DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Membership

Makerspace, tedy dřevodílnu a kovodílnu, je možné využívat pouze v případě, že jste naším členem. Členství je platné vždy 1 rok od data jeho pořízení. Pro registraci nás navštivte kdykoliv v otevírací dobu Makerspace (st, pá 16-20h, so, ne 10-18h).

Pokud si nejste jisti, zda je naše dílna pro vás to pravé, zavolejte nám a využijte prohlídky v rámci "otevřené středy". 

(Systém členství platný od května 2020) 
(Vyjímka pouze pro studenty FDU LS)
 

CENÍK

Cena ročního členství je 1000 Kč

Členové pak dále platí za čas, který v dílně stráví. Minimální poplatek za každou návštěvu dílny je 300 Kč. Pokud člen stráví v dílně déle než 3 hodiny, za každou další započatou hodinu platí navíc 100 Kč (1 až 3 hod = 300 Kč, 4 hod = 400 Kč, 5 hod = 500 Kč).

Členové si mohou pronajmout úložný prostor. K dispozici jsou 2 typy kójí. Pronájem kóje stojí 200 Kč za měsíc nebo 500 Kč za 3 měsíce.

Členství má dva stupně. Členové se dělí na tzv. OPRAVÁŘE a VÝROBCE. Tyto dva stupně se liší v rozsahu vybavení, které mohou členové ke své práci využívat.

OPRAVÁŘ

Tento status člen automaticky získává při pořízení členství. OPRAVÁŘ může používat pouze ruční nářadí a specifikované elektrické ruční nářadí. Po pořízení členství proběhne 1 – 1,5 hod seznámení s prostorem dílny, specifikovaným nářadím, chodem dílny a povinnostmi člena.

VÝROBCE

Statusu VÝROBCE člen nabývá absolvováním školení o bezpečné práci v našich dílnách. VÝROBCE může využívat všech strojů v dílně, s výjimkou CNC, a získá přístup k některým kvalitnějším nástrojům. Status VÝROBCE je platný vždy jen jeden rok od absolvování školení. Po roce bude nutné přeškolení.

Školení

Cena školení je 2500 Kč. Školení probíhá vždy 2. víkend v měsíci a trvá 14 hodin (2x 7 hod – so+ne). Školení obsahuje informace o chodu dílny a především o správné obsluze strojů v celé dílně (zahrnuje kovodílnu a dřevodílnu). Cena přeškolení je 1250 Kč (cena platí pouze 12 měsíců od absolvování předchozího školení).

(Sleva 30% na školení – 1750 Kč – pro absolventy kurzů svařování, uměleckého kovářství a kurzů práce se dřevem, v případě absolvování školení do 3 měsíců od absolvování kurzu).

(V případě, že se nenaplní minimální kapacita 3 účastníků, bude školení zrušeno. Pokud bude naopak více zájemců, můžeme odbavit dvě školení v měsíci).