DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

Umělecká rezidence v Košicích

Program OPEN A.i.R. pod záštitou Plzeň 2015 ve spolupráci s K.A.I.R. Košice Artist in Residence vyhlašuje otevřenou výzvu pro české umělce:

Umělecký rezidenční pobyt v Košicích

Termín rezidence: březen – duben 2015
Počet rezidentů: 1
 
Profil rezidenta: hledáme umělce, který se věnuje, anebo má zájem se věnovat tématu veřejného prostoru, ať už ve formě uměleckých instalací, fotografií, videa, performance apod. 

Přihlášky obsahující strukturovaný životopis, portfolio a motivační dopis (vše v češtině, slovenštině nebo angličtině) zasílejte do 16. ledna 2014 na adresu: zuzana.kotikova@kosice2013.sk. Rezidenty vybere odborná porota do 21. ledna 2015.
 
Cíl a téma rezidence: Vytvoření site-specific projektu týkajícího se veřejného prostoru. Navázání spolupráce košických a plzeňských umělců. Rezidence bude zakončena veřejným představením projektu; v průběhu rezidence proběhne workshop zapojující místní obyvatele (ukázka uměleckých technik, ateliér pro děti, přednáška aj.).
 
Organizátor rezidence zajišťuje:
• cestovné (v max. výši 200 €)
• ubytování
• materiál a technické zajištění rezidence v max. hodnotě 500 €
• honorář (500 € brutto za měsíc)
 
Lokalita: Projekt K.A.I.R. Košice Artist in Residence sídli v areálu kulturního centra Kasárne/Kulturpark www.kulturpark.sk, které sa nachází v centru města. V Kasárnách/Kulturparku se pravidelně organizují výstavy, koncerty, divadelní a taneční představení, přednášky, workshopy atd. Poskytují umělcům dobré technické zázemí a možnost být v centru dění.
 
Tento rezidenční pobyt je realizován v rámci spolupráce Plzeň – Evropského hlavního města kultury 2015 a Košice – Evropského hlavního města kultury 2013 na tříletém projektu uměleckých rezidenčních výměn (resp. jejich dílčích programech K.A.I.R. Košice Artist in Residence a OPEN A.i.R.). V předchozích dvou letech se uskutečnily pobyty tří slovenských umělců v Plzni a pobyt dvou českých umělců v Košicích. I v tomto roce budou umělci bydlet a pracovat po dobu několika měsíců v inspirativním prostředí Košic, realizovat zde vlastní umělecké projekty, spolupracovat s představiteli místní kulturní scény a prezentovat výstupy jejich pobytu širokému publiku.
 
Více informacií o K.A.I.R. Košice Artist in Residence naleznete na  www.kair.sk, anebo kontaktujte Zuzanu Kotikovou: zuzana.kotikova@kosice2013.sk