DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

Exhibitions

New interactive exhibition in DEPO2015. Do you know what is the greatest discovery of mankind? Writing! The world of signs, symbols and ciphers will come to life in the new interactive light exhibition from DEPO2015 BLIK x BLIK Sign Hunters.

19. 10. 2022 – 28. 2. 2023

Monday – Friday | 14:00 – 18:00
Saturday – Sunday | 10:00 – 18:00

Follow the Facebook event for more information.

Výstava fotografií 11. ročníku Mezinárodního fotografického sympozia Boundaries, v rámci kterého představí své práce také studenti Ateliéru fotografie Sutnarky. Letošní ročník se zaměřuje na příběhy a meta-příběhy, identifikaci a alter ega, realitu a fikci, rekonstrukci a dekonstrukci, proces a čas pod jednotícím tématem Biografie.

Více o výstavě → ZDE.

VSTUP ZDARMA

Manamana je edice nakladatelství Meander zaměřená na vyprávění biblických příběhů, které zpracovala Ivana Pecháčková a ilustracemi je doplnili pečlivě vybraní mladí výtvarníci, čerství absolventi předních českých výtvarných škol.

VSTUP ZDARMA

Petr Nikl má slabost pro zvířata – už si pohrával s rybami, lvy, jeleny, dokonce i se zvěřincem nafukovacím, tentokrát se zaměřil na hravé akrobatky opice.Ve třináctém autorově svazku Opičí poezie ze sebe jednotlivé druhy lidoopů vyskládaly celou abecedu a vy si tak v knize můžete luštit jako v rébusu.

VSTUP ZDARMA

Výstava odkazuje na známý komický styl herectví slapstick (groteska), který si zakládá na nadsázce a karikatuře. „Ve své fantazii a ve svých uměleckých dílech dotvářím vnímané obrazy lidí. Jsou to groteskní postavy našeho života a na mé výstavě vystupují jako herci.“ říká o svém uměleckém záměru autorka Anfisa Lanno. Práce jsou vytvořeny na již použitém papíru smíšenou technikou malby kombinací akrylu, pastelek, fixů a voskovek.

Výstava bude zahájena vernisáží 7. 12. od 18:00 a bude k vydění v galerii GAFA až do 31. 12. 2022.

VSTUP ZDARMA | PO – NE, 10 – 18


Co ukrývá podzemí bývalého depa dopravních podniků? Je plzeňské podzemí skutečně jen historickým sklepením? A měl František Křižík utajovaného bratra?

Přijďte zjistit odpovědi na všechny tyto otázky do naší nově otevřené rodinné únikové hry. A kdo ví, zda zůstanete jen v DEPO2015…

Na únikovou hru je potřeba se předem rezervovat na konkrétní termín → ZDE.

Lze ji také koupit jako originální dárek online → ZDE.

 

Events

Pilsen Design Week 2022 is here! A weekend full of design, art and inspiration.

And what's going to happen here?
MINT Market - markets with original designs by local creators.
BOOKFEST - sales stands of the Publishers Guild.
And a lot of other accompanying program, which this time will revolve around books.

More information about the programme can be found at www.plzendesign.cz

Also join the Facebook event, follow the FB page or Instagram.

Velký výprodej výběrového second handu v DEPO2015! Autobusovou halu zaplní second hand nejen se zimním oblečením. Přijďte si ulovit jedinečné kousky do svého šatníku.

Pondělí | kus za 40,-

Úterý | kus za 30,-

Středa | kus za 15,-

Akci pořádá MARWIL.CZ

Přijďte si zatančit každé úterý salsu, bachatu, kizombu či zouk do naší kavárny ÚSTŘEDNA DEPO!

VSTUP 80 Kč | 19 – 22 h

Pro milovníky šifer a starodávného písma jsme připravili speciální vánoční workshop "Zašifrovaná přání."
Přijďte si vyrobit a napsat vánoční přání v klínovém nebo runovém písmu, jehož součástí bude i abeceda k vyluštění. Tvořit budeme vánoční přání, novoročenky nebo jmenovky na dárky. Pro ty, co dávají přednost krásnému písmu, budou připravené šablony na výrobu klasických přání.

Workshop je součástí výstavy Lovci znaků. Po předložení zakoupené vstupenky máte workshop zdarma. Budeme rádi za příspěvek na materiál v hodnotě 50 Kč / osoba.

Připojte se na Facebookovou událost.

Swingové středky, to jsou pravidelné tančírny. Každopádně i u nás se dějí vyjímky a budeme mít vyjímečně swingový pondělek! Příjďte si zatančit do naší kavárny Ústředna DEPO 12. 12. 2022. Těšíme se na vás!

Obvykle tancujeme na reprodukovanou hudbu, ze začátku pouštíme pomalejší skladby vhodné na lindy hop, později se na playlistu vyskytují i rychlejší skladby na zatančení si tanců jako charleston, shag, balboa či boogie.

