DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Tým Makerspace

Jan Honomichl, vedoucí Makerspace, kovodílna

Umělecko řemeslnému zpracování kovů se věnuje od roku 2001. Vystudoval obory umělecký kovář a umělecký zámečník. Dále se věnoval zakázkové výrobě. Dle svých osobitých návrhů zrealizoval řadu kovářských prací do veřejného prostoru, pro soukromé objekty, památkově chráněné stavby, galerie. 

V současnosti pomáhá členům Makerspace s jejich výrobními projekty, vede kurzy uměleckého kovářství pro veřejnost. konzultuje ročníkové práce studentům uměleckých škol. Svůj cit pro detail a funkčnost uplatňuje při zakázkovém prototypování i při navrhování stylového merchandisingu. Vždy má aktivní přístup při řešení technických výzev.​

Ing. Stanislav Melka, dřevodílna

Stanislav Melka je mistrem otevřené řemeslné dílny Makerspace. Vystudoval Střední průmyslovou školu, obor nábytkářství se specializací na čalouněný nábytek. Ve stejné době zvládl společně s maturitou získat i výuční listy v oborech truhlář nábytku a truhlář stavebně truhlářských výrobků. Dále pokračoval ve studiu na České zemědělské univerzitě, oborem dřevařské inženýrství se specializací na dřevostavby. Po státnicích nastoupil jako projektant a konstruktér dřevostaveb v německé společnosti zabývající se dřevařskou výrobou a výrobou a montážemi dřevostaveb. Následně tento obor opustil a pracoval jako specialista bezpečnosti práce, požární ochrany a ochrany životního prostředí v několika prestižních mezinárodních automotive společnostech. Nakonec se rozhodl pro návrat zpět ke kořenům - řemeslnou práci a šíření a předávání (nejen) tradičních řemeslných zkušeností, znalostí a zručnosti našich předků dalším generacím ve spojení s využitím moderních technologií  (laser, CNC frézky, atd.). 

Lukáš Melichar, dřevodílna

Mladý produktový designer, který svojí cestu k této specializaci našel skrze obdiv tradičního řemesla a fascinaci v navrhování produktů denní potřeby. Po studiu na Střední škole strojní, stavební a dopravní v Liberci, kde byla jeho oborem technická zařízení budov se rozhodl svoje kroky směřovat k něčemu kreativnějšímu. V současné době studuje Produktový design na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni. Je jedním ze zakladatelů designového studia DESIGNED&CRAFTED, které svojí tvorbu soustředí na design nábytku, interiérových doplňků a design interiéru. Dále působí jako externí designer v české truhlářské firmě U Pilouse, kde pracuje s moderními technologiemi a nabírá zkušenosti v oboru. Otevřená kreativní osobnost, vyhledávající výzvy s vidinou lepších zítřků. 

BcA. Ondřej Vacek, grafická dílna

Výtvarnému umění se věnuje již od útlého mládí. Vystudoval střední školu propagační grafiky zaměřené na design prostoru a obchodních výloh. Student na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni, oboru Nová Média. Má zkušenost s různými druhy výtvarných i grafických technik a za sebou bakalářské studium knižní vazby a tvarování papíru. Je všestranným umělcem i člověkem a neustále hledá nová vyjádření.

Veronika Bajerová, grafická dílna

Grafice se věnuje od střední školy ("Hollarka") a má zkušenost s více druhy technik jako linoryt, akvatinta, čárový lept, suchá jehla. Je vášnivou tiskařkou, kreslířkou, kuchařkou, milovnicí přírody a amatérskou ornitoložkou. V současné době studuje na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni, oboru Animovaná a interaktivní tvorba.

BcA. Martin A. Pertlíček, grafická dílna

Grafické tvorbě se věnuje od střední školy (Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu). Je studentem prvního ročníku magisterského studia Ateliéru animované a interaktivní tvorby na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. V grafické tvorbě se snaží hledat jiné druhy zobrazení s odkazem na historii tohoto oboru nepopíraje přitom důraz na technickou preciznost. Má zkušenost s linorytem, suchou jehlou, čárovým leptem a akvatintou.

BcA. Pavel Liška, sítotisková dílna

Pavel Liška je výtvarník a technik, který se od dětství zajímá o umění, nicméně vystudoval mechaniku a elektrotechniku, kterou se po maturitě 9 let živil jako údržbář a vývojář automatizovaných výrobních linek. Ve svém volném čase, při zaměstnání, začal studovat střední umělecko průmyslovou školu - obor malba. Následně vystudoval Komiks a ilustraci pro děti na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni, kde byl v ateliéru po tři roky asistentem doc. Šalamounové. Nyní studuje grafiku a animovanou a interaktivní tvorbu, kde se věnuje především počítačovým hrám. Zároveň na fakultě učí grafické editory.

BcA. Bc. Kateřina Villinová,  sítotisková dílna

Tvořivá cestovatelka, lektorka výtvarných dílen pro děti a studentka ilustrace na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni.

Dana Ryglová (Marková), šicí dílna

Šití se věnuje celý život, vystudovala oděvnictví na Střední průmyslové škole textilní v Aši a pak se vrhla do zakázkového šití oděvů, dámských i pánských, kostýmů pro dětská divadla, historických i tanečních kostýmů, společenských i svatebních šatů. V posledních pěti letech začala vyučovat kurzy šití pro širokou veřejnost. Učí nejen šití oděvů a konstrukce střihů, ale i různé další textilní techniky jako je patchwork, quilt, pletení, háčkování, vyšívání a další různé kreativní techniky práce s textilem jako například ruční potisky látek a batiku.