DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Od čtvrtka 18.7. od 16:00 do neděle 21. 7. zavíráme areál pro veřejnost

Z důvodu konání akce Skvosty s vůní benzínu bude areál DEPO2015 uzavřen pro veřejnost od čtvrtka 18. července od 16:00 do neděle 21. července.

Přijďte se podívat na unikátní přehlídku automobilových i motocyklových skvostů. Sledujte ktuální informace o akci na facebooku nebo na www.skvosty-plzen.cz.

Start: 18.7.2019

Time: 16:00

End: 21.7.2019

Tickets online

Exhibitions

Navštivte stálou expozici o historii areálu Cukrovarská, veřejné dopravě v Plzni, projektu Evropské hlavní město kultury 2015 a budoucnosti kreativní zóny DEPO2015.

Na co se můžete těšit?
    • unikátní model první plzeňské tramvaje Křižík – Brožík
    • dobové fotografie
    • modely historických autobusů a trolejbusů
    • kuriozity se vztahem k Evropskému hlavnímu městu kultury 
    • plány na budoucnost areálu Cukrovarská

Donedávna to byl jeden z nejméně nápadných průmyslových areálů v Plzni, přesto je naplněný nejen příběhy z historie, ale také pulzuje energií do budoucna a usiluje o to být jedním z klíčových rozvojových míst Plzně. Kreativní zóna DEPO2015.

Expozice představí příběh DEPO2015 od podnikatelského snu o cukrovaru, o technologických inovacích z konce 19. století, kdy v areálu působil František Křižík, o prvních elektrických tramvajích Křižík – Brožík, o plzeňském řemeslu, architektuře a veřejné dopravě ve 20. století, o rychlém střídání domácích v roce 2014, o jedinečné tvůrčí síle roku 2015.

Vstupné

Expozice je přístupná denně zdarma v otvíracích hodinách DEPO2015.

Děkujeme partnerům:
Plzeňské městské dopravní podniky, Ministerstvo kultury, Plzeňský kraj a Město Plzeň.

The interactive family exhibition focuses on the parts of an integrated rescue system and situations in which each of us can become a hero and save human life.

Opening hours

Monday - Friday 13:00 - 18:00
Saturday - Sunday 10:00 -18:00

Tickets & Prices

 • adults 90 CZK
 • children, seniors, disabled people 60 CZK
 • family ticket 200 CZK
 • children up to 3 years free admission

You can buy the tickets on Plzenskavstupenka.

20% discount with Pilsen card

Women in dissent presents 21 women who were not afraid to face the normalization system in the 1970s and 1980s. The exhibition of student posters Bananas will present the thinking and opinions of the young generation on the Velvet Revolution.

The exhibitions will be open on November 19 to celebrate the 30th anniversary of the Velvet Revolution. The program will also include a discussion with dissident Ivanka Lefeuvre.

An exhibition on the jubilee of the legendary Pilsen graphic artist, painter and illustrator Josef Ladislav Jícha.

K vidění budou plakáty, modrotisky i umělcovy básně.

Vernisáž výstavy se uskuteční v sobotu 30. listopadu od 15:00 hodin.

Období adventu s sebou každoročně přináší zvýšené riziko vzniku požárů v domácnostech. Přijďte si poslechnout velmi zajímavou přednášku, jak se vyvarovat nejčastějších chyb, které dokáží vánoční pohodu v mžiku změnit v tragédii.

Za hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje tentokrát dorazí vyšetřovatel požárů kpt. Ing. Jaroslav Řepík. Součástí přednášky budou video a foto ukázky z reálných událostí požárů v období Adventu. Na nádvoří vás tentokrát čeká ukázka evakuačního autobusu a kontejneru nouzového přežití.

Program

 • 14:00 - 17:00 | ukázka techniky na nádvoří (možno chodit průběžně)
 • 15:00 | přednáška Rizika požáru při adventu - kpt. Ing. Jaroslav Řepík (kavárna, cca 45 min)

Vstupné

Vstup na akci je zdarma.

Akce je součástí doprovodného programu k výstavě Já, hrdina. Více informací o výstavě se dozvíte zde.

Sledujte novinky na facebooku!

Bring what you don't wear. Take up to 10 pieces to wear (separately woman, man and children clothes). SWAP!

Interesting lectures and workshops await you. Choose beautiful clothes at home that will make someone happy, pass it to us at the entrance and go to swap. And believe that someone else will please you too. No price tags, it's not a bazaar.

Zveme vás na 2. ročník veletrhu Kariéra ve zdravotnictví, který se uskuteční 4. prosince v DEPO2015.

