DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Festival KUK - pro děti od 10 měsíců do 3 let

Přijďte si užít divadlo pro nejmenší diváky, koncert vážné hudby pro rodiče s batolaty, vyzkoušet pohybové a hudební workshopy či zadovádět si do obří herny pro malé průzkumníky. Dorazte se přesvědčit, že umění a zábava pro batolata existuje a že i vaše ratolest si KUK zamiluje!

KUK je prvním českým multižánrovým projektem, který cílí především na návštěvníky ve věku od 10 měsíců do 3 let.

KUK nabízí rodinám s malými dětmi smysluplný program s vysokou uměleckou úrovní, nekomerční alternativu kvalitní dětské zábavy, nabitý program od herny, přes divadelní představení až po pohybové workshopy. To vše na míru pro naše nejmenší návštěvníky.

Obří herna pro nejmenší a jejich velký doprovod. Malí průzkumníci se mohou těšit na obří bludiště, kuličkodráhu, hravé tabule, originální haptický koberec, měkoučkou nafukovací prolézačku, svět rostlin z pohledu malého broučka a také odpočívárnu pro ty, které hraní unaví.

Dětská obří herna je určena pro děti od 10 měsíců do 3 let. Herna bude otevřena každý den od 7. do 16. března vždy na dva časové úseky

1) 10:00 – 13:30
2) 14:00 – 18:00

Prodej vstupenek je zvlášť na dopolední a na odpolední blok. Vstupné do herny platí na celý časový úsek.

VSTUPENKY DO HERNY (10:00 - 13:30 / 14:00 - 18:00 MŮŽETE KOUPIT UŽ NYNÍ ZDE

‼️ Pamatujte, prosím, že každý návštěvník (dítě od 10 měsíců i dospělý) POTŘEBUJE SVOU VSTUPENKU, a to jak do herny, tak na doprovodný program. Děkujeme za pochopení.

Program KUK
7. března - 16. března 2022

Obří herna pro nejmenší
7.3.- 16.3. každý den
dopolední blok 
10:00 – 13:30 
odpolední blok 
14:00 – 18:00 

7.3. pondělí
11:00 Hudba batolatům / divadelní představení
15:00 Hudba batolatům / divadelní představení

8.3. úterý
15:00 První pomoc nejen pro rodiče / workshop

9.3. středa
15:00 Znakování pro batolata s písničkami / workshop 
15:30 Znakování pro batolata s písničkami  / workshop

16:15 Ostrov objevů /workshop 
16:45 Ostrov objevů /workshop

11.3. pátek
10:00 Výtvarná dílna /workshop
12:00 Výtvarná dílna /workshop

12.3. sobota
11:00 Ptáček a lev / divadelní představení Damúza
15:00 Ptáček a lev / divadelní představení Damúza

13.3. neděle 

10:30  Znakování pro batolata s písničkami  / workshop
11:00 Ostrov objevů / workshop
13:00 Mámou ve světě kluků / přednáška
15:30 Rodičovství s lehkostí - ochutnávka nástrojů Access Consciousness

14.3. pondělí 
15:00 Jak rozpoznat a vychovávat dítě s ADHD, ADD/ přednáška, beseda

16.3. středa
11:00 Batosnění / divadelní představení Damúza - ZRUŠENO Z DŮVODU NEMOCI
15:00 Batosnění / divadelní představení Damúza - ZRUŠENO Z DŮVODU NEMOCI

11:00 Hudba batolatům / Interaktivní hudební vystoupení pro malé a velké „ Teče hudba, teče“.
15:00 Hudba batolatům / Interaktivní hudební vystoupení pro malé a velké „ Teče hudba, teče“.

 

Anotace:

Hudba batolatům / HUDEBNÍ VYSTOUPENÍ, Damúza

 • Kapacita: 30
 • předprodej: Plzeňská vstupenka
 • cena: 100 Kč (každý musí mít vstupenku)
 • 7.3. pondělí, 11:00 a 15:00

Hudební interaktivní vystoupení „sNěžné tóny“ pro malé a velké.
Sněhobílá zima v teple! Sněhové koule, které netají! Veselé cinkání a zvonění rolniček! Zahřejeme vás hudbou, obejmeme vás svými hlasy v doprovodu jemných a zajímavých nástrojů, podělíme se s vámi o svou lásku k zimě, jelikož naše kořeny pochází ze Sibiře. Každý návštěvník musí mít svou vlastní vstupenku.

