DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

Spisovatelská rezidence v Pécsi

Program OPEN A.i.R. pod záštitou Plzeň 2015 ve spolupráci s Pécs Writers Program vyhlašuje otevřenou výzvu pro české spisovatele:

Umělecký rezidenční pobyt v Pécsi (HU)

Termín rezidence: 1. - 30. červen 2015

Počet rezidentů: 1

Profil rezidenta: spisovatel, který se narodil / žije / jeho tvorba je spjatá významně s / odkazuje na Plzeň či Plzeňský kraj

Přihlášky obsahující životopis a motivační dopis (vše v angličtině) zasílejte do 15. dubna 2015 na adresu: svaskova@plzen2015.cz.

Cíl a téma rezidence: úkolem vybraného spisovatele bude poznávat tamější spisovatelskou komunitu, město, vnímat jeho atmosféru a své dojmy a zážitky zaznamenávat česky ve formě deníku (blogu) - tzv. "Diář z Pécse". Minimální rozsah deníku není stanoven. Možné je zvolit jakoukoliv literární formu. Cílem projektu je navázání spolupráce českých a maďarských spisovatelů, setkávání s tamějšími umělci. Autorské texty - tzv. Diář z Pécse - budou následně se souhlasem spisovatele publikovány v českém i anglickém překladu.

Požadovaný jazyk komunikace je angličtina nebo němčina.

Organizátor rezidence zajišťuje:
• ubytování (privát)
• doprava
• honorář (500 € brutto)

Lokalita: Projekt Pécs Writers Program sídlí ve městě Pécs. Město Pécs leží na jihu Maďarska, má asi 160 tisíc obyvatel a bylo Evropským hlavním městem kultury 2010. Více o programu: http://meheskaroly.hu/pecswritersprogram/, http://resartis.org/en/residencies/list_of_residencies/?id_content=5621.

Gallery