DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

Exhibitions

Máte někdy pocit, že v lese toho je mnohem víc než jenom to, co je vidět na první pohled? Vydejte se s námi ze světa lidí do krajiny plné tajemné atmosféry, hry světel, stínů a zvuků a nahlédněte do říše fantazie. Otevře se před vámi les plný příběhů a vy se stanete jejich nejdůležitější součástí. Kde je hranice skutečného lesa a kde vaší vlastní fantazie? To je jenom na vás.

Vstupenky na konkrétní den a čas zakoupíte ZDE.

Více informací ZDE.

Prozkoumat tajemství a kouzla našeho Tajuplného lesa budou moci v létě obyčejní smrtelníci každý den od 10 do 18 hodin.

září - prosinec
Po - Pá 14 - 18
So - Ne 10 - 18

VSTUPNÉ

Dospělí                                             150 Kč
Děti                                                  100 Kč
Studenti / ZTP                                  120 Kč
Rodinná 2+2                                     350 Kč
Skupiny (tábory) od 10 osob               80 Kč
Děti do 5 let, ZTP/P + doprovod            0 Kč

Pro více informací o Tajuplném lese sledujte naší událost na Facebooku.

Výstava je bezbariérová.

Brněnská umělkyně Kateřina Šedá představí jako speciální host Plzeň Design Weeku s tématem „Jak žít v malém“ svůj projekt Herzlich Willkommen!, na kterém pracovala poslední dva roky – sérii krmítek a ptačích budek vytvořených na základě rozhovorů se seniory přebývajícími v domově důchodců v Dolnorakouském Hainfeldu.

Miniaturní kopie domů byly na jaře 2021 nainstalovány v zahradě domova seniorů po dvou letech příprav a zůstanou zde jako nově vzniklá obec obklopující zmenšeninu hainfeldského kostela.

„Mým hlavním záměrem bylo nejen seniory symbolicky vrátit do jejich původního domova, ale současně je aktivizovat – a to jak při realizaci, tak i v rámci finální instalace, kterou by aktivně navštěvovali. Zásadní pro mě bylo, aby se stali spoluautory jednotlivých domů a jejich vzpomínky se v nich odrazily. I když to byl dlouhý a složitý proces, přinesl řadu podnětů, které projekt významně obohatily.“ říká o svém projektu autorka Kateřina Šedá

Jaké bylo nahlížet do vzpomínek seniorů a vytvářet zmenšené kopie jejich domů? Jak reagovali při prvním setkání s kopií svého domu? A co všechno předcházelo samotné realizaci? Přijďte se zeptat Kateřiny v sobotu 4.12. od 18:00 do DEPO2015. Projekt Herzlich Willkommen přibližujeme také formou fotografické výstavy návrhů a realizací miniaturních domků, v prostorách kavárny DEPO2015.

O Kateřině Šedé

Česká vizuální umělkyně, jejíž práce má blízko k sociální architektuře. Je autorkou řady veřejných realizací v České republice i v zahraničí. Zaměřuje na sociálně laděné happeningy a experimenty mající za cíl vyvést zúčastněné ze zažitých stereotypů nebo ze sociální izolace. Pomocí jejich vlastní (vyprovokované) aktivity a díky novému využití všedních prostředků se pokouší probudit trvalou změnu v jejich chování.

Vystudovala Střední školu uměleckých řemesel v Brně a Akademii výtvarných umění v Praze (2000 – 2005) v ateliéru Grafika II u profesora Vladimíra Kokolii. V roce 2005 získala Cenu Jindřicha Chalupeckého za projekt Je to jedno. V roce 2011 poskytla Kateřině Šedé prostor pro samostatnou výstavu londýnská galerie Tate Modern jako v pořadí druhému českému umělci. Za publikaci Brnox získala v roce 2017 cenu Magnesia Litera. V září stejného roku i cenu Architekt roku 2017 udělovanou za „inovativní přístup k architektuře v Česku a její popularizaci“.

Více viz katerinaseda.cz

Vstup zdarma. Denně 10 - 22.

Národní cena za studentský design slaví jednatřicáté výročí!