Vystudovat medicínu je jen jedním dílkem z celé skládačky. Velkým otazníkem potom zůstává hledání pracovního uplatnění po škole. Přemýšlíte nad tím, zda si budete budovat kariéru v Česku, anebo raději vyjedete do ciziny? Budete pracovat ve fakultní, krajské, okresní nebo jiné nemocnici? Jak je to vlastně s atestací? Odpovídají platové tabulky reálné situaci? Kolik služeb měsíčně budete mít?

Také máte spoustu otázek, ale žádné odpovědi?! Pak neváhejte a navštivte už druhý ročník veletrhu Kariéra ve zdravotnictví.

Veletrh není určen pouze vysokoškolákům či absolventům medicíny a zdravotnických oborů, ale také současným studentům či středoškolákům se zdravotnickým zaměřením, které konec studia jednou čeká. Mít jasno, kam budou vaše kroky směřovat po škole, je nejlepší start do profesního života. Dobře informovaný student udělá vždycky lepší rozhodnutí, než ten neinformovaný.

Na veletrhu Kariéra ve zdravotnictví získáte cenné rady a dostanete se do osobního kontaktu s předními osobnostmi českého zdravotnictví. Ať už jste budoucí doktor či zdravotní sestra doražte na veletrh Kariéra ve zdravotnictví.

Veletrh sleduje dva hlavní cíle. Tím prvním je zprostředkovat studentům, absolventům a zájemcům o práci ve zdravotnictví osobní kontakt s nejrůznějšími potenciálními zaměstnavateli a zlepšit tak oboustranné povědomí o požadavcích a nárocích. Druhým cílem je dát možnost návštěvníkům, aby se mohli inspirovat od zajímavých hostů a případně je i přímo oslovili s dotazem.

Na co se můžete těšit?

 • informace​ - získáte spoustu důležitých informací o svém potenciálním zaměstnavateli,
 • speciální hosté​ - vystoupí zde známé osobnosti české medicíny, které se s vámi rády podělí o své zážitky a zkušenosti z profesního života i z hledání prvního zaměstnání po škole,
 • zajímavé přednášky​ - odborníci promluví o svých životních zkušenostech,
 • panelové diskuse​ - pro ty, kteří se ještě nerozhodli a chtějí se nechat nasměrovat,
 • osobní kontakt​ - na veletrhu budete mít možnost poznat svého budoucího zaměstnavatele ještě před tím, než nastoupíte do práce.

Vstupné

Vstup na veletrh je zdarma! Těšte se na den plný přednášek, inspirativních hostů a osobních setkání. Přijďte 4. 12. 2019 do DEPA2015 a zjistěte, kam se vydat po škole.

Nenechte si to ujít! Veletrh se koná pouze jednou ročně!

Sledujte událost na facebooku!

Two days in the life of Saul Auslander, Hungarian prisoner working as a member of the Sonderkommando at one of the Auschwitz Crematoriums who, to bury the corpse of a boy he takes for his son, tries to carry out his impossible deed: salvage the body and find a rabbi to bury it. While the Sonderkommando is to be liquidated at any moment, Saul turns away of the living and their plans of rebellion to save the remains of a son he never took care of when he was still alive.

SON OF SAUL is featured within DEPO2015 Film Club. Come and discover the jewels of world cinematography.

Tickets & Prices

Tickets are available for 90 CZK in advance on Plzenskavstupenka and GoOut or on the spot.

V sobotu 7. prosince zavíráme celé DEPO2015 již v 18:00 z důvodu konání soukromé akce.

Navštívit nás můžete opět v neděli 8. prosince od 10:00.

Děkujeme za pochopení.

Several devils you know from the Austrian parades will come to DEPO2015 to punish all the sinners. Those who like to be afraid must not miss dancing, shooting with devils, scary effects and more.

Invite your friends on facebook!

Tickets & Prices

100 - 150 CZK

Anna K. is heading to Pilsen with her acoustic tour. Do not miss the great experience and come to DEPO2015.

Tickets & Prices

Tickets available from 550 CZK on www.ticketlive.cz

www.anna-k.cz

Invite your friends on facebook!

In this workshop you will learn how the self-knowledge can contribute to achieve the harmony in relationships.

The workshop is in czech language.

The story of how Honza Silný went with bag, tent, fearless optimism and linguistic talent of grilled chicken to discover one of the most fascinating places on Earth differently than tens of thousands of tourists do every year.

