DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

Exhibitions

The new interactive exhibition Up into the Sky will be open from 18 March to 31 August 2022.

Fly through the fascinating world in the clouds, experience the world of flying for yourself and become the mythical Icarus for a while! 

Fly on a magic flying carpet into a world of myths and fairy tales, take a peek into a nature lab inspired by flying animals and plants, and finally, take a journey from the origins of flight to the ethical issues and ecological impacts of flying today. You'll discover that the world above our heads holds many secrets and discovering them will be an amazing adventure.

Up in the Sky is an exhibition that will thrill not only families with children but also school groups. For schools, there are interesting lecturers who can serve 30 children at a time. Pupils will not only have fun, but will also learn about the laws of flight in a playful way, whether from the point of view of biology, physics or engineering, from the perspective of history and the present. But they will also touch on the future of aviation, flying cars and the conquest of space. With the lecturer, they will outline the topics of technological development, its environmental impact and ethical issues that today's generation of children will surely encounter in their lives. 

The exhibition is open on weekdays from 2pm to 6pm and on weekends, public holidays and school holidays from 10am to 6pm.

Entry to the exhibition is always by the hour in groups of 30 people. Visitors can purchase tickets for the day and exact hour in advance. 

The new exhibition Up into the Sky has been prepared in cooperation with the children's interactive museum Sladovna Písek, where the exhibition, with a changed appearance and without the elements added by the production at DEPO2015, will be on display in 2020 under the title Let's Fly High, and the Viennese children's museum ZOOM. 

TICKETS at Plzeňská vstupenka.

Admission

Adult 150 CZK
Children 6-15 years 100 CZK
Family 2+2 400 CZK
Students/Seniors/Senior citizens 120 CZK
Children under 5 years free

18.3 - 31.8. 2022

Lidová píseň očima dětí. Výstava výtvarného oboru ZUŠ Chválenická na téma lidová píseň.

Od 16. května do 15. června je možné shlédnout výtvarné práce, které vytvořili žáci  pod vedením pedagožky a výtvarnice Radky Ježkové..

Na vernisáži, která proběhne 26. května 2022 od 18 hodin v kavárně DEPO2015, zazní úpravy lidových písní předního plzeňského skladatele Zdeňka Lukáše v podání smíšeného pěveckého sboru Česká píseň.

Společná výstava Ateliéru Socha a prostor a Ateliéru Malba FDU LS - Sutnarky představující nejlepší bakalářské a diplomové práce tohoto roku.

Více informací již brzy.

Výběr bakalářských a diplomových prací studentů FDU LS - Sutnarka / Ateliér Socha a prostor a Ateliér Malba.

Otevřeno denně 10-18.

Doprovodná výstava ateliérové tvorby umělců, kteří se zúčastnili letošního festivalu WALLZ no.3, představuje další polohu street artu v evropě a ve světě.

Otevřeno každý den 10-18. Vstup zdarma.

Events

Autobusovou halu zaplní second hand s jarním oblečením.

10 - 17

Akci pořádá MARWIL.CZ

Společná výstava Ateliéru Socha a prostor a Ateliéru Malba FDU LS - Sutnarky představující nejlepší bakalářské a diplomové práce tohoto roku.

DEPO2015 -  Truhlárna, Rampa, GAFA

Vernisáž 1.6.2022 od 18h.

Výstava potrvá do 15.6.2022, je přístupná dle provozních hodin DEPO2015.

Na výstavu MASO navazuje výstava vybraných prací BUJÓN v galerijnim prostoru GAFA.

Přijďte to roztočit do DEPO2015!   Už ve čtvrtek 2. června vás zaručeně roztančí rokycanská kapela Prázdné lahve!  

Skupina Prázdné lahve se sestává ze sedmi muzikantů hrající osobitý „bottlerock“. Vtipné texty doplňuje nápadité hudební aranžmá, několik písní pochází z vlastní tvorby, jiné jsou přejaté a doplněné o vlastní texty.