Studio Damúza: Batosnění /DIVADLO

 • Kapacita: 30
 • předprodej: Plzeňská vstupenka
 • cena:100 Kč (každý musí mít vstupenku)
 • 16.3. středa, 11:00 a 15:00

Pohádková ukolébavka inspirovaná knihou Petry Kubáčkové O andělovi, noční můře, statečném medvídkovi, hodném slonovi, opici a divoké huse a nespícím Toníčkem.

Dva hrdinové – Pom a Luli. Kuk! A jsou na světě. Ťap, ťap, ťap…putují postelovou krajinou-nekrajinou a potkávají Béé, Haf, Trututú, BAF!, Brum. Cesta je dlouhá, víčka jsou těžká. Pšt! a dobrou noc.
Představení nabízí dětem první kontakt s divadlem – je interaktivní, respektuje jejich potřeby a citlivě je uvádí do světa zvuků, hlasů, pohybů, dotyků, loutek. Už od 10 měsíců si totiž miminka začínají pamatovat věci kolem sebe a svět, který bezprostředně nevidí, pro ně už začíná existovat.Každý návštěvník musí mít svou vlastní vstupenku.

Studio Damúza: Ptáček a lev/ DIVADLO

 • Kapacita: 50
 • předprodej: Plzeňská vstupenka
 • cena:100 Kč (každý musí mít vstupenku)
 • 12.3. sobota, 11:00 a 15:00

Jaro se probouzí a s ním i netradiční přátelství, které se prohlubuje a zraje stejně jako jablíčka, či švestky na podzim. Neroztaje ho dokonce ani ten nejsilnější mráz. Tak trochu poetická inscenace pro nejmenší, která je oslavou něžných okamžiků, vzájemné blízkosti dvou na první pohled odlišných bytostí – ptáčka a lva.

Společně s námi zaklepejte na dvířka zahrádky, kde bydlí lev, který zatím netuší, jaká tajemství v ní příroda ukryla. Každý návštěvník musí mít svou vlastní vstupenku.

Výtvarná dílna

 • Kapacita: 18
 • předprodej: Plzeňská vstupenka
 • cena: 150 Kč dítě, 50 dospělí
 • 11.3. pátek, 10:00 a 12:00

Milé a milí! Znáte to - BEJBY nebude sedět v koutě! Teda jako může, ale možná by to byla škoda. Pokud chcete tančit jako v Hříšňáku, akorát místo zvedačky si zkusit míchačku, přijďte. Budeme malovat jogurtovými barvami, zapouštět barvy do látky anebo třeba sochařit z domácí modelíny. Takže umělci všech stylů, jste srdečně zváni! Jako radůstky pro potěchu budou na místě připravené DIY hry a hračky na rozvoj motoriky a koordinace. Jo, a vše je zdravotně nezávadné a pokud to bude nutné, tak i jedlé. Kreativitu nezastavíš! Každý návštěvník musí mít svou vlastní vstupenku.

Znakování pro batolata s písničkami 

 • Kapacita: 14
 • předprodej: Plzeňská vstupenka
 • cena: 50 Kč (každý musí mít vstupenku)
 • Středa 9.3. 15:00 – 15:30 , 15:30 – 16:00 
 • Neděle 13.3.  10:30 - 11:00 

Nevíte, jak se domluvit s vaším děťátkem, když ještě nemluví? Přeci jednoduchými znaky! Přijďte si pár z nich vyzkoušet a zazpívat si písničky, které tyto znaky používají. Mnohem více se dozvíte na naší ukázkové hodině “Znakování pro batolata”. Každý návštěvník musí mít vlastní vstupenku.

Ostrov objevů 

 • Kapacita: 14
 • předprodej: Plzeňská vstupenka
 • cena: 50 Kč (každý musí mít vstupenku)
 • Středa 9.3. 16:15 – 16:45 I, 16:45 – 17:15
 • Neděle 13. 3.  11:15- 11:45

Vzdělávání dětí od 15 do 36 měsíců všemi smysly najednou - to splňuje tento úspěšný vzdělávací projekt, který je v Plzni velkým hitem a stává se u rodičů a dětí velmi oblíbeným. Každý návštěvník musí mít vlastní vstupenku.