He hitchhiked, walked through one of the most beautiful treks in the world, slept under the stars, waded the icy rivers, bathed in the thermal springs, looked out every night for the aurora, and didn't stop smiling for a second. Because you just must fall in love with Iceland.

The programme is in Czech language

Ticket and Prices

Tickets available in advance on www.tiketovka.cz

Kdo zažil loňské velkolepé vyprodané Depo, jistě na to dlouho vzpomínal. Ale jenom vzpomínat nám nestačí. Chceme to znovu! Chceme to hodně! A my to přátelé dostaneme! DEPO BUDE ZNOVU!!!

Tickets & Prices

Tickets available on www.ticketstream.cz

The band Vypsaná fixa will celebrate their 25 annyversary with fans in Pilsen.

Tickets & Prices

Tickets are available for 299 CZK on www.ticketportal.cz

Enjoy the Advent atmosphere and choose Christmas gifts, wrappings and decorations more responsibly, considerate and gentle.

You can also look forward to workshops - register on facebook.

Programme

no-cover market:
10:00 - 18:00 christmas zero waste market - gifts, decorations, sweets, zero waste, recycle & upcycle, good feeling.

Sellers: Holky bez silikonůVinety ARTBeecaver, PlanetA, Steeblo aj.

Ticket & Prices

The entry to the market is free of charge.

Workshops:
10:00 - 13:00 Workshop furoshiki
13:30 - 15:30 Christmas kokedama - Workshop

Write down to your diaries Sunday, December 15, 2019 and come to the second family market organized by the Uzlík in the Bus hall in DEPO2015.

Not only families with children will enjoy the Christmas market, but everyone who likes original hand-made gifts, nature-friendly products or quality food will enjoy it. There will be workshops for children, children's playground and other attractions.

Ticket & Prices

The event is free of charge , there will be a moneybox in the space, voluntary contributions will be invested in books for children and parents in our community center.

Follow the news on facebook!

www.spolekuzlik.cz

Come to the inspirating breakfast and livestream of lecture Deadly Propaganda - fake news in a post-conflict environment.

Our guest Vladimir Dzuro, an elite investigator and former criminalist, spent nine years as an investigator of the International Criminal Tribunal for the former Yugoslavia. He worked in a team to clarify war crimes committed by Serbs in Croatia. Today he heads the United Nations Home Affairs Office in New York.

Registration required, click HERE

The programme is in Czech language.

For news follow the facebook event.

Directed by Elia Kazan. With Vivien Leigh, Marlon Brando, Kim Hunter, Karl Malden. Disturbed Blanche DuBois moves in with her sister in New Orleans and is tormented by her brutish brother-in-law while her reality crumbles around her.

Director: Elia Kazan, USA, 1951, 122 min

ČSFD: 82%

A STREETCAR NAMED DESIRE is featured within DEPO2015 Film Club. Come and discover the jewels of world cinematography.

Tickets & Prices

Tickets are available for 90 CZK in advance on Plzenskavstupenka and GoOut or on place.

Enrich your Christmas Eve dinner with fresh exotic fruits like giant jackfruit, the most butter avocado in the world, plenty of bananas, mangoes, passion fruit, sweet pineapple, fragrant papaya or beautifully colored dragon fruit.

Ticket & Prices

The entry is free of charge

DEPO2015 will be closed on Christmas. The reception, exhibitions, café, shops and makerspace are open till Monday, December 23 to 6pm. We look forward to your visit from January 2 in regular opening hours.

Hledáte smysluplný kroužek pro své děti? Co takhle je naučit práci se základními materiály i nářadím? Celkem 17 lekcí pomůže dětem rozvíjet zručnost a podpoří jejich osobitý projev. Setkávat se budeme každý čtvrtek.

Řemeslný kroužek v DEPO2015 dětem představí základní řemeslné a výtvarné postupy a seznámí je s rozmanitými materiály a nástroji, které se využívají kupříkladu v tiskařských, truhlářských, ale i kovářských dílnách. 

Při tvorbě dítě rozvíjí svou zručnost a představivost a podporuje osobitost svého vlastního výtvarného projevu. Naučí se ale i větší všímavosti vůči krásám okolí a spolupráci v rámci skupinových projektů. Inspiraci pro naše výrobky budeme hledat v řemeslné tvorbě, s jakou se dítě, možná nevědomě, setkává v každodenním životě, ale i napříč dějinami výtvarného umění. 

Cyklus zavede děti do prostředí řemeslných dílen: dřevo a kovodílny, grafické a sítotiskové dílny. 

Náplň jedotlivých lekcí se bude odvíjet od konkrétní skupiny a zájmu jednotlivých účastníků.

