat do Košic a slovenští do Plzně, kde dva měsíce žijí a tvoří. V roce se 2013 se Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015 a Košice- Európske hlavné mesto kultúry 2013 dohodly na tříleté spolupráci mezi rezidenčními programy OPEN A.i.R. a K.A.I.R. Košice Artist in Residence. Projekt sice v tomto roce končí, ale linka EC 1315 OPEN KAIR bude pokračovat díky silnému partnerství, které se rezidenčním programům podařilo za tři roky vybudovat. 

V rámci této akce umělci (Tibor Nagy Grosso, Tomáš Šperňák aká Tosper SoundGuide, Petra Římalová, Matěj Al-Ali, Nina Šošková, Imrich Veber a Juraj Florek) představili své rezidenční projekty a pohovořili o nabytých zkušenostech. V obvykle nepřístupných prostorách v DEPO2015 poté vystavují svá rezidenční či nová umělecká díla.

Přijďte se podívat na výstavu - je otevřená každou středu (vyjma 23.12.) od 17 do 19 hodin. Výstavou zájemce provede koordinátorka programu OPEN A.i.R. Tereza Svášková.

Vstup zdarma.

Přidejte se k akci i na Facebooku!