První pomoc nejen pro rodiče

 • Kapacita: 20 lidí (dospělí pouze)
 • předprodej: Plzeňská vstupenka
 • Cena: 700 Kč za osobu
 • úterý 8.3. 15:00-17:00

První pomoc by měla patřit mezi základní znalosti každého člověka. Víte například, co dělat, když se dítě začne dusit nebo ztratí vědomí?

Přijďte si s námi užít hezké odpoledne a naučte se jak v případě potřeby beze strachu a stresu správně zareagovat a zachránit tak život. 
 

O lektorce:
Mgr. Ludmila Lešková
Skoro celý život pracovala jako zdravotní sestřička. Lektorování je pro ni příležitostí předat své mnohaleté zkušenosti nejen jako zdravotník, ale také jako starostlivý rodič, což nejvíce oceňují účastníci kurzu První pomoci (nejen) pro maminky.

Více informací na http://www.ludmilaleskova.cz/ Workshop je určen pro dospělé návštěvníky.

Mámou ve světě kluků

 • kapacita: 30 lidí (pouze dospělí)
 • předprodej: Plzeňská vstupenka
 • cena: 150 Kč
 • neděle 13.3.  - 13:00 - 15:00

Jste maminkou a máte syna?
Kluci vyrůstají převážně obklopení ženami a jejich představami, emocemi a přesvědčeními.

Co je ale podstata kluků? Jaká jsou jejich specifika a potřeby, aby vyrostli ve správné chlapy a muže?  Je pro vás těžké snášet klučičí energii?  Tápete někdy co vlastně kluci potřebují? Je pro vás kvůli tomu náročné ustát svoji ženskost?

Pojďte si popovídat o tom, jak klukům dopřát, co potřebují, mít s tím větší lehkost a ještě přitom zůstat ženou. Tatínkové, babičky a ostatní jsou také vítáni!

Lektorka Kateřina Venzarová je máma tří kluků, žena, trenérka i učitelka a  Facilitátorka nástrojů Access Consciousness, autorka knihy Mámou ve světě kluků,  Zápisníku pro mámu a syna a otázkových karet Máma a syn. Workshop je určen pro dospělé návštěvníky.

Rodičovství s lehkostí - ochutnávka nástrojů Access Consciousness

Chcete zvládat intenzivní situace s dětmi s větším nadhledem? Jak se cítit více svobodně v rodičovství a mateřství? Zajímá vás osobní rozvoj a hledáte způsob, jak všechnu teorii aplikovat doma, třeba i s dětmi? Jste ti nejlepší rodiče pro své děti. Ukažte jim, jak se žije s radostí.

Ochutnávka nástrojů pro více radosti, lehkosti, inspirace jak s dětmi, partnery, rodinou ale především sami se sebou.

Podíváme se na témata: O čem je modalita Access Consciousness a technika Access Bars. Podíváme se na nástroj, který vám ulehčí intenzivní situace (hádky, cizí návaly emocí na vás...), prozkoumáme způsoby, jak si udržovat nadhled, ukotvit se v přítomnosti a otevírat se více možnostem v běžných každodenních situacích

Lektorka Kateřina Venzarová je máma tří kluků, žena, učitelka, překladatelka a facilitátorka nástrojů Access Consciousness CFMW. Už skoro 5 let používá nástroje AC v každodenním životě i se svými syny, jeoficiální tlumočnicí nejpokročilejších kurzů  Access Consciousness a facilituje kurzy Access Bars, workshopy a intra této modality na různá témata. 

Jak rozpoznat a vychovávat dítě s ADHD, ADD.

 • kapacita: 30 
 • předprodej: Plzeňská vstupenka
 • cena: 50 Kč za osobu (pro dospělé)
 • pondělí 14.3. - 15:00 - 16:30

Informace o technikách a možnostech výchovy děti s ADHD, ADD.

Výchova zjednodušeně řečeno "neposedného dítěte" je mnohdy velmi náročná. Okolí rodin vnímá často tyto děti jako nevychované či neposlušné. Tak tomu obvykle ale není. Rodiny se snaží, aby jejich děti byly okolím akceptované i s jejich "zvláštnostmi" 

Pojďme si o tomto fenoménu společně popovídat s PhDr. Dagmarou Nechutnou na semináři “Máme doma neposedné dítě”. Beseda je určena pro dospělé návštěvníky.

Gallery