DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

Exhibitions

Exhibition of the best thesis works of students of the Faculty of Design and Art of the Ladislav Sutnar University of West Bohemia in Pilsen.

Ateliér Socha a prostor - GAFA

Ateliér Nová média - Rampa

Ateliér Malba - Truhlárna a možná i část Tržnice

Vernisáž výstavy proběhne ve středu 16.2. od 18:00.

The new interactive exhibition Up into the Sky will be open from 18 March to 31 August 2022.

Fly through the fascinating world in the clouds, experience the world of flying for yourself and become the mythical Icarus for a while! 

Fly on a magic flying carpet into a world of myths and fairy tales, take a peek into a nature lab inspired by flying animals and plants, and finally, take a journey from the origins of flight to the ethical issues and ecological impacts of flying today. You'll discover that the world above our heads holds many secrets and discovering them will be an amazing adventure.

Up in the Sky is an exhibition that will thrill not only families with children but also school groups. For schools, there are interesting lecturers who can serve 30 children at a time. Pupils will not only have fun, but will also learn about the laws of flight in a playful way, whether from the point of view of biology, physics or engineering, from the perspective of history and the present. But they will also touch on the future of aviation, flying cars and the conquest of space. With the lecturer, they will outline the topics of technological development, its environmental impact and ethical issues that today's generation of children will surely encounter in their lives. 

The exhibition is open on weekdays from 2pm to 6pm and on weekends, public holidays and school holidays from 10am to 6pm.

Entry to the exhibition is always by the hour in groups of 30 people. Visitors can purchase tickets for the day and exact hour in advance. 

The new exhibition Up into the Sky has been prepared in cooperation with the children's interactive museum Sladovna Písek, where the exhibition, with a changed appearance and without the elements added by the production at DEPO2015, will be on display in 2020 under the title Let's Fly High, and the Viennese children's museum ZOOM. 

TICKETS at Plzeňská vstupenka.

Admission

Adult 150 CZK
Children 6-15 years 100 CZK
Family 2+2 400 CZK
Students/Seniors/Senior citizens 120 CZK
Children under 5 years free

18.3 - 31.8. 2022

An impressive exhibition installation of light objects, paintings combined with neon, sculptures, and novel experimental musical instruments will play in the exhibition spaces of the DEPO2015 Rampa and Truhlárna.

More information coming soon.

Free of charge. Open everyday 10am - 6pm.

Výstava prací studentů ISŠŽ

Výstava ŠKROUPOVKA FASHION nabídne průřez tvorbou jednotlivých ročníků oborů Návrhář oděvů, Oděvní a interiérový design na Škroupovce - Integrované střední škole živnostenské v Plzni (www.issziv.cz). Studijní kresby, fashion ilustrace, interiérová tvorba i ukázky realizovaných modelů a kolekcí budou k vidění v prostoru kavárny Ústředna v DEPO2015. 

Vernisáž výstavy ŠKROUPOVKA FASHION proběhne 23. března 2022 od 16:00 v kavárně DEPO2015, součástí zahájení budou i módní přehlídky.

Výstava potrvá do 19. dubna 2022

Výstava studentky Sutnarky Marie Sedelmayerové Specific Fragments.

Výstava bude zahájena vernisáží ve středu 30.3. od 18h.

31.3. - 17.4.2022 ve studentském výstavním prostoru GAFA.

Vstup zdarma dle otevíracích hodin DEPO2015.

Events

Přijďte se zlepšit v kresbě figury podle podle živého modelu a pak zajděte s ostatními na jedno.

Kurz kresby podle modelu.

Více informací již brzy.

Kdy? 2. a 30. března, 18 - 20 

Talk show only in Czech.

Dvě všehoschopné posádky, pět kamionů postavených v Sedlčanech, parta neohrožených mechaniků – sestava silnější než kdykoliv předtím.

Poznejte svět, kde nic nefunguje podle plánu, kde si i nejdrsnější chlapi občas popláčou a kde zlaté české ruce dokážou řešit situace, které si nepředstavíte ani v nejdivočejší fantazii. Videa ze zákulisí, onboardy z kabiny, upřímná vyprávění přímých účastníků. Nechte se nabít energií, která vzniká, když se tým Big Shock! Racing potká se svými geniálními fanoušky.

Dakar není jen o závodnících řítících se pouští. Stejně důležití jsou všichni, kteří fandí. #ONETEAM

Vstupenky k zakoupení ZDE.
Cena 499 Kč.

3 hodinový workshop, který vás z nápadu naučí vybudovat vlastní byznys.

Ukážeme vám, jak rozjet společensky prospěšné podnikání. Zajímá vás, jak se staví úspěšný byznys model? Potřebujete poradit od zákazníků, ale nevíte, jak na to? Naučíme vás základy každého úspěšného podnikání a předáme nástroje k rychlému a levnému testování. 