Do letošního ročníku se přihlásilo 248 autorů se 268 pracemi ze 17 univerzit a vysokých škol a 13 vyšších odborných škol a středních odborných škol Z ČR, Slovenska, Taiwanu, Švédska, Izraele a Číny. Tři nezávislé poroty udělily jednu Národní cenu za studentský design 2021 *GRAND, jednu Národní cenu za studentský design 2021 *JUNIOR, sedm ocenění Excelentní studentský design a 13 oceněná Dobrý studentský design 2021. 

V soutěži se udělují i zvláštní ceny děkanů a rektorů vzdělávacích institucí, profesionálních sdružení, muzeí a odborných časopisů. Letos je udělili například děkan Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, děkan Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, rektor Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, ředitel Ústavu konstruování Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně, nadace SUTNAR – NADACE RADOSLAVA A ELAINE SUTNAROVÝCH, ředitelka Uměleckoprůmyslového musea v Praze, generální ředitel Národního technického muzea, Unie profesionálních designérů ČR, brněnské studio Design ATAK a Česká ergonomická společnost.

Rok 2021 patří pracím z nejširšího spektra 3D designu zahrnujícího produktový a industriální design a užité umění a řemeslo.

Vyhlašovateli Národní ceny za studentský design jsou Design Cabinet CZ, nadace SUTNAR – NADACE RADOSLAVA A ELAINE SUTNAROVÝCH a DEPO2015.

Práce všech oceněných a dalších vybraných nominovaných jsou vystaveny v DEPO2015 od 16. 11. 2021 do 5. 12. 2021 coby výstava s názvem Nový (z)boží!

Více o NSCD na www.studentskydesign.cz

 

Představení objektu „CULTUS – CACAS“? monogramisty TB z umělecké sbírky Heleny a Jana Dientsbierových.

Vstup zdarma.
Denně 10 - 22.

Galerijní prostor studentů GAFA

Prodloužená výstava s novými díly Quattro formi Veroniky Drahotové, Jitky Nesnídalové, Nikoly Semotánové a Evy Vlčkové prozrazuje již svým názvem, že jde o čtyři umělecké individuality, které ovšem i přes rozdílnost forem vyjádření, spojuje experiment a humor. 

Na výstavě představí umělkyně především svou aktuální tvorbu, která se u Drahotové a Vlčkové ubírá směrem abstrakce, zatímco Nesnídalová a Semotanová zůstávají u konkrétnějších námětů, ať již v malbě či objektu.

Veronika Drahotová se ve své tvorbě věnuje široké škále uměleckých médií od malby, fotografie a videa až k performance a instalacím. Na výstavě prezentujeme malířskou polohu umělkyně v podobě pláten cyklu Hyper Saturation z roku 2019. Malba je nejvýraznějším projevem Drahotové již od doby studia na pražské Akademii výtvarných umění, kde absolvovala ateliér Jiřího Davida. Dnes je autorka také členkou skupiny performerů s názvem Die Früchte, která se ve svých vystoupeních zabývá především zásadními sociálními či environmentálními otázkami dnešní doby.

Jitka Nesnídalová prošla na Akademii výtvarných umění v Praze malířskými ateliéry Zděňka Berana a Michaela Rittsteina, ovšem absolvovala v Intermediální škole Milana Knížáka. Tato zkušenost se projevila ve variabilitě výtvarného projevu i v manipulacích s obrazem, přetvářeným v objekt, a naopak. Časté zobrazování sebe sama a stylizace do různých podob je kontemplací nejen nad vlastními prožitky, ale také vhled do existenciální nejistoty mladého člověka. Na výstavě jsou autoportréty prezentovány v kombinaci s architekturou míst, které malířka procestovala.

Nikola Semotánová ve své tvorbě zpracovává témata ekologie, recyklace, otázky konzumu, postavení žen ve společnosti či mezilidské vztahy a vrací se ke zkoumání počátků konfliktů mezi lidmi, kořenů nenávisti a rivality mezi národy i krutosti a brutality válek. Studium ateliéru Kov a šperk u prof. K. V. Nováka na pražské Uměleckoprůmyslové škole přispělo k autorčině neustálému hledání nových forem výtvarného vyjádření. Tak se v díle Semotánové setkáme s objekty z nejrůznějších materiálů, z nichž v současné době převažuje plast i dlouhodobá záliba v médiu cédéček.

