DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

O Maker Faire

Maker Faire je největší show formátu „Ukaž & řekni“ na Zemi – rodinná přehlídka invence, kreativity a vynalézavosti, a také oslava pohybu Makerů. Je to místo, kde lidé představují ostatním, na čem pracují a sdílí své poznatky.

Mezi Makery patří nadšenci do technologií, domácí kutilové a začínající „garážové“ firmy, stejně jako řemeslníci nebo vědci všech věkových skupin a zázemí. Cílem Maker Faire je pobavit, informovat, propojovat a rozšiřovat komunitu Makerů.

První Maker Faire se uskutečnil v San Mateo v Kalifornii a v roce 2016 oslavil svůj již jedenáctý ročník, kterého se zúčastnilo na 1200 Makerů a 150 tis. diváků. World Make Faire New York, další vlajkový projekt, se během pěti let své existence rozrostl na více než 900 Makerů a 90 tis. Diváků. Dalších 32 větších Maker Faire se koná ve městech z celého světa, mezi něž patří například Detroit, Atlanta, Berlín, Paříž, Řím, Tokyo a Shenzhen. Napříč USA a v celém světě se pravidelně pořádá přes 150 komunitních nezávisle organizovaných Mini Maker Faire.

Maker Faire je podporován magazínem Make a Maker Media.

O MAKE: Magazine

MAKE: je první magazín věnovaný výhradně projektům fungujícím na principu DIY. MAKE: spojuje, inspiruje a baví rostoucí komunitu vynalézavých lidí, kteří pracují na úžasných projektech na svých svých dvorcích, sklepích a garážích. MAKE oslavuje vaše právo vylepšit, hacknout a ohnout jakoukoli technologii dle vašich potřeb. Stáhněte si číslo zdarma zde.

Make je kromě magazínu a veletrhu také:

  • Živý online kanál pro novinky a projekty, blog.makezine.com;
  • Prodejce nářadí a knih, the Maker Shed;
  • Stálý zdroj zábavy a inspirace díky našemu YouTube kanálu;
  • Make: Projects, knihovna projektů s podrobnými návody
  • Vydavatel nejlepších titulů ve své kategorii díky Make: Books, včetně úvodu do elektroniky, Paspberry Pi, 3D tisku, Arduino a dalších oblastí.