Pro koho je program vhodný?
Pro začínající podnikatele, vysokoškoláky a malé i zaběhnuté neziskovky. Nemusíte mít zkušenosti z byznysu, dokonce nemusíte mít ani geniální nápad. Stačí mít v hlavě myšlenku, která řeší inovativním způsobem společenský problém.

LEKTOR

Juraj Kováč
Zakladatel programu Rozbehni sa!, který startuje a testuje byznys nápady do 100 hodin a 100 €. Je garantem projektů Nejlepší nápad, iNOVEum a Social Impact Award Slovensko, které rozvíjejí podnikavost studentů na středních a vysokých školách.


Vstupenky k zakoupení zde.
Pro více informací o akcelerátoru 3-2-1 dílna můžete sledovat WebInstagram nebo Facebookovou událost.

 

Pojďme společně vyjádřit podporu lidem na Ukrajině.  
Benefiční akce proběhne v pátek 4. března od 17:00 v  DEPO2015.

Akci pořádá Žongléros Ansámbl ve spolupráci s DEPO2015 a Slam Poetry CZ.


Přispět lze zakoupením vstupného ve výši 100 Kč, 500 Kč či 1000 Kč (online nebo přímo na místě). Veškerý výdělek poputuje rovným dílem na transparentní účet konta organizace Člověk v tísni SOS Ukrajina a Diakonie Západ.


Plzeňská kulturní scéna je místem svobodných setkání a komunikace. Ve světle posledních událostí pociťujeme, že to není samozřejmost a jasně se vymezujeme vůči postupu Ruské federace v čele s prezidentem Vladimirem Putinem. Považujeme za nezbytné vyjádřit solidaritu s ukrajinskými obyvateli. Stojíme za Ukrajinou. #standwithukraine 

PROGRAM
Představení Svoboдa | Žongléros Ansámbl
Slam Poetry | Dr. Filipitch, Tukan, Matheus a další

(kompletní program zveřejníme v průběhu týdne)
Všichni umělci vystoupí bez nároku na honorář
 

VSTUPENKY K ZAKOUPENÍ ZDE.

Odkaz na Facebookovou událost ZDE.

On the occasion of International Women's Day, imPerfect, z.s. is organizing an event called A Day for Women (and their Families). 


Various workshops and lectures will be prepared for visitors (e.g. a lecture with Mrs. Helena Konarovská - Le Chaton, M.arter - support for employment after RD, Czechitas - support for women in IT), performances (e.g. Dominique Dance Centre), as well as individual presentation stands of various organizations (e.g. Uzlík, z.s., Unicorn a.s.).

Women can then be pampered by various companies (e.g. Mary Kay, Hairdressing In the Arrow, Black Swan). Men will not miss out either. They can, for example, have fun with 3D printing with the company Lunar. For children, there are various fun activities with PKRDM or Histrio z.s.

For more information, visit www.im-perfect.cz.

The event will take place on 5 March 2022 from 2 to 6 pm at DEPO2015 in Pilsen and admission is voluntary.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

Come and enjoy a theatre for the youngest audience, a classical music concert for parents with toddlers, try out movement and music workshops or play in the giant playroom for little explorers. Come and see that art and fun for toddlers do exist and that your little one will love KUK too!

KUK is the first Czech multi-genre project that targets mainly visitors aged 10 months to 3 years.

KUK offers families with young children a meaningful program with a high artistic level, a non-commercial alternative to quality children's entertainment, a packed program ranging from a playroom to theatre performances to movement workshops. All tailor-made for our youngest visitors.

More information coming soon!

A giant playroom for the little ones and their large entourage. Little explorers can look forward to a giant maze, a ball trail, play boards, an original haptic carpet, a soft inflatable climbing frame, a plant world from the perspective of a little bug, and a rest room for those who get tired of playing.
 

The playroom is designed for children from 10 months to 3 years.

Every day from 7 to 16 March there will be two-time slots
1) 10:00 - 13:30
2) 14:00 - 18:00

Tickets are sold separately for the morning and afternoon blocks.

Admission is valid for the entire time slot.

TICKETS FOR THE GAMES ROOM (10:00 - 13:30 / 14:00 - 18:00) CAN BE PURCHASED NOW HERE.

Interaktivní hudební vystoupení, ve kterém uslyšíte převážně lidové písně v autorských aranžmá jak známých, tak i méně obvyklých nástrojů. 

Hudební interaktivní vystoupení „sNěžné tóny“ pro malé a velké.