Eva Vlčková je absolventkou ateliéru malby Vladimíra Skrepla na Akademii výtvarných umění v Praze. Dnes se kromě vlastní tvorby zabývá pedagogickou činností (SUPŠ Zámeček v Plzni) a restaurováním (např. Velká synagoga v Plzni). Jemnými přechody mezi realistickou malbou a abstrakcí zachycuje proměny atmosféry a fragmenty různých fází dne na jednom plátně. Specifikem tvorby Vlčkové je také noční malba bez umělého osvětlení a několik let se zabývala projektem společných plenérových maleb více autorů.

Kristýna Jirátová, kurátorka výstavy

Vstup zdarma. 
Každý den 10 - 18

8.12. - 28.1.2022

Events

Šestý ročník tradiční podzimní akce Plzeň Design Week proběhne na přelomu listopadu a prosince a bude zakončen druhým adventním víkendem 4. - 5. 12. s netradiční Pop Up galerií západočeských designových značek a zároveň pestrým tržištěm prodejců z celých Čech pod hlavičkou MINT market.

Více o programu na www.plzendesign.cz.
 

Letošní Plzeň Design Week proběhne 30.11. – 5.12.2021 v DEPO2015 a bude se věnovat možnostem kvalitního designu na minimálním prostoru s podtitulem "Jak žít v malém?"

Plzeň Design Week představí několik realizací malého bydlení, které vybudovali úplní amatéři, nadšenci nebo profesionální architekti. Nabídne úsporný pohled interiérových designérů z IKEA i ověřené rady lektorky minimalizmu Marcely Janské. Speciálním hostem bude Kateřina Šedá, která přijede do Plzně představit svůj projekt Herzlich Willkommen.

Plzeňský designový týden zakončí prodejní Pop Up galerie západočeských designérů pod hlavičkou Plzeň Design a tržiště originálních českých a slovenských značek MINT market, které zaplní DEPO2015 o druhém adventním víkendu 4. a 5.12.2021.

Děti se mohou těšit na víkendové workshopy výroby minidomků a  na závěr dorazí s nadílkou i Mikuláš. A pozor bude designový!

DŮLEŽITÉ!!!!

U vstupu do areálu DEPO2015 budeme kontrolovat bezinfekčnost, kterou lze (dle aktuálních vládních nařízení) prokázat:

Dospělí 18+
A) potvrzením o prodělání laboratorně potrvzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů,
B)  potvrzením o aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny, musí uplynout nejméně 14 dní.

Děti do 12 let nemusí prokazovat bezinfekčnost. 

Věková skupina 12 - 18 let 
a) PCR testem (ne starším než 72 h)
b) AG testem (ne starším než 24 h)
c) Provést samotest na místě

Ve všech vnitřních prostorách je nutné nosit respirátor.

Děkujeme za pochopení.

VÝSTAVY V RÁMCI PLZEŇ DESIGN WEEK

Již od 16.11. je možné do DEPO2015 zavítat za výstavami. V kavárně si můžete prohlédnout fotografie k projektu Herzlich Willkommen, rampa a truhlárna budou hostit výstavu Nový (Z)boží! neboli studentské práce přihlášené do klání o Národní cenu za studentský design a od 19.11. bude připravena také designová instalace CULTUS – CACAS? ve studentském galerijním prostoru GAFA.

Fotografická výstava představující návrhy a realizace ptačích budek a krmítek zhotovených dle vzpomínek penzistů na venkovské a městské domy, v nichž dříve bydleli. Miniaturní kopie domů byly na jaře 2021 nainstalovány v zahradě domova seniorů v Dolnorakouském Hainfeldu. Výstava probíhá v rámci Plzeň Design Weeku, jehož bude Kateřina Šedá speciálním hostem.

Výstava studentských prací nominovaných odbornou porotou na Národní cenu za studentský design v oboru produktový a průmyslový design. Výstava je součástí Plzeňského Design Weeku a vyvrcholí slavnostním vyhlášením oceněných studentů v pátek 3.12.2021 v DEPO2015.

Představení objektu CULTUS - CACAS? monogramisty TB z umělecké sbírky Heleny a Jana Dientsbierových.
 

PROGRAM

Úterý 30. listopadu, 17:00 - 20:30

Jak nebýt věcmi zavalen
Intenzivní seminář pod vedením plzeňská propagátorky a lektorky minimalizování Marcely Janské. 

