DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Treffpunkt 2019

V programu Evropského hlavního města kultury Plzně 2015 se česko-bavorská přeshraniční spolupráce stala jednou z nejviditelnějších.

Přijďte si s námi užít poslední setkání Česko-bavorské kulturní platformy Treffpunkt. Od 16. do 19. května vás v plzeňském DEPO2015 čeká jak tradiční zábava (biergarten, bavorské pivo a echtovní kapely), tak kulturní a rodinný program. Představíme to nejlepší, co během 3letého projektu díky festivalům a síťování mezi Plzní a Regensburgem vzniklo.

Vstup bude jako vždy zdarma! Program brzy upřesníme.

Projekt česko-bavorská kulturní platforma je financován prostředky z EU – Cíl EÚS 2014-2020.

O česko-bavorské kulturní platformě

Česko-bavorská kulturní platforma je společný projekt organizace Plzeň2015, z. ú. a města Regensburg. Jejím smyslem je síťování kulturních aktérů a organizátorů na obou stranách hranice. Díky networkingovým setkáním a výměnným cestám mají aktéři možnost se setkat, poznávat se s novými partnery a přicházet s nápady na přeshraniční spolupráci. Nejviditelnějším prvkem platformy jsou česko-bavorské kulturní dny – festival „Treffpunkt“ probíhající v říjnu v Plzni a v březnu v Regensburgu. Projekt Česko-bavorská kulturní platforma je financován prostředky z EU – Cíl EÚS 2014-2020.

Důraz je kladen na přeshraniční spolupráci, nejen na prezentaci kulturních aktérů na druhé straně hranice. Díky networkingovým setkáním a výměnným cestám mají aktéři příležitost se setkat, vzájemná výměna je povzbudí k navázání nových spoluprací. Každoroční festivaly nabídnou těmto spolupracujícím subjektům pódium pro představení svých aktivit publiku, zatímco pro širokou veřejnost budou znamenat příležitost k aktivní přeshraniční sousedské výměně. Nejviditelnějším prvkem platformy jsou česko-bavorské kulturní dny – festival „Treffpunkt“ probíhající v říjnu v Plzni a v březnu v Regensburgu. Projekt Česko-bavorská kulturní platforma je financován prostředky z EU – Cíl EÚS 2014-2020.