Sněhobílá zima v teple! Sněhové koule, které netají! Veselé cinkání a zvonění rolniček! Zahřejeme vás hudbou, obejmeme vás svými hlasy v doprovodu jemných a zajímavých nástrojů, podělíme se s vámi o svou lásku k zimě, jelikož naše kořeny pochází ze Sibiře.

Hudba je zdrojem inspirace a radosti. Když ji v tom nebudeme bránit, pomocí hudby můžeme zažít příjemné i silné emoce. Děti i jejich rodiče se mohou do vystoupení jakýkoliv způsobem, třeba pohybem, zpěvem, různými zvuky a podobně, rozhodně se za to na vás nebudeme zlobit, spíš naopak, s radostí to uvítáme.

7. března od 11:00 a od 15:00 v Ateliéru

POZOR! Vstupenky musí mít jak dítě, tak i dospělí doprovod. 

Vstupenky ZDE.

Z měsíce v Gruzii jsem většinu strávila v horách a obvykle jsem spala jenom pod plachtou. Samotná holka to v týhle zemi nemá úplně jednoduchý.

Jak jsem se vypořádala s opilými Gruzínci a jejich psy, kteří dokážou být stejně neodbytní jako ti chlapi? Líbilo se mi v přímořském, hlavním nebo skalním městě? Jak jsem zvládla přes 100km trek po Svanetii? Dokázala jsem vylézt na Kazbek (5054 m.n.m.)? Kudy jsem šla jinak profláknutý, 120 km trek z Kazbegi do Tušetie, že jsem několik dní nepotkala jedinýho turistu? Kolik mě to stálo a na co jsem si přišla? To vše se dozvíte na nové přednášce.

Chcete-li více informací o přednášce, sledujte:
InstagramFacebook nebo Web přednášející.

Vstupenky k zakoupení ZDE.

Poetická inscenace pro děti od 1 roku do 3 let

 

Jaro se probouzí a s ním i netradiční přátelství, které se prohlubuje a zraje stejně jako jablíčka, či švestky na podzim. Neroztaje ho dokonce ani ten nejsilnější mráz. Tak trochu poetická inscenace pro nejmenší, která je oslavou něžných okamžiků, vzájemné blízkosti dvou na první pohled odlišných bytostí - ptáčka a lva.

Společně s námi zaklepejte na dvířka zahrádky, kde bydlí lev, který zatím netuší, jaká tajemství v ní příroda ukryla.

Sobota 12.3. 2022, dvě představení: 11:00 a  15:00

DŮLEŽITÉ! Každý návštěvník musí mít svou vlastní vstupenku, tzn. jak dítě, tak i dospělí doprovod.

Vstupenky v prodeji ZDE.

Jste maminkou a máte syna? Přijďte na přednášku Kateřiny Venzarové do DEPO2015!
 

Pojďte si popovídat o tom, jak klukům dopřát, co potřebují, mít s tím větší lehkost a ještě přitom zůstat ženou.

Kluci vyrůstají převážně obklopeni ženami a jejich představami, emocemi a přesvědčeními.

Co je ale podstata kluků?

Jaká jsou jejich specifika a potřeby, aby vyrostli ve správné chlapy a muže?

Je pro vás těžké snášet klučičí energii?

Tápete někdy co vlastně kluci potřebují?

Je pro vás kvůli tomu náročné ustát svoji ženskost?

Tatínkové, babičky a ostatní jsou také vítáni!
---------------------------------------------------------------------
Lektorka Kateřina Venzarová - máma tří kluků, žena, trenérka i učitelka a Facilitátorka nástrojů Access Consciousness, autorka knihy Mámou ve světě kluků, Zápisníku pro mámu a syna a otázkových karet Máma a syn.
Ve své praxi propojuji své více jak 10 leté zkušenosti mámy kluků, se svými pedagogickými znalostmi a zkušenostmi nejen z běžného školství a sportu, ale i z alternativních směrů.
Přeji si, aby kluci mohli vyrůstat s ženským pochopením toho, co je podstata kluků, bez omezování našimi ženskými představami. Když si ženy uvědomí, co kluci opravdu potřebují, mohou ovlivnit i své muže a otce synů tak, aby naši synové mohli vyrůst ve zdravě sebevědomé Muže, které naše společnost potřebuje.  

Neděle 13. března 13:00 - 15:00 v ateliéru DEPO2015

Vstupné 150 Kč.
Vstupenky v předprodeji ZDE.

Informace o technikách a možnostech výchovy děti s ADHD,ADD.

Výchova zjednodušeně řečeno " neposedného dítěte" je mnohdy velmi náročná. Okolí rodin vnímá často tyto děti jako nevychované, neposlušné. Tak to ale obvykle nebývá. Rodiny se snaží, aby jejich děti byly okolím akceptované i s jejich " zvláštnostmi" -   pokud chcete....můžeme o tomto fenoménu popovídat...