Pátek 3. prosince, 17:00

Národní ceny za studentský design
Slavnostní vyhlášení a předání cen.

Sobota a neděle 4.-5. prosince, 10:00 – 18:00

Sobota a neděle 4.-5. prosince

Komentované prohlídky malých obytných řešení

Sobota 4. prosince

Prezentace k tématu Jak žít v malém s moderátorem Mgr. Ing. arch. Petrem Klímou.

Neděle 5. prosince

15:00 – 16:00 Divadlo loutek Karlovy Vary – Sen v Sargasovém moři. Pohádkové představení nejen pro děti
16:00 – 18:00 Designový Mikuláš

VSTUPNÉ

Není-li uvedeno jinak, vstupné je zdarma.

Zpoplatněné programy:

Jak nebýt věcmi zavalen - seminář, úterý 30. prosince, 17:00-20:30

Účastnický poplatek 400 Kč můžete uhradit zde.

Sen v Sargasové moři - pohádkové představení, neděle 5. prosince, 15:00

Vstupné 60 Kč můžete uhradit zde.

Dětské workshopy, sobota a neděle 4.-5. prosince, 10:00 – 18:00
Stavba minidomečků pro děti od 4 let.

Vybíráme příspěvek na materiál 50 Kč.

Více informací o programu na www.plzendesign.cz nebo na Facebooku.

Aktuální podmínky pro vstup naleznete ZDE.

Třetí přednáška a diskuse z cyklu připravovaného spolkem Pěstuj prostor. Pozvání plzeňského architekta Jiřího Zábrana přijal Svatopluk Sládeček, jeden z nejoriginálnějších současných českých tvůrců.

V letošním roce si připomínáme 100 let od narození Františka Listopada, česko-portugalského básníka, spisovatele a režiséra.

Během alternativně pojatého večera zazní experimentální elektronická hudba inspirovaná Listopadovými texty, netradičně přednášené verše ze sbírky "Rosa definitiva" (2007) a informace z autorova umělecky bohatého života.

František Listopad, rodným jménem Jiří Synek, v Portugalsku známý jako Jorge Listopad, se narodil 26. listopadu 1921 v Praze a zemřel 1. října 2017 v Lisabonu. V různých jazycích psal básně, povídky, eseje, byl divadelním a televizním režisérem a scénáristou, pracoval jako novinář, překladatel i umělecký kritik. Po válce stál u vzniku deníku Mladá fronta, v němž řídil kulturní rubriku. Po únoru 1948 se na čas usadil ve Francii. V roce 1959 se přestěhoval do Portugalska, kde žil a pracoval až do smrti. V Lisabonu spoluzaložil vysokou filmovou a divadelní školu, stal se ředitelem tamějšího Národního divadla. Po roce 1989 často navštěvoval Českou republiku.

Při příležitosti 100. výročí autorova narození uspořádalo Oddělení portugalistiky Filozofické fakulty Univerzity Karlovy ve spolupráci s Portugalským centrem Camões, I.P. v Praze rozsáhlý mezinárodní projekt 100 František/Jorge Listopad, který probíhá do konce roku 2021. Je rozdělený na dvě výzvy: akademickou a uměleckou. Cílem je poukázat na rozmanitou literární, divadelní a filmovou tvorbu Františka Listopada, která se nedá oddělit od jeho osobního života prožitého v České republice, ve Francii a zejména v Portugalsku.

Programem budou provázet zakladatelky projektu 100 František/Jorge Listopad: o životě autora promluví Karolina Válová, portugalistka, literární historička, pedagožka na Filozofické fakultě UK, příležitostná novinářka a občasná aktivistka, a projekt představí Petra Šantorová, taktéž portugalistka, doktorandka na Filozofické fakultě UK a členka kolektivu Portugalského centra v Praze. Dále vystoupí hudebník Instinct Primal (Noisebient/Heavy Ambient/Field Recordings), který zahraje úvodní skladbu a hudebně doprovodí přednášené verše z Listopadovy sbírky Rosa definitiva, a Willhelm Grasslich, hudebník a performer industriálních zvuků, pochodové avantgardy a temných apokalyptických vizí. Kromě skladby inspirované básní Františka Listopada zahraje i skladby svých sólových projektů Blind Ruler Cursed Land a UGFC.

Více informací ZDE.