Vstup zdarma. Start 19:30.

Kde? v kavárně Ústředna DEPO.
Více o kapele ZDE.

Zveme vás na první pop up prodej prémiového vintage oblečení v Plzni. 

Kdo jsme?

Jsme obchod na kolech, který putuje městy a nabízí pečlivě vybírané, většinou designové kousky. Od street fashion po high fashion, pro každého něco. Přijďte podívat.
 

Už v sobotu 4. června  dubna mezi 12 a 18 hodinou.

Více informací ZDE.

Již 4. června odstartuje 34. ročník festivalu Skupova Plzeň!
Můžete se těšit na plno českých i zahraničních hostů. Nebudou chybět soubory ze Španělska, Belgie nebo dokonce Japonska!
 

Celý program najdete ZDE.

Představujeme Vám již čtvrtý ročník TEDxPlzeň, který se uskuteční 5. června v 17:00 v DEPO2015. Letošní TEDxPlzeň se ponese v duchu “Krásna”.

Krásno. Co to vůbec je? Kde je ta hranice, kdy je pro mě něco krásné a kdy už ne? Jak je možné, že jsme tímto tématem vyvolali uvnitř našeho týmu tak bouřlivou diskusi? Každý z nás v životě touží po něčem jiném. To, co jednomu přijde krásné, druhému nemusí. Mladí, staří, ženy, muži, my všichni máme odlišný pohled, a přesto nás spojuje touha prožívat krásné okamžiky, mít to “svoje krásno”, kdy se na jeden kouzelný moment zastavíme a žijeme jen tady a teď, v úžasu. Šťastní.


Těšit se můžete na:
- Inspirativní řečníky, kteří Vám představí krásno v rozličných oblastech
- Doprovodné aktivity (nechte se překvapit)
- Afterparty, kde se můžete osobně setkat s řečníky
Přijďte si s námi užít jeden krásný a nezapomenutelný večer.

Více na Facebooku.

Vstupenky ZDE.

Chceš mít s kapelou raketový start hudební kariéry, ale tápete, s čím začít? Jsi sólista a chceš prorazit na hudební scéně? Našli jste svůj styl, máte pár písniček v kapse, ale co dál? Už nějakou dobu stojíte na jednom místě a nedokážete to posunout dopředu? První ročník DEPOvLETU Artist Academy otevírá svá vrata!

Každý hudebník nějak začínal. Každý se mohl někdy zaseknout na mrtvém bodě. Každý někdy potřeboval trochu pošťouchnout. A naši znalci hudební branže jsou připraveni vám předat své know-how. Přihlašte se do DEPOvLETU Artist Academy a zúčastněte se červnového workshopu, kde s vámi manažeři, tvůrci a bookeři české hudební scény projdou základní témata jako technické nároky a stage plan, PR a promo a autorská práva. Z umělců, kteří se workshopu zúčastní, budou vylosování dva interpreti / dvě kapely, kteří si v rámci červencového hudebního festivalu DEPOvLETU zahrají s profesionálním zvukem za podpory mistra zvuku a technika.

Účast v DEPOvLETU Artist Academy je zdarma.

DEPOvLETU Artist Academy je podpořen ze SoundCzech - Skills IN 2022.

WORKSHOP 

Workshop se uskuteční dne 06.06.2022 od 18:00 do 21:00 v DEPO2015. Během workshopu vystoupí řečníci z řad hudebních profesionálů, kteří účastníky proškolí v oblastech promotingu koncertů i budování značky hudební skupiny, technické produkce a pohybu v profesionálním prostředí, a autorského práva a orientace v českých kolektivních správcích a jejich službách. Účast na workshopu potvrďte vyplněním formuláře. Ke konci workshopu proběhne slosování a s vítěznými kapelami / interprety bude domluveno živé vystoupení v rámci DEPOvLETU. 

Přihláška na workshop: https://forms.gle/dx7yik5jcchCmCh77 

 

Řečníci:

Michal Rolčík - festivalový produkční (United Islands of Prague, Lipno Fest), spolupořadatel desítek koncertů zahraničních umělců v Praze včetně Skrillexe (agentury ArtProm a Everything Goes), produkční a fundraiser festivalu Živá ulice, dvakrát jako produkční pouličního divadla V.O.S.A. Theatre a Českého národního dne na EXPO (Milano, Antalya). Aktivní hudebník (baskytara v MoveBreakers), působil jako manažer a produkční partnerských značkových zón (Jameson, Beefeater, Absolut) na předních českých festivalech.  

Téma: Jak se pohybovat v profesionálním světě produkce? Jaké jsou technické nároky a požadavky pořadatelů a jak se na ně připravit?

Ricardo Delfino - hudební publicista (Frontman.cz, PlzenskeKapely.cz), PR manažer (Groove Brno, Top RoofTop fest, Dirty Old Dogs, The Drain a další umělci), booker (AMPromotions), manažer (Wild Delfino Booking), dramaturg (Top RoofTop fest) a hudebník.

Téma: Jak promovat koncert i svou značku? Jak připravit svou kapelu na hudební média?

Jakub Nový - předseda Svazu autorů a interpretů, předseda České obce hudební a hudebník.

Téma: Jak se zorientovat ve světě kolektivních správců? Jaké jsou základy autorského práva?

Panelová diskuze o hudbě v médiích, vede: Ricardo Delfino

Jiří Vladimír Matýsek - hudební publicista Full Moon Magazine a musicserver.cz, copywriter na volné noze, překladatel hudební literatury Knihy Omega, webeditor Deníku pro Východní Čechy.

Kamil Kacerovský - šéfredaktor západočeského Deníku, v minulosti vedl redakci Plzeňského deníku, Týdeníku 5plus2 i regionální MF Dnes.

 

VYSTOUPENÍ

Živá vystoupení v rámci festivalu DEPOvLETU proběhnou 21. a 26. července na nádvoří DEPO2015 pod vedením odborného technického a produkčního týmu. Kapely / interpreti budou zařazeni do festivalového programu a propagačních materiálů. 

PRAVIDLA PŘIHLÁŠENÍ DO DEPOVLETU ARTIST ACADEMY:

 • Soutěž je otevřena kapelám a sólovým umělcům všech žánrů.
 • Více než polovina členů kapely (nebo samotný sólový umělec) musí pocházet ze Západních Čech.
 • Do soutěže se mohou přihlásit pouze kapely a sóloví umělci, kteří nemají hudební produkci jako hlavní zdroj příjmů.
 • Soutěžit mohou pouze kapely a sóloví umělci, kteří disponují v repertoáru vlastní autorskou tvorbou. 
 • Soutěžící se musí doprovázet svou hudbou (nejedná se o karaoke show)
 • Pro přihlášení je nutné dodat nahrávku (v jakékoliv rozpoznatelné kvalitě) pro poslech pořadatele (vložením odkazu na online streaming nebo složku, kde je nahrávka ke stažení).
 • Pro přihlášení je nutné, aby kapely a sóloví umělci dodali prezentační fotografii projektu (promo fotku)
 • Tvorba ani veřejná komunikace soutěžícího nesmí propagovat nenávist vůči osobám pro jejich skutečnou či domnělou příslušnost k rasové či etnické skupině, nebo pro jejich skutečné či domnělé vyznání, původ či sexualitu.
 • Přihlášením soutěžní kapely či sólového umělce se rozumí vyplnění formuláře.

Přijďte si zatančit každé úterý salsu, bachatu, kizombu či zouk do naší kavárny!

úterky 19:30-22:30h

Vstupné 80Kč.

Pořádá https://tanecvplzni.cz/

Loutková multimediální performance. Hledání světla, které zmizelo nebo se na chvíli ztratilo z našeho dohledu je archetypálním, multikulturně srozumitelným obrazem. 

