DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Science Café Plzeň

Science Café je cyklus neformálních diskusí s vědci v prostředí kaváren. Smyslem setkání je společné hledání otázek a odpovědí, představení vědců jako inspirativních osobností a prezentace konkrétních vědeckých výzkumů.

Co je Science Café?

  • Prostor pro setkávání vědců a veřejnosti.
  • Pro vědce možnost, jak představit výsledky své práce.
  • Pro veřejnost příležitost, jak se zeptat na cokoliv, co jsme se ve škole neučili.

Proč pořádáme Science Café?

  • Chceme prolomit bariéry mezi vědci a širokou veřejností.
  • Chceme sdílet zajímavé poznatky.
  • Chceme navrátit vědu do naší kultury.

Koncept Science Café vznikl ve Velké Británii, odkud se rozšířil do mnoha dalších zemí a měst. V České republice pořádá Science Café od roku 2008 občanské sdružení (resp. zapsaný spolek) Otevíráme, které také zaštiťuje celostátní síť Science Café Czech Republic. Cílem Otevíráme je vytvářet prostor pro sdílení a šíření poznání a vědomostí v různých oblastech lidské činnosti.

Následující Science Café

V březnu se podíváme na buněčnou kulturu jako mocný nástroj základního výzkumu. Diskutovat budeme s Ing. Lucií Vištejnovou, Ph.D., vědeckou pracovnicí Biomedicínského centra Lékařské fakulty v Plzni.

Science Café s Lucií Vištejnovou: Buněčná kultura // 20.3.2019

V rámci CO.CON – Festival komiksu, PC her, deskovek a cosplay se v březnu můžete těšit také na dvě speciální setkání, která vám přiblíží témata jako Motion Capture technologie nebo hologramy a další sci-fi optika.

Co všechno termiti dokážou a jak funguje termití společenství? O tom se budeme bavit na dubnