DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Exhibitions

The new interactive exhibition Up into the Sky will be open from 18 March to 31 August 2022.

Fly through the fascinating world in the clouds, experience the world of flying for yourself and become the mythical Icarus for a while! 

Fly on a magic flying carpet into a world of myths and fairy tales, take a peek into a nature lab inspired by flying animals and plants, and finally, take a journey from the origins of flight to the ethical issues and ecological impacts of flying today. You'll discover that the world above our heads holds many secrets and discovering them will be an amazing adventure.

Up in the Sky is an exhibition that will thrill not only families with children but also school groups. For schools, there are interesting lecturers who can serve 30 children at a time. Pupils will not only have fun, but will also learn about the laws of flight in a playful way, whether from the point of view of biology, physics or engineering, from the perspective of history and the present. But they will also touch on the future of aviation, flying cars and the conquest of space. With the lecturer, they will outline the topics of technological development, its environmental impact and ethical issues that today's generation of children will surely encounter in their lives. 

The exhibition is open on weekdays from 2pm to 6pm and on weekends, public holidays and school holidays from 10am to 6pm.

Entry to the exhibition is always by the hour in groups of 30 people. Visitors can purchase tickets for the day and exact hour in advance. 

The new exhibition Up into the Sky has been prepared in cooperation with the children's interactive museum Sladovna Písek, where the exhibition, with a changed appearance and without the elements added by the production at DEPO2015, will be on display in 2020 under the title Let's Fly High, and the Viennese children's museum ZOOM. 

TICKETS at Plzeňská vstupenka.

Admission

Adult 150 CZK
Children 6-15 years 100 CZK
Family 2+2 400 CZK
Students/Seniors/Senior citizens 120 CZK
Children under 5 years free

18.3 - 31.8. 2022

Doprovodná výstava ateliérové tvorby umělců, kteří se zúčastnili letošního festivalu WALLZ no.3, představuje další polohu street artu v evropě a ve světě.

Events

Workshops and Courses

Letadlo, rogalo nebo vystřelovací motýl? Pojďte si je vyrobit a hned je můžete využít v naší výstavě Vzhůru do oblak. Jen počítejte, že nic není hned - každý workshop trvá cca 15 minut, tak přijďte včas!

Workshopy probíhají každou sobotu, neděli a státní svátek v čase 10 - 17h u naší KPZ - Kreativní pijízdné zóny, kterou najdete u vstupu do výstavy v Tržnici. U každého workshopu vybíráme příspěvek na materiál 50,-Kč.

Více informací včetně vyjímek z otevírací doby najdete tady.

Tábor probíhá každoročně v prázdninových měsících, termín a program plánujeme na jaře s ohledem na možnosti lektorů.

PŘÍMĚSTSKÝ ŘEMESLNÝ TÁBOR LÉTO 2022

PRO DĚTI VE VĚKU 9 — 14 LET

TERMÍN: 11. - 15. červenec 2022

ČAS: denně 9:00 - 16:00, přítomnost dětí možná 8:30 -16:30

MÍSTO: Ateliér 1 DEPO2015

KAPACITA: 16 dětí (zbývají 3 volná místa)

CENA: 3 300,- (druhý sourozenec za 2 700,-)

O lektorech:

Robert Ulip (34 let) pochází z malebné krajiny Jesenických hor. Jako vyučený truhlář našel zálibu v práci se surovým dřevem, ze kterého vytváří nábytek. Nezůstal ale jen u truhlařiny a pokračoval studiem tesařství, kde se naučil jak postavit dům. A protože je Robert duše zvídavá, doplnil své dovednosti o stavění domů ze slaměných balíků, zedničení bez malty, omítáním zdí bez cementu a vápna, ale s hlínou a jílem. Ukázky práce si můžete prohlédnout na jeho fb profilu.

Michal Hnát (27 let) je milovníkem dřeva, přírodních materiálů a umění. Práci se dřevem se začal věnovat na střední škole, kde vystudoval design nábytku. Aktuálně je součástí nově rostoucí značky ART-WOOD, kde společně s týmem spojuje moderní technologie (jako je CO2 laser a digitální UV tiskárna) s tradičním řemeslem. Za tradičního truhláře se nepovažuje, řemeslo ale ctí. Neustále hledá nové výzvy a cesty o kterých tuší, že ho posunou zase o kousek dál.

Bude to cirkus! Cirkus Roberto, jak si lektorská dvojice říká již 7 let, od svého prvního setkání v Brně.

A téma? V létě je období čundrů a vycházek, stanování a kempování, děti si budou vyrábět mobilní vybavení, trampácké sedátko, stoleček, případně komplet sbalený do bedýnky, co se dá ukrýt v kufru auta. Téma bude prostě kempování a letní turistika.

Pokud máte zájem o přihlášení, zašlete vyplněnou a podepsanou přihlášku na rychlikova@depo2015.cz, poté obdržíte info k platbě.

Fota z tábora 2021 si můžete prohednout níže.

KONTAKT:
Soňa Rychlíková
rychlikova@depo2015.cz
+420 724 001 590