Kde však končí světlo a začíná temnota? Kde končí strach a začíná fascinace? Tam, kde je stín, musí být také světlo. Představení je součástí mezinárodního festivalu loutkového a alternativního divadla Skupova Plzeň

Více informací o festivalu a vstupenky najdete ZDE.

Autorské divadelní představení o člověku, čtyřech robotech a jedné lehce elitářské umělé inteligenci a předávání zodpovědnosti technologiím.

Představení je součástí mezinárodního festivalu loutkového a alternativního divadla Skupova Plzeň.

Více informací o festivalu a vstupenky najdete ZDE.

Neverbální, španělský komentář s titulky. Představení, které hlásá sebelásku ve smyslu genderového sloučení prostřednictvím gestického divadla a animace loutek. 

Představení je součástí mezinárodního festivalu loutkového a alternativního divadla Skupova Plzeň.

Více informací o festivalu a vstupenky najdete ZDE.

Plzeňské Gymnázium Františka Křižíka slaví 30 let od svého vzniku. 

V sobotu 11. června vygradují oslavy hudebním festivalem Křižík Fest. Vystoupí Bára Poláková s kapelou, David Koller a Kollerband, Tata Bojs nebo Xindl X.

Harmonogram:

15:00 Bára Poláková
17:00 David Koller
19:15 TATA BOJS
21:30 XINDL X

Vstupenky k zakoupení ZDE.

Neverbální, španělský komentář s titulky. Představení, které hlásá sebelásku ve smyslu genderového sloučení prostřednictvím gestického divadla a animace loutek. 

Představení je součástí mezinárodního festivalu loutkového a alternativního divadla Skupova Plzeň.

Více informací o festivalu a vstupenky najdete ZDE.

Kam se podějí všechny naše myšlenky a vzpomínky, když večer zavřeme víčka? A co se stane, když ráno opustíme pokoj a necháme tam zavřené všechny svoje sny, obavy a tajné tužby, se kterými jsme strávili noc? 

Představení je součástí mezinárodního festivalu loutkového a alternativního divadla Skupova Plzeň.

Více informací o festivalu a vstupenky najdete ZDE.

Třetí ročník mezinárodního street artového festivalu WALLZ proběhne v Plzni již od 13. do 18. června 2022 a mezi pozvanými umělci najdeme opět zvučná jména z Čech i ze zahraničí. 

Festival bude provázet pestrý doprovodný program a street artový týden pak bude zakončen vernisáží výstavy ateliérové tvorby všech zúčastněných umělců v DEPO2015.

 

Jejich umělecká díla významně zlepšila prostředí vybraných plzeňských lokalit, když nahradila nevzhledné oprýskané fasády nebo staré reklamní poutače. Na tento trend naváže i letošní ročník, který veřejný prostor města obohatí o další desítku nástěnných maleb.

Mezi pozvanými umělci jsou opět zvučná jména z Čech i ze zahraničí kombinující jak výrazný rukopis realistické a figurální malby, tak barevně poutavou abstrakci. Letošním vyslancem v rámci Evropských hlavních měst kultury je Tadas Šimkus z litevského Kaunas 2022. Očekávaným překvapením pak jistě bude účast světoznámého umělce Brada Downeyho. Výběr letošních lokalit pro tvorbu je velmi pestrý -  chybět nebude blízké centrum města, fasáda školy, technické objekty, podchod, část náplavky, ale také hojně diskutovaný pavlačový dům v Jateční ulici, kde svou malbu zanechá jeden z nejpopulárnějších českých street art umělců Chemis.

Festival bude provázet pestrý doprovodný program v podobě graffiti jamu otevřeného široké veřejnosti, česko-německé konference na téma umění ve veřejném prostoru nebo dětských workshopů. Zapojí se též ateliér DRAWetc se svými umělci. Street artový týden pak bude zakončen vernisáží výstavy ateliérové tvorby všech zúčastněných výtvarníků v DEPO2015, které celý festival pořádá.