Slavnostní ceremoniál završující klání o Národní cenu za studentský design jejímiž vyhlašovateli jsou Design Cabinet CZ, nadace SUTNAR – NADACE RADOSLAVA A ELAINE SUTNAROVÝCH a DEPO2015.

Národní cena za studentský design slaví jednatřicáté výročí!

Do letošního ročníku se přihlásilo 248 autorů se 268 pracemi ze 17 univerzit a vysokých škol a 13 vyšších odborných škol a středních odborných škol Z ČR, Slovenska, Taiwanu, Švédska, Izraele a Číny. Tři nezávislé poroty udělily jednu Národní cenu za studentský design 2021 *GRAND, jednu Národní cenu za studentský design 2021 *JUNIOR, sedm ocenění Excelentní studentský design a 13 oceněná Dobrý studentský design 2021.  V soutěži se udělují i zvláštní ceny děkanů a rektorů vzdělávacích institucí, profesionálních sdružení, muzeí a odborných časopisů. Letos je udělili například děkan Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, děkan Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, rektor Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, ředitel Ústavu konstruování Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně, nadace SUTNAR – NADACE RADOSLAVA A ELAINE SUTNAROVÝCH, ředitelka Uměleckoprůmyslového musea v Praze, generální ředitel Národního technického muzea, Unie profesionálních designérů ČR, brněnské studio Design ATAK a Česká ergonomická společnost.

Rok 2021 patří pracím z nejširšího spektra 3D designu zahrnujícího produktový a industriální design a užité umění a řemeslo.

Vyhlašovateli Národní ceny za studentský design jsou Design Cabinet CZ, nadace SUTNAR – NADACE RADOSLAVA A ELAINE SUTNAROVÝCH a DEPO2015.

Práce všech oceněných a dalších vybraných nominovaných jsou vystaveny v DEPO2015 od 16. 11. 2021 do 5. 12. 2021 coby výstava s názvem Nový (z)boží!

Více o NSCD ny studentskydesign.cz

Klempírna 3.12. od 17 hodin.

Vstup zdarma.

Téměř dvě desítky vybraných designových značek, které spojuje vazba na Plzeň a Západní Čechy se představí v rámci Pop Up prodejní galerie vybudované pro tento účel v tržnici DEPO2015.

Více informací o designových prodejcích ZDE.

Předvánoční MINT Market Plzeň se bude konat uvnitř ve vytápěné Autobusové hale v areálu DEPO2015 o víkendu 4. a 5. prosince ve spolupráci s akcí Plzeň Design Week! 

Představí se tu více než 60 českých a slovenských designérů s pestrou nabídkou módních outfitů, šperků a kosmetiky a celý víkend bude našlapaný skvělým doprovodným programem.

Vstup je jako vždy zdarma a bez bariér. K nákupům vám zahraje DJ Marthy svůj speciální set.

Přijďte si vychutnat příjemnou atmosféru, pořiďte krásné dárky pro své blízké a podpořte český design. 


OTEVÍRACÍ DOBA
SO 10.00 - 18.00
NE 10.00 - 18.00
Vstup zdarma
www.mintmarket.cz
 

11:00 / Architektura malých forem bydlení / Ing.arch. Vojtěch Valda – autor projektu pinuphouses.com

12:00 / WHE&LHOUSE: Kolik stojí maringotka 

13:00 / Tajnej House: DIY cesta k malému bydlení / Dan Sautner – majitel, tvůrce a stavitel Tajnýho House, který vzniká od jara 2020 v DEPO2015

14:00 / Mobilehut: Malé mobilní bydlení pohledem architektů  / Jakub Vlček – architekt Mobile Hut

15:00 / Blokki: Designové stavby z lodních kontejnerů aneb Když se plní sny / Zdena Zlatová – máma a spoluzakladatelka značky Blokki

16:00 / Chytrá řešení pro život na malém prostoru podle IKEA / Markéta Polcarová – vedoucí interiérová designérka IKEA Česká republika 

17:00 / Má cesta k maringotkám a jednoduššímu životu / Tomáš Zajíček – člověk z maringotky

18:00 / Herzlich Willkommen!  / Kateřina Šedá představuje svůj projekt ptačích budek a krmítek inspirovaný skutečnými domy

19:00 / kavárna / večůrek s Dj Diome

Pohádkové představení nejen pro děti. V hlubinách Sargasového moře se odehrává příběh zrození malé rybky.