Přednášející: PhDr. Dagmar Nechutná

Vstupné 50 Kč.
Vstupenky v předprodeji ZDE.

Pondělí 14. března od 15:00 do 16:30.

Interaktivní hudební vystoupení pro malé a velké „ Teče hudba, teče“.

Na co se můžete těšit?
Na originálně strávený čas s vaším dítětem/vašimi dětmi, plný inspirace a radostných okamžiků.
Na podnětné a atraktivní prostředí pro děti.
Na příjemnou a přátelskou atmosféru v komorním počtu účastníků.
Na seznámení s rozličnými zajímavými hudebními nástroji.
Na převážně lidové písně v autorských aranžmá.

Středa 16. března, dvě představení: v 11:00 a v 15:00

VSTUPENKY K ZAKOUPENÍ ZDE.

DŮLEŽITÉ! Každý návštěvník musí mít svou vlastní vstupenku, tzn. jak dítě, tak i dospělí doprovod.

Pohádková ukolébavka inspirovaná knihou Petry Kubáčkové O andělovi, noční můře, statečném medvídkovi, hodném slonovi, opici a divoké huse a nespícím Toníčkem.

Dva hrdinové – Pom a Luli. Kuk! A jsou na světě. Ťap, ťap, ťap…putují postelovou krajinou-nekrajinou a potkávají Béé, Haf, Trututú, BAF!, Brum. Cesta je dlouhá, víčka jsou těžká. Pšt! a dobrou noc.

Toto představení, lehoučké jako pírko, navazuje na evropský trend tvorby pro děti od nula do tří let nazývaný Theatre for very young (tzv. divadlo pro nejmladší). V současnosti se tomuto trendu v zahraničí programově věnuje mnoho divadel, tvůrců a tvůrkyň a my jej teď poprvé přinášíme i do České republiky.

Představení nabízí dětem první kontakt s divadlem – je interaktivní, respektuje jejich potřeby a citlivě je uvádí do světa zvuků, hlasů, pohybů, dotyků, loutek. Už od 10 měsíců si totiž miminka začínají pamatovat věci kolem sebe a svět, který bezprostředně nevidí, pro ně už začíná existovat.

Po představení si děti mohou zahrát s loutkami použitými v inscenaci.

Pro děti od 10 měsíců do 3 let a jejich rodiče.
Délka představení: 35 minut

Středa 16. března, dvě představení: v 11:00 a v 15:00

VSTUPENKY K ZAKOUPENÍ ZDE.

DŮLEŽITÉ! Každý návštěvník musí mít svou vlastní vstupenku, tzn. jak dítě, tak i dospělí doprovod.

Široká veřejnost se zde bude moci seznámit s tím, co to vlastně je dobrovolnictví, co přináší a kde všude pomáhá.

Během dvou dnů se zde setkají dobrovolníci, koordinátoři dobrovolníků, zástupci přijímajících i vysílajících organizací, klienti, podporovatelé, studenti, představitelé státní správy, regionální i místní samosprávy s těmi, kteří buď zatím vůbec netuší, co to vlastně dobrovolnictví je, nebo váhají, zda se zapojit – ať jsou to soukromé osoby – studenti, rodiny, senioři nebo firmy a jiné organizace, stávající i budoucí filantropové.

Vstupné zdarma.

Více informací ZDE a celý program najdete v události

Festival pouličního občerstvení opět nabídne to nejlepší z české streetfoodové gastronomie. Nechte se zlákat živou atmosférou, vůní a chutí odlehlých konců světa, ochutnejte dobroty z daleka i blízka, potkejte se s přáteli nad skvělým jídlem a plnou skleničkou.

19. března 2022
10 - 18

Více informací ZDE. Vstup zdarma.

Preventivní projekt Světové dentální federace (FDI) organizovaný Českou stomatologickou komorou ve spolupráci s partnery.

Preventivní projekt Světové dentální federace (FDI) organizovaný Oblastní stomatologickou komorou představí několik stanovišť, které dětem zábavnou a hravou formou vysvětlí, jak pečovat o své zuby. Přijďte zkusit zdolat všechny připravené úkoly!

Vstup zdarma. 

20. března 10 - 15

Devátý ročník největšího českého science fiction festivalu proběhne 23. - 24. března 2022. Téma letošního ročníku je věnováno mimozemskému životu na planetě Zemi. Těšte se na filmové novinky, legendy Predátor a Věc, krátké filmy i zajímavé dokumenty a tematické výstavy.

Program festivalu v Plzni

23.3. 17:00 Krátké české sci-fi filmy od iShorts
23.3. 18:45 Sputnik
23.3. 20:45 Predátor
24.3. 17:00 Fenomén
24.3. 18:45 Krátké světové sci-fi filmy od iShorts
24.3. 20:45 Věc

Tématem letošního ročníku je mimozemský život na planetě Zemi.