Lektor: Michal Kubala

Základní informace: 
KDY: každý čtvrtek 16:00-18:00
TERMÍNY: 19. září 2019 – 30. ledna 2020 (17 lekcí; 31.10. kurz není kvůli podzimním prázdninám, 26.12. a 2.1.2020 Vánoční prázdniny)
VĚK: děti 7-14 let 
CENA: 2 990,- Kč 

VSTUPENKY ke koupi ZDE

Kontakt pro více informací: 
Soňa Rychlíková
+420 724 001 590
rychlikova@depo2015.cz

Na kurzu se seznámíš s tradiční truhlářskou prací se dřevem i jinými materiály na bázi dřeva a vytvoříš si alespoň jeden výrobek z probíraných témat dle vlastního výběru. 

Během prvního týdne se budeme věnovat převážně teorii základních tesařských a truhlářských rámových spojů, jejich ruční výrobě a konstrukcím. Druhý týden je zaměřen na pokročilé truhlářské rámové spoje pro výrobu např. foto rámečku, rámu na zrcadlo či jednoduchého rámu na obraz. V třetím týdnu se budeme zabývat nosnými rámovými konstrukcemi – výrobou žebříkového regálu, police, podstavce nebo stojanu. Poslední týden si vyzkoušíme rámové spoje používané na klasickém nábytku – na podnoži stolu, židle nebo taburetky.

Rozsah kurzu 16 hodin - (4 úterky v řadě 17.00-21.00, od 26.11.2019)
cena kurzu 3750,-
věková kategorie 18-99 let

Lektor - Ing. Stanislav Melka

Co s sebou - potřebuješ jen pohodlný pracovní oděv a pevné boty, vše ostatní obdržíš na místě (malé občerstvení je také součástí) 

VSTUPENKY na kurz k zakoupení ZDE

Dárkový voucher - na pořádané kurzy nabízíme možnost zakoupení dárkového voucheru 

Kurz je určený všem zájemcům, kteří by si rádi vyzkoušeli tváření žhavého kovu a dozvěděli se, co je to „torzírování”, k čemu slouží „vlčí tlama”, nebo jak se používá „utínka”. 

Jako budoucího kováře tě zasvětím do správného úderu kladivem, ovládneš práci s kleštěmi a odkryji před tebou nejeden fígl tohoto černého řemesla. Z každé hodiny si odneseš vlastnoručně vykované předměty, jako jsou klínky do seker, skoby, hřebíky, podkovičky pro štěstí, či drobnou mříž, dle své fantazie. 

Rozsah kurzu: 16 hodin, čtvrtky vždy 17-21 (5.-26. prosince) 
Kvůli vánočním svátkům bude poslední čtvrteční lekce přesunuta z 26.12. na dřívější termín dle domluvy s účastníky tak, abyste stihli kurz dokončit před svátky

S sebou: pohodlný pracovní oděv a pevné boty 

Lektor: Jan Honomichl 
Cena: 4250,- 

VSTUPENKY k zakoupení ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 731184134.

Pro více informací o workshopu piště na: honomichljan@depo2015.cz 
Na tento kurz je také možné koupit dárkový voucher

Přijďte se naučit práci na stroji, který se v poslední době stal doslova fenoménem! 3D tiskárna je strojem nové generace, dokáže vytisknout prakticky cokoliv, a tak se stává levnou alternativou masové výroby drobných věcí.

Ve FABLABu vás provedeme celým procesem od jednoduchého modelování v Opensource softwaru, pracováním s 3D tiskárnou, až po vytisknutí vašeho 3D objektu, který si odnesete domů. Během kurzu vám navíc prozradíme spoustu zajímavých informací a praktických zkušeností. Stačí přijít s vlastním notebookem a myší, vše ostatní obstaráme my. Po dokončení kurzu budete umět používat 3D tiskárnu samostatně.

Průběh kurzu:

 • úvod o technologii 3D tisku
 • seznámení s tiskárnou
 • ukázka modelování v 3D softwaru Tinkercad (pro správné 3D modely do tisku)
 • několik praktických tipů
 • nejčastější chyby při tisku a jak se jim vyhnout
 • seznámení s materiály a několik tipů
 • příprava 3D modelu v software Cura
 • kalibrace a správné nastavení tiskárny
 • ovládání tiskárny pomocí displeje
 • 3D tisk připraveného modelu
 • zajímavé tipy co tisknout a různé příklady pro inspiraci

Co se naučíte: 

 • jak ovládat klasickou FDM 3D tiskárnu
 • jak používat software na úpravu modelu pro tisk
 • jak se o tiskárnu starat a udržovat jí
 • kde najít 3D modely zdarma
 • jaké používat programy na úpravu 3D objektu

Co je zahrnuto v ceně:

 • prezentace s poznámkami
 • praktická výuka na 3D tiskárně
 • 3D tisk malého objektu, který si odnesete domů
 • základní občerstvení

S sebou: vlastní notebook a myš

Kurz je vhodný pro účastníky od 15 let 

KONÁNÍ: 5. 12.  17.00-20.00 ve FABLABu

LEKTOR: Vít Trunec 

CENA: 600,-

Vstupenky k zakoupení ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.