Propojení velkých světelných loutek z dílny Honzy Kindla a koncertu Ireny a Vojtěcha Havlových ponoří malé diváky do hlubin oceánu, kde čas plyne velmi, velmi pomalu…

Představení trvá cca 50 minut.
Neděle 5. 12. 2021 od 15:00

Vstupné 60,- můžete uhradit ZDE.

Více viz divadlolo.webnode.cz

Přijďte si do kavárny DEPO2015 pro Mikulášskou nadílku a nezapomeňte si připravit nějakou tu básničku. Ale pozor, nečekejte jen tak nějakého Mikuláše, ten náš je designový!

Kostým mu navrhly a spíchly studentky oboru Návrhářství a modelářství oděvů Integrované střední školy živnostenské, Plzeň, Škroupova 13.

neděle 5.12. v kavárně od 16:00 do 18:00

Více viz issziv.cz

ZRUŠENO!
více informací na 
https://www.dymytry.cz/ 

Po velkolepém turné Monster Meeting si Dymytry naplánovali ještě pro letošní rok sérii menších koncertů pro radost svou i fanoušků. Turné jedenácti koncertů tentokráte cíli na blízký kontakt s fanoušky, prostory s klubovou atmosférou, bez obřích scén a dalších hostů. Tak, aby si každý mohl odnést trošku jiný zážitek, než se Dymytry vrátí s novým albem do hal a velkolepým koncertním výpravám.

 

Turné se odehraje u příležitosti remasteru dvou úspěšných desek – Neonarcis a Homodlak. Důvodů je hned několik. Obě desky jsou už dávno vyprodané a fanoušci si je žádají do sbírek. Kapela navíc mohla zapracovat na zvuku a dodat písním moderní mastering a oslavit tak výročí destileté výročí vydání.

Přijďte si užít staré pecky i nové hity v prostředí, kam se už Dymytry tak často nevydávají.

Aktuální bezpečnostní opatření a podmínky pro vstup na akci najdete ZDE.

Autobusovou halu zaplní second hand se zimním oblečením.

13.-15.12. 
9 - 17

Akci pořádá MARWIL.CZ

Úspěšná rodinná interaktivní expozice BLIK BLIK Tajuplný les se po sedmi měsících provozu loučí se svými návštěvníky.

Na víkend 18. a 19. prosince, kdy je výstava pro veřejnost otevřená naposledy jsme nachystali vždy od 10 do 17 hodin bohatý doprovodný program, aby se s oblíbenou expozicí mohli, jak se patří rozloučit.

Pro děti i dospělé budou přichystané vánoční workshopy, ukázky řemesel, bezobalové tržiště Beztrh i soutěž, ve které lze získat rodinné vstupenky na chystanou interaktivní rodinnou expozici Vzhůru do oblak, která se otevře v březnu a Tajuplný les tak v DEPO2015 vystřídá.
 

Více informací ZDE.

Přemýšlíte, jak si zpříjemnit adventní čas? Využijete našeho pozvání a přijďte si do Venkovského domu Plzeňského kraje v Tržnici DEPO odpočinout při adventním tvoření. 

Na místě se na vás bude těšit floristka s krásnými adventními dekoracemi. Obdivovat můžete i práci a výrobky košíkáře, drátenice či umění řezbářské rodiny Tittlů.

ZDARMA

Výroba originálních závěsných dekorací z proužků a odřezků papírů, které zbyly po práci v tiskárně a vazárně. 

Kreativní workshop pro malé i velké. Přijďte si vytvořit závěsnou papírovou dekoraci - kousek, který zútulní váš domov a zpříjemní vánoční svátky originalitou a něžností. V rámci akce Beztrh se budeme v DEPO2015 celý den věnovat tvoření z proužků a odřezků úžasných papírů, které zbyly po práci v tiskárně a vazárně.

Každý kousek tak bude nejen originál, ale také recyklovaný. Malé mladé tvůrce do 10-ti let ráda uvítám v doprovodu dospěláka, ostatní jsou vítání bez rozdílu věku a zkušeností, ideálně v dobré a kreativní náladě.