Umělci WALLZ 2022:

 • Brad Downey /USA, DE
 • Tadas Šimkus /LT
 • Maja Hürst /CH
 • Rutger Termohlen /NL
 • Chemis /ČR
 • Caer8th /ČR
 • Julia Heinisch a Frederic Sontag /AT a DE
 • Yakokarlik  /ČR
 • Michal Trpák /ČR
 • Johana Kubalová (FDU ZČU) /ČR

Mapu se všemi lokacemi najdete ZDE.

 

???? Partneři festivalu:
MKČR, Nadace Prazdroj lidem, Město Plzeň, Plzeňský kraj, Ministerstvo kultury ČR, Městský obvod Plzeň 1, Městský obvod Plzeň 3, Městský obvod Plzeň 4, Plzeňská teplárenská, Vodárna Plzeň, HET, Českoněmecký fond budoucnosti, Kaunas 2022, Graffneck, Boels, Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni, Česká centra, Blind Walls Gallery Breda, město Breda, České centrum Rotterdam, Velvyslanectví Nizozemského království v ČR.
 

Doražte, pokud se zajímáte o nemovitosti, investice, pasivní příjem a chcete poznat další investory do nemovitostí. A je úplně jedno, zda teprve začínáte nebo již máte zkušenosti.

Přijďte do DEPO2015 v pondělí 13. 6. na setkání investorů se speciálním hostem, kterým je Martin Lepka. Expert na energie.

Martin se s námi podělí o své zkušenosti ohledně dodávek energií, instalace fotovoltaických elektráren a vývoje do budoucna z pohledu majitele bytů, domů a bytových domů. Odpoví na nejčastější dotazy, se kterými se v praxi setkává.

Začátek v 18:00.

Více informací a rezervaci místa najdete ZDE

Přijďte si zatančit každé úterý salsu, bachatu, kizombu či zouk do naší kavárny!

úterky 19:30-22:30h

Vstupné 80Kč.

Pořádá https://tanecvplzni.cz/

Swingové středky, to jsou pravidelné tančírny. 

Obvykle na reprodukovanou hudbu, ze začátku pouštíme pomalejší skladby vhodné na lindy hop, později se na playlistu vyskytují i rychlejší skladby na zatančení si tanců jako charleston, shag, balboa či boogie.

18 - 22
Vstupné dobrovolné.

Vždycky tě lákalo zkusit si vytvořit nějaký ten street art kousek? 

 

Tak doraz ve čtvrtek 16.6. ke zdi na křižovatce ulice U trati a Prokopova: https://bit.ly/GraffitiJam_2022, potkej street art umělce z WALLZ 2022 a staň se alespoň na chvíli street art umělcem na našem Graffiti Jamu!
Zeď, barvy, spreje, zábava a DJs zajištěni!  


17:00 - 19:00, zdarma
 

Více informací ZDE.


Přijďte si s námi užít poslední den třetího ročníku plzeňského street art festivalu WALLZ!  

16:00 - 18:00 GRAFFITI WORKSHOP PRO DĚTI

Nechte svoje děti kreativně vyřádit!   Na cvičných plochách se i ti nejmladší stanou opravdovými street art umělci! Pod vedením zkušených umělců si vyzkouší základy práce se sprejem a budou moci i volně tvořit a popustit tak uzdu fantazii.

18:00 FINAL WALLZ PARTY
19:00 - 22:00 Art Battle by DRA Wetc
Vernisáž a super party v jednom! Čeká nás projekce videa celého týdne festivalu, promítání fotografií, vernisáž skupinové Street Art výstavy zúčastněných umělců a chybět rozhodně nebudou ani DJs!

21:00 koncert  ROXORMEN

Nenechte si ujít jedinečný koncert kapely ROXORMEN, která hraje psychedelic rap a disco. Obsazení. UDO Kraft (Michal Cimala) – Berlino a rap, Jupiter (Petr Voříšek) –  rap a DJ BIDLO.