Chcete se naučit, jak dát novou tvář starému nábytku nebo chcete dát svým věcem osobitý vzhled? Naučíme vás patinovat! Jedná se o povrchovou úpravu dřevěných výrobků a nábytku ve stylu provence a vintage.

Patinování je velmi efektní technika dekorování za použití akrylových a křídových barev. Součástí kurzu bude ukázka práce a použití různých barev a laků. Kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilé. Pod odborným vedením si každý vyrobí vlastnoručně patinovaný doplněk. V ceně jsou zahrnuty veškeré barvy, zapůjčení štětců i brusných materiálů. 

Na workshopu se dozvíte:

 • jak připravit povrch před patinováním
 • druhy barev a laků
 • techniky nanášení
 • použití štětců, brusného a dalšího materiálu
 • barevné kombinace a vrstvení 
 • finální  dokončení starého vzhledu

Rozsah: 3 hodiny (9.00-12.00)

Lektor: Martina Fastová (info@ekodeko.cz, 774 104 702)

Vstupné

Vstupenky v hodnotě 850 Kč si  můžete zakoupit ZDE

Kurz vás uvede do světa robotiky pro začátečníky. Arduino je otevřená elektronická platforma založená na uživatelsky velmi přívětivém software a hardware. Je to vhodný nástroj pro umělce, designéry, bastlíře či kutily.

Naučíte se pracovat s mikrokontrolerem Arduino a jeho variantami. Připojíte k nim různé senzory a aktuátory (barevné diody, displeje, teplotní čidla, motory…). Naprogramujete si je ze svého počítače tak, aby vykonávaly, co potřebujete. Dozvíte se, jaké existují verze arduina a kde ho nejvýhodněji nakoupit.

Průběh kurzu:

 • úvod o Arduino a programování
 • seznámení s Arduino variantami
 • práce v software Tinkercad Circuits (virtuální zapojování aktuátorů, programování)
 • seznámení a správné nastavení software Arduino IDE
 • programování v jazyce Wire v software Arduino IDE
 • vytváření jednoduchých programů a jejich nahrávání do Arduino
 • několik praktických tipů
 • zajímavé tipy a nápady co programovat

Co se naučíte

 • programovat v jazyce Wire
 • programovat Arduino desky a jejich varianty
 • používat různé aktuátory
 • kde Arduino nejvýhodněji nakoupit

Co je zahrnuto v ceně:

 • prezentace a příklady kódů s poznámkami
 • praktická výuka na Deskách Arduino UNO
 • základní občerstvení

S sebou: vlastní notebook

Kurz je vhodný pro účastníky od 15 let 

KONÁNÍ: 12.12. 17.00-20.00 ve FABLABu

LEKTOR: Vít Trunec 

CENA: 600,-

Vstupenky k zakoupení ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.

Během tohoto intenzivního kurzu si vyzkoušíš dvě nejvíce používané metody svařování oceli, a to svařování obalenou elektrodou a svařování v ochranné atmosféře tzv. céóčko.

Kurz vedeme v přátelském duchu v malých skupinkách s individuálním přístupem. Praktickou část prokládáme teorií oboru, upozorněním na bezpečnost práce a požární ochranu. Dále společně probereme správné použití úhlové brusky a broušení až k dokonale hladkému povrchu a samozřejmě se dozvíš vše o následných antikorozních úpravách oceli. 

Kurz svařování je určen pro širokou veřejnost. 

Rozsah kurzu: víkendový kurz, sobota i neděle 10.00-18.00 (14.-15.12.)
S sebou: pohodlný pracovní oděv a pevné boty 

Lektor: Jan Honomichl 
Cena: 4250,- 

VSTUPENKY k zakoupení ZDE

Pokud máš zájem o kurz, volej na tel.: 731184134, nebo piš přímo Honzovi na: honomichljan@depo2015.cz.

Na tento kurz je také možné zakoupit dárkový voucher.