VSTUP ZDARMA | 18 – 22 h

Přijďte si zatančit každé úterý salsu, bachatu, kizombu či zouk do naší kavárny ÚSTŘEDNA DEPO!

VSTUP 80 Kč | 19 – 22 h

Přijďte s námi oslavit nové CD a užít si radost z muziky, dobrýho jídla a pití a hlavně z toho, že můžeme být spolu!

15. 12. 2022 | od 18 h

Lístky k zakoupení ZDE. Více informací na Facebookové události.

Přijměte pozvání na Vánoční koncert pěvecké školy STUDIO ZPĚV PLZEŇ, kterou prošla od svého založení řada úžasných zpěváků! Sejdeme se na adventní neděli 18. prosince od 15h v prostorách kavárny DEPO2015 za doprovodu kytaristy Martina Adamovského a dalších muzikantů. Nebudou chybět lektorky školy - Mirka Novak, Lucie Hajíčková, Ivana Oblištilová, Andrea Pekarovičová, Michaela Šimánková, nově v teamu přivítáme Martu Filipovskou (rozenou Bauerovou, ex-zpěvačka Pilsner Jazz Band).

VSTUP ZDARMA
 

Přijďte si zatančit každé úterý salsu, bachatu, kizombu či zouk do naší kavárny ÚSTŘEDNA DEPO!

VSTUP 80 Kč | 19 – 22 h

Swingové středky, to jsou pravidelné tančírny. Obvykle na reprodukovanou hudbu, ze začátku pouštíme pomalejší skladby vhodné na lindy hop, později se na playlistu vyskytují i rychlejší skladby na zatančení si tanců jako charleston, shag, balboa či boogie.

VSTUP ZDARMA | 18 – 22 h

Připojte se na Facebookovou událost.

Swingové středky, to jsou pravidelné tančírny. Obvykle na reprodukovanou hudbu, ze začátku pouštíme pomalejší skladby vhodné na lindy hop, později se na playlistu vyskytují i rychlejší skladby na zatančení si tanců jako charleston, shag, balboa či boogie.

VSTUP ZDARMA | 18 – 22 h

Připojte se na Facebookovou událost.

Workshops and Courses

Máte doma malé kutily? Co takhle naučit je práci se základním nářadím a materiály pod vedením zkušeného lektora?  V rámci kroužku budou děti rozvíjet svoji zručnost a osobitý projev při realizaci několika řemeslných projektů. Prostor je i pro vlastní nápady.

PODZIM 2022

LEKTOR KROUŽKU: Robert Ulip

KAPACITA: 10 dětí 7 - 14 let (6 volných míst)

TERMÍNY: 15. září 2022 - 19. leden 2023 (16 lekcí)

ČAS: vždy ve čtvrtek 16:30 - 18:30

KDE: Řemeslný ateliér DEPO2015

CENA: 3000 splatný jednorázové předem

Platební údaje obdržíte po potrvrzení zaslané vyplněné přihlášky.

Pro nově příchozí děti je připraveno několik menších projektů, při nichž získají základy řemeslné zručnosti, ti zkušenější mohou přicházet s vlastními projekty u nichž bude lektor nápomocen s realizací.

PROJEKTY:

1/  Vyřezávaná lžička
Opracování v rukách za pomoci řezbářských nožů a dlát. Nácvik základní technologie při opracování dřeva, vysvětlení obrábění po létech, napříč léty a kombinovaně, ukázka broušení bez brusných papírů a využití vlastní síly bez nutnosti použití obráběcích strojů či nástrojů.

2/ Stolička na 3 nohách
Technika čep a dlab, dlabání pod úhlem, práce s lepidlem, klínky.

3/ Šperkovnička
Použití rohových ozubových spojů, sdružených čepů, ošetření povrchu oleji nebo vosky, leštění, moření, tónování, kresba nebo malba akrylátovými barvami.

4/ vlastní nápady

 

O LEKTOROVI:

Robert Ulip pochází z malebné krajiny Jesenických hor. Jako vyučený truhlář našel zálibu v práci se surovým dřevem, ze kterého vytváří nábytek. Nezůstal ale jen u truhlařiny a pokračoval studiem tesařství, kde se naučil jak postavit dům. A protože je Robert duše zvídavá, doplnil své dovednosti o stavění domů ze slaměných balíků, zedničení bez malty, omítáním zdí bez cementu a vápna, ale s hlínou a jílem. Ukázky práce si můžete prohlédnout na jeho fb profilu.

 
V případě zrušení lekcí z důvodu COVID-19 poměrnou část platby převádíme nebo vracíme dle dohody.
 

KONTAKT:
Soňa Rychlíková
rychlikova@depo2015.cz
+420 724 001 590