Opouštíme cyklus námětů řešících blízkou budoucnost a vracíme se do oblasti čisté science fiction. A jsou tedy mezi námi?

Odpověď má mnoho podob: možná už tu jsou, jen je nevidíme. V pásu asteroidů se klidně může skrývat neaktivní sonda velikosti Prahy, která se jednou za milion let probudí a pak spí dál. Nebo se skrývají, jak by tvrdili příznivci Aštara Šerana či filmu Muži v Černém. Pro někoho to může být lákavá, pro dalšího naopak děsivá představa. Náboženství Plejáďanů a řada dalších obskurních kultů v tom má jasno – jsou tu a až přijde apokalypsa, vezmou vyvolené do svých lodí. Konspirátoři mají také jasno – CIA a KGB už dávno zkoumá jejich mrtvoly a létající talíře a snaží se vytvářet technologie na základě těch jejich. Kéž by to tak bylo. Je tedy zřejmé, že mimozemšťané na planetě Zemi jsou naším letošním tématem.

Více informací na www.futuregate.cz, na Instagramu nebo ve Facebookové události. 

Vstupenky v předprodeji Plzeňské vstupence nebo na GoOut.

 

Tak trochu Vetřelec po rusku na pozadí poslední fáze studené války. 

V temném sci-fi hororu Jegora Abramenka se mladá lékařka (hraje ji Oksana Akiňšina) ve snaze oživit svou umírající kariéru dostane k přísně tajnému vládnímu projektu: má vyšetřit a pozorovat kosmonauta Konstantina (Pyotr Fjodorov), který si z vesmírné mise přivezl nepříjemného parazita. Ten navíc každou noc z mužova těla vylézá a nechává za sebou pořádně slizkou, krvavou spoušť. A zatímco lékařka chce hlavně zachránit lidský život, její zaměstnavatelé mají s agresivní mimozemskou bytostí vlastní plány.

Režie Jegor Abramenko Obsazení Oksana Akiňšina, Pjotr Fjodorov, Fjodor Bondarčuk, Anton Vasiljev, Anna Nazarova, Vasiliy Zotov, Natalja Švec Rok výroby 2020 Délka 120 min
Země původu Rusko/Russia Nosič BluRay

Jazyková verze:  Rusky s anglickými a českými titulky.

23.3. 18:45

Vstupenky ZDE.
Cena 130 Kč.

Nekompromisní sci-fi thriller Johna McTiernana nám přesně před pětatřiceti lety ukázal, jak hustá atmosféra se dá vytvořit, když do neprostupné džungle vhodíte partu žoldáků, Arnolda Schwarzeneggera a zabijáckého mimozemšťana s vražednými instinkty. 

V Predátorovi se toho moc nenamluví, dějové zvraty tu taky neexistují, ale přesto od snímku nejde odtrhnout oči: minimalistický filmový jazyk s těkavou kamerou a paranoidní hudbou úplně stačí k zážitku, který je i po více než třech dekádách od premiéry dokonale vtahující, děsivý a navíc i nebývale tělesný. Maximální napětí s použitím minimálních prostředků.

Režie John McTiernan Obsazení Arnold Schwarzenegger, Carl Weathers, Elpidia Carrillo, Bill Duke, Jesse Ventura, Sonny Landham, Richard Chaves Rok výroby 1987

Délka 107 min
Země původu USA Nosič BluRay 

23.3. 20:45

Vstupenky ZDE.
Cena 130 Kč.

Program krátkých filmů přináší vize budoucnosti mladých domácích filmařů. 

Na formátu krátkého filmu se staneme účastníky vesmírného experimentu, uvízneme v časové smyčce a skrze dystopické vize i uvidíme, jaké by to bylo naprogramovat si své milence dle představ. Tematicky pestrý blok, kterému nechybí nadsázka i inspirace výraznými žánrovými vzory, vznikl již tradičně ve spolupráci s iShorts. Program zveřejníme brzy.

23.3. od 17:00 

Vstupenky ZDE.

11. ročník charitativního běhu pro Světlušku. Pojďte s námi rozsvítit Plzeň a užít si vzájemnou přítomnost a radost z pohybu.

Výtěžek ze startovného poputuje na konto Světluška - Nadační fond Českého rozhlasu, pomáhající nevidomým. Protože i běhat ve tmě má smysl, vezměte s sebou rodinu a přátele a užijete si s námi noční rojení světlušek.

Více informací a registrace ZDE.

Program krátkých filmů přináší vize budoucnosti mladých domácích filmařů. 

