DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

Umělecká rezidence v Řeznu

Program OPEN A.i.R. pod záštitou Plzeň 2015 ve spolupráci s KustvereinGRAZ e.V. v Řeznu vyhlašuje otevřenou výzvu pro české umělce:

Umělecký rezidenční pobyt v Řeznu

Termín rezidence: 3.8. - 3.9. 2015

Počet rezidentů: 1

Profil rezidenta: profestionální umělec, vč. studenta umění, který se narodil / žije / jeho tvorba je spjatá významně s / odkazuje na Plzeň či Plzeňský kraj.

Přihlášky obsahující portfolio a motivační dopis obsahující umělecký záměr pro danou rezidenci (vše v němčině nebo angličtině) zasílejte do 1. dubna 2015 na adresu: art@renatechristin.de. Přihlášky bude posuzovat a umělce vybírat porota zastoupená členy projektů KunstvereinGRAZ a OPEN A.i.R./ Plzeň 2015.

Cíl a téma rezidence: Vytvoření site-specific projektu. Navázání spolupráce řezenských a plzeňských umělců. Rezidence bude zakončena veřejným představením projektu (výstava díla se uskuteční ve výstavních prostorách KunstvereinGRAZ od 4. - 26. 9. 2015).

Organizátor rezidence zajišťuje:

  • ubytování (privát)
  • materiál a technické zajištění rezidence v max. hodnotě 500 €
  • honorář (1000 € brutto)

Lokalita: Projekt KunstvereinGRAZ sídlí ve středu města Řezno. V sídle KunstvereinGRAZ se pravidelně organizují výstavy, přednášky, workshopy atd. Poskytují umělcům dobré technické zázemí a možnost být v centru dění.

Tento rezidenční pobyt je realizován v rámci spolupráce Plzeň – Evropského hlavního města kultury 2015, města Plzeň a KunstvereinGRAZ a městem Řezno.

Více informacií o KunstvereinGRAZ naleznete na www.kunstvereingraz.de, anebo kontaktujte přímo Renate Christin: art@renatechristin.de.