Letos se zaměříme na poněkud netradiční tvary Origami lampionků, naučíme se složit klasickou Froebel hvězdu, svojí krásou nás potěší vánoční koule z tenkých proužků. A pohlídat nás a naše blízké pomůže i anděl z papíru. Těším se na vás Jana z https://artsandcrafts.cz/

Workshop probíhá v rámci beztrhu. 

Cena 50 Kč.

Neděle 19.12. 10 - 17

Více informací ZDE.

Přijďte nakoupit kosmetiku, dekoraci a dobroty od lokálních tvůrců.

DŮLEŽITÉ: 
PŘI VSTUPU NA BEZTRH BUDEME KONTROLOVAT BEZINFEKČNOST, TJ. PLATNÉ OČKOVÁNÍ ČI PRODĚLÁNÍ NEMOCI.

10 - 17
Vstup zdarma.

Příspěvek na materiál v dílnách viz níže.
Po celou dobu můžou malí i velcí navštívit UPCYKLAČNÍ DÍLNY a v nich vyrobit smysluplné vánoční dárečky a ozdoby pro sebe i své blízké:


1. Kreativní dílna s Planetou
Výroba ozdob na stromeček, balicího papíru, látkových pytlíčků, gumiček do vlasů, levandulových polštářků a jehelníčků z odstřižků látek, z kartonů a přírodních surovin. Cena 80 Kč.

2. Vánoce na niti s Arts and Crafts Jana
Výroba originálních závěsných dekorací z proužků a odřezků papírů, které zbyly po práci v tiskárně a vazárně. Cena 50 Kč.
 

Více informací v události ZDE.

Od úplných začátečníků po ostřílené tanečníky - ve středu si své swingové kroky může vyzkoušet každý!

"Swingový středek" aneb proč je středa jedním ze sedmi nejlepších dnů v týdnu. Tentokrát  s Pilsner Jazz Bandem! Přijďte se uvolnit od předvánočního shonu, zatančit si a povyměňovat si cukroví.

V 18:00 začneme na pomalejší reprodukovanou hudbu, od 19:00 to rozjedou pilsnerácí ve všech tempech!
Vstupné dobrovolné, leč doporučené v hodnotě tří čepovaných piv.

Kavárna 18 - 21

Více na Facebooku.

Workshops and Courses

Každé dítě touží mít svojí krabičku nebo kufřík plný pokladů. A pokud se v něm skrývá rovnou celý domeček pro panenky nebo zvířátka, tím lépe. Přijďte a společně s dětmi si jeden takový vyrobte. Nemusí to být jen domeček pro panenky, kluci si do své krabičky mohou vytvořit garáže nebo úkryty pro vojáky. 

Během workshopu bude vznikat i naše vlastní malé město, pokud nám pomůžete s jeho stavbou, budeme moc rádi.

Tvořit budeme z věcí, které máme doma nebo které bychom třeba vyhodili, pokud tedy narazíte na materiál, který by se mohl hodit na výrobu mini nábytku nebo různých doplňků, určitě ho přineste.

Pro menší sourozence bude připravená hernička.

Kapacitu zaplnění ateliéru určují lektorky.

Na místě vybíráme příspěvek na materiál 50 Kč/dítě.

 

Workshop pro (art)ženy co si chtějí užít chvilku pro sebe pod vlivem kashmírové zahrady v dech se tajícím tajuplném lese.

Vodovky, štětce a akvarelové papíry na místě budou, ale pokud máš doma nějakou srdcovku, přibal ji do kabelky spolu s chutí tvořit a hýčkat se.

Dýchánek povedou Linda Suchánková a Veronika Stehlíková.

Všechny jste zvány - kapacitu máme na 7 holek. 
Přihlášky na 731 611 336, nebo na verunstehlik@gmail.com.

Vstupenky k zakoupení ZDE.
Cena: 250 Kč

Více informací na Facebooku.

 

Přijďte si vyrobit vlastní kouzelnou hůlku, která ovládá interaktivní prvky ve výstavě, nebo dekorace s vánoční tématikou: lampičku na Betlémské světlo, vánoční přání nebo svítící květinu

Jen počítejte, že nic není hned - každý workshop trvá cca 20 minut a hůlka, která vám rozsvítí nejednu atrakci ve výstavě, navíc půl hodinky usychá, tak přijďte včas! 

Zjistěte více o výstavě BLIK BLIK Tajuplný les.

50kč / workshop příspěvek na materiál