Vstup ZDARMA. Final WALLZ Party probíhá v areálu DEPO2015.
 

Nenechte si ujít jedinečný koncert kapely ROXORMEN, která hraje psychedelic rap a disco. 

Vstup ZDARMA.

Start 21:00 v kavárně 

Obsazení. UDO Kraft (Michal Cimala) – Berlino a rap, Jupiter (Petr Voříšek) –  rap a DJ BIDLO.

Taneční inscenace ICARUS roztančí festival kolem tématu hranic a svobody.

Čeští a slovenští teenageři spolu s trojicí profesionálních umělců z Česka, Slovenska a Francie odkryjí divákům své pocity z dnešní doby i přicházející dospělosti. Představení, které vznikalo paralelně v Praze a Nitře, je výsledkem více než dvouletého participačního procesu a probíhá v koprodukci sítě Be SpectACTive! v úzké spolupráci s festivaly TANEC PRAHA a Divadelná Nitra.

Vstup ZDARMA. Představení začíná v 18:00.

Více informací ZDE.

Autobusovou halu zaplní second hand s letním oblečením.

10 - 17

Akci pořádá MARWIL.CZ

Diakonie Západ slaví velké jubileum a návštěvníci mohou slavit s ní. 

Akce „Zažij Diakonii Západ“ nabídne například možnost: vyzkoušet si pomůcky, se kterými se pracuje s osobami s těžkým mentálním postižením, vžít se do role pečovatelky nebo prožít komunikační situace, které potkávají klienty preventivních služeb. 

Letošní rok je pro Diakonii Západ ověnčen pomyslným slavnostním vavřínem. Slaví totiž hned dvojnásobné výročí – 30 let Diakonie ČCE v Západních Čechách a 10 let od vzniku Diakonie Západ. 

KDY A KDE BUDEME SLAVIT?

22. 6. 2022 od 15:00 do 18:00 ve venkovních prostorách (za dobrého počasí), kavárně a tržnici (za špatného počací) DEPO2015.

JAKÝ BUDE PROGRAM?

K poslechu bude hrát DJ Papa Django, který spolu se saxofonistou vytvoří příjemnou electroswingovou atmosféru ke korzování prostorem oslav.

Těšit se můžete na různé aktivity v duchu "zažij Diakonii Západ", které pro Vás připraví jednotlivé služby, zajištěn bude i program pro děti a využít můžete dokonce i programu, který v té době nabízí DEPO2015. Po skončení naší akce navíc můžete v prostorách zůstat, protože se bude pokračovat již tradiční a velmi efektní swingovou tančírnou.

K dispozici budou celkem 4 zajímavá stanoviště, která se budou vždy věnovat jedné cílové skupině klientů. Zažijete si například:

– zažijete si rozvážení obědů na čas a převoz klienta na vozíku – skoro přesně tak, jako to dělají naše pečovatelky starající se o seniory;

– vyzkoušíte si pomůcky, se kterými pracujeme s osobami s těžkým mentálním postižením a zažijete si tzv. snoezelen;

– prožijete "aha" moment ve chvíli, kdy si zahrajete na hry na komunikaci a konflikt a zjistíte, jak s partnerem řešíte náročné situace;

– vyzkoušíte si, jak jednoduché je vytvářet předsudky vůči lidem kolem nás nebo jak řešit složité problémy;

a mnoho dalšího! 

Více ZDE.

Přijďte si zatančit každé úterý salsu, bachatu, kizombu či zouk do naší kavárny!

úterky 19:30-22:30h

Vstupné 80Kč.

Pořádá https://tanecvplzni.cz/

Swingové středky, to jsou pravidelné tančírny. 

Obvykle na reprodukovanou hudbu, ze začátku pouštíme pomalejší skladby vhodné na lindy hop, později se na playlistu vyskytují i rychlejší skladby na zatančení si tanců jako charleston, shag, balboa či boogie.

18 - 22
Vstupné dobrovolné.

Workshops and Courses