Na formátu krátkého filmu se staneme účastníky vesmírného experimentu, uvízneme v časové smyčce a skrze dystopické vize i uvidíme, jaké by to bylo naprogramovat si své milence dle představ. Tematicky pestrý blok, kterému nechybí nadsázka i inspirace výraznými žánrovými vzory, vznikl již tradičně ve spolupráci s iShorts. Program zveřejníme brzy.

24.3. od 18:45 

Vstupenky ZDE.

V dokumentu režiséra Jamese Foxe se podíváme na historii pozorování UFO (Unidentified Flying Object) v moderních dějinách. 

Nezaměříme se pouze na slavný roswellský incident z roku 1947, ale také například na událost z roku 1966, kdy studenti z Westall High School v Austrálii měli být společně svědky vznášejícího se létajícího plavidla tvaru talíře. K nevysvětlitelným pozorováním docházelo (a stále dochází) všude, ale pravděpodobně k nejpodivuhodnější události mělo dojít v Zimbabwe, kdy v roce 1994 bylo více než šedesát žáků základní školy vystaveno zážitku, na který vzpomínají s úžasem do dnešní doby. Měli být totiž svědky tzv. blízkého setkání třetího druhu – spatřili nejen létající plavidlo, ale měli být dokonce v bezprostředním kontaktu s jeho posádkou... V dokumentu se objeví vysoce postavení vládní a vojenští představitelé, očití svědci, vyšetřovatelé, a to nejen prostřednictvím archivních záběrů, ale také rozhovorů speciálně natočených pro tento snímek.

Režie James Fox Obsazení Peter Coyote, Chris Mellon, William T. Coleman, Kim Arnold, Christopher Pittman, Robert Friend

Rok výroby 2020
Délka 100 min
Země původu USA Nosič Full HD
Jazyková verze Anglicky s českými titulky 

24.3. od 17:00
Vstupenky ZDE.
Cena 130 Kč.

Parta paranoidních vědců versus mimozemské stvoření, které na sebe umí brát podobu jakéhokoliv živého organismu, to vše v kulisách nekonečných bílých plání Antarktidy. 

Co by se mohlo pokazit? Věc Johna Carpentera je právem považována za jeden z nejkultovnějších hororů všech dob. A ze spousty dobrých důvodů: Kurt Russell je dostatečně nihilistický, minimalistické melodie Ennia Morriconeho v netradiční syntezátorové poloze se zarývají pod kůži a díky mimořádně fyzickým vizuálním efektům máte pocit, že Věc každou chvíli vyskočí z obrazovky i na vás. Po tomhle filmu se na psy začnete dívat úplně novýma očima.


Režie John Carpenter
Obsazení Kurt Russell, Wilford Brimley, T.K. Carter, David Clennon, Keith David, Richard Dysart
Rok výroby 1982
Délka 109 min
Země původu USA Nosič BluRay
Jazyková verze Anglicky s českými titulky

24.3. od 20:45
Vstupenky ZDE.
Cena 130 Kč.

The BLIK BLIK festival of light and art in public space returns in its full beauty and size to the center of Pilsen. The sixth annual edition in the traditional format will feature a total of 15 stops along a 2.5 km long route. 

A total of 15 stops, artists from around the world, and quality art tailored to the location. Artists not only from the Czech Republic but also from Slovakia, Hungary, France, and even as far away as Japan will show the best of contemporary digital art - laser mapping, video mapping, giant static projections or interactive light exhibits, and more - all of which visitors will be looking forward to.

The two indoor installations at St. Bartholomew's Cathedral and Koranda Choir will be subject to ticket purchase due to limited capacity. The accompanying program includes the premiere of the acrobatic light show "Camera Obscura" when the artistic acrobatic group Juggléros ensemble will transform the Bus Hall in DEPO2015 into one big light experience. 

Interior installations
This time, the newly restored interior of St. Bartholomew's Cathedral will take center stage, where one of the largest interior video mapping companies will play out the Gothic ceilings, altar, and other architectural elements in an impressive audiovisual installation called Heavenly Symphony. The artistic content of the installation is created by the French world-renowned art group AV Extended. 

The second indoor installation will be presented in its world premiere by the Koranda Evangelical Church. Visitors will use an interactive musical instrument to use laser beams to make out the tones and sounds as well as elements of the church's interior. Up to 3 players can play at a time, lighting up to 16 laser beams.

Festival Route:
Square of the Republic - historical centre of Pilsen - bank of the Radbuza River - U Ježíška park - foot bridge by Papírna - DEPO2015 - Korandův sbor

25th and 26th March, 18 - 24
The outdoor part of the festival is FREE. 

TICKETS FOR THE INDOOR INSTALLATIONS HERE.

Tickets for Camera Obscura HERE.

Do we observe the world around us, or do we only see what we want to see? And who is watching us...

Camera Obscura is a neo-circus light show that will make you feel tense. In which you will discover an inverted reality. That will captivate and enchant you.

It's a show that works with light and dark, masks and the human face. It obscures vision and offers the viewer their own imagination. It shows reality and optical illusion, (sur)real story and emotion.

This unique light performance combines modern technology with acrobatics on the ground and in the air. Camera Obscura sees you.

For humans, sight is the most important sense and approximately 80% of all information is perceived by sight. But not everything we see is really real.

The Jugglers Ensemble will show the audience how perception can deceive us through a visually interesting surreal story. And it is the new circus that creates specific possibilities for the visual expression of this idea. Expect all optical illusions and apparent denial of the laws of physics. Classical black theatre techniques, combined with new technologies and the use of lighting props, create space for the viewer's imagination and force them to go beyond what they are willing to perceive as reality.

The show is called Camera Obscura because with the first optical devices that could seemingly reproduce reality came the doubts about what is real, what is fiction and how our own eyesight and preconceptions can deceive us. The masks of the eyes with which the performers work then become here not only a significant artistic element of the production, but the blending of the "man-eye" into a surreal creation becomes above all a personified origin of self-deception.

When?
18:00 and 20:30 (2 performances each day)

Tickets are available for purchase HERE.

The BLIK BLIK festival of light and art in public space returns in its full beauty and size to the centre of Pilsen. The sixth annual edition in the traditional format will feature a total of 15 stops along a 2.5 km long route. 

 

A total of 15 stops, artists from around the world, and quality art tailored to the location. Artists not only from the Czech Republic but also from Slovakia, Hungary, France, and even as far away as Japan will show the best of contemporary digital art - laser mapping, video mapping, giant static projections or interactive light exhibits, and more - all of which visitors will be looking forward to.

The two indoor installations at St. Bartholomew's Cathedral and Koranda Choir will be subject to ticket purchase due to limited capacity. The accompanying program includes the premiere of the acrobatic light show "Camera Obscura" when the artistic acrobatic group Juggléros ensemble will transform the Bus Hall in DEPO2015 into one big light experience. 

Interior installations
This time, the newly restored interior of St. Bartholomew's Cathedral will take center stage, where one of the largest interior video mapping companies will play out the Gothic ceilings, altar, and other architectural elements in an impressive audiovisual installation called Heavenly Symphony. The artistic content of the installation is created by the French world-renowned art group AV Extended. 

The second indoor installation will be presented in its world premiere by the Koranda Evangelical Church. Visitors will use an interactive musical instrument to use laser beams to make out the tones and sounds as well as elements of the church's interior. Up to 3 players can play at a time, lighting up to 16 laser beams.

Festival Route:
Square of the Republic - historical centre of Pilsen - bank of the Radbuza River - U Ježíška park - foot bridge by Papírna - DEPO2015 - Korandův sbor

25th and 26th March, 18 - 24
The outdoor part of the festival is FREE. 

TICKETS FOR THE INDOOR INSTALLATIONS HERE.

Tickets for Camera Obscura HERE.

Křest knihy Davida Blažka proběhne 28. března od 18:00 v kavárně Ústředna DEPO.

Bez krize nejsou básně je příběhem muže na prahu dospělosti. Chlapce, který neví, čím chce v budoucnu být, ale přesně ví, čím být nechce. S myšlenkou na své literární, umělecké a duchovní vzory se vymezuje vůči průměru a hledá inspiraci v krajnostech. Chce tvořit a hledat si svou vlastní cestu. Svět krásné naivity a snů se však začíná měnit, když do něj vstoupí láska.

Come improve your figure drawing by following a live model and then go for one with others

Drawing from a model course.

More information coming soon.

When? 
March 2 and 30, 6 - 8 p.m. 

Workshops and Courses

První pomoc by měla patřit mezi základní znalosti každého člověka. Víte například, co dělat, když se dítě začne dusit nebo ztratí vědomí?

Přijďte si s námi užít hezké odpoledne a naučte se jak v případě potřeby beze strachu a stresu správně zareagovat a zachránit tak život.  

Workshop je určen pro dospělé návštěvníky.

Cena 700 Kč. 

Vstupenky k zakoupení ZDE.

O lektorce:

Mgr. Ludmila Lešková
Skoro celý život pracovala jako zdravotní sestřička. Lektorování je pro ni příležitostí předat své mnohaleté zkušenosti nejen jako zdravotník, ale také jako starostlivý rodič, což nejvíce oceňují účastníci kurzu První pomoci (nejen) pro maminky.

Nevíte, jak se domluvit s vaším děťátkem, když ještě nemluví? 

Přeci jednoduchými znaky. Přijďte si pár z nich vyzkoušet, zazpívat si písničky, které tyto znaky používají. Mnohem více se dozvíte na naší ukázkové hodině.

Ve středa 9. března proběhnou dva workshopy
1) 15:00-15:30
2) 15:30-16:00

DŮLEŽITÉ! Každý návštěvník musí mít svou vlastní vstupenku, tzn. jak dítě, tak i dospělí doprovod. Cena dítě 50 Kč, cena dospělý 50 Kč.

Vstupenky v předprodeji ZDE.

 

Vzdělávání dětí od 15 do 36 měsíců všemi smysly najednou - to splňuje tento úspěšný vzdělávací projekt, který je v Plzni velkým hitem a stává se u rodičů a dětí velmi oblíbeným.

 

Ve středu  9. března proběhnou dva workshopy:
1) 16:15-16:45
2) 16:45-17:15

Vstupenky v prodeji ZDE.

DŮLEŽITÉ! Každý návštěvník musí mít svou vlastní vstupenku, tzn. jak dítě, tak i dospělí doprovod. Jednotná cena 50 Kč za osobu.

 

Milé a milí! Znáte to - BEJBY nebude sedět v koutě! Teda jako může, ale možná by to byla škoda. Pokud chcete tančit jako v Hříšňáku, akorát místo zvedačky si zkusit míchačku, přijďte.

Budeme malovat jogurtovými barvami, zapouštět barvy do látky anebo třeba sochařit z domácí modelíny. Takže umělci všech stylů, jste srdečně zváni!

Jako radůstky pro potěchu budou na místě připravené DIY hry a hračky na rozvoj motoriky a koordinace. Jo, a vše je zdravotně nezávadné a pokud to bude nutné, tak i jedlé. Kreativitu nezastavíš!

V pátek 11.3. proběhnou hned 2 workshopy:

1) 10:00-10:30
2) 12:00-12:30

Každý návštěvník (dítě i dospělý) musí mít svou vlastní vstupenku. Dítě za plnou cenu 150,00 Kč, dospělý 50,00 Kč.

Vstupenky k zakoupení ZDE.

Chcete zvládat intenzivní situace s dětmi s větším nadhledem

Chcete zvládat intenzivní situace s dětmi s větším nadhledem?

Jak se cítit více svobodně v rodičovství a mateřství?

Zajímá vás osobní rozvoj a hledáte způsob, jak všechnu teorii aplikovat doma, třeba i s dětmi?

Jste ti nejlepší rodiče pro své děti. Ukažte jim, jak se žije s radostí.

Ochutnávka nástrojů pro více radosti, lehkosti, inspirace jak s dětmi, partnery, rodinou ale především sami se sebou.

Podíváme se na témata:

- O čem je modalita Access Consciousness a technika Access Bars

- podíváme se na nástroj, který vám ulehčí intenzivní situace (hádky, cizí návaly emocí na vás...)

- prozkoumáme způsoby, jak si udržovat nadhled, ukotvit se v přítomnosti a otevírat se více možnostem v běžných každodenních situacích

Lektorka Kateřina Venzarová je máma tří kluků, žena, učitelka, překladatelka a facilitátorka nástrojů Access Consciousness CFMW. Už skoro 5 let používá nástroje AC v každodenním životě i se svými syny, jeoficiální tlumočnicí nejpokročilejších kurzů Access Consciousness a facilituje kurzy Access Bars, workshopy a intra této modality na různá témata.
 

Neděle 13.3. 15:30-17:00
Vstup na workshop 200 Kč.

Vstupenky v předprodeji ZDE.

 

Nevíte, jak se domluvit s vaším děťátkem, když ještě nemluví?

Přeci jednoduchými znaky. Přijďte si pár z nich vyzkoušet, zazpívat si písničky, které tyto znaky používají. Mnohem více se dozvíte na naší ukázkové hodině.

Neděle 13.3.
10:30 - 11:00

DŮLEŽITÉ! Každý návštěvník musí mít svou vlastní vstupenku, tzn. jak dítě, tak i dospělí doprovod. Cena dítě 50 Kč, cena dospělý 50 Kč.

Vstupenky v předprodeji ZDE.

 

Vzdělávání dětí od 15 do 36měsíců všemi smysly najednou - to splňuje tento úspěšný vzdělávací projekt, který je v Plzni velkým hitem a stává se u rodičů a dětí velmi oblíbeným.

 

Neděle 13.3.
11:00 - 11:30

Vstupenky v prodeji ZDE.

DŮLEŽITÉ! Každý návštěvník musí mít svou vlastní vstupenku, tzn. jak dítě, tak i dospělí doprovod. Jednotná cena 50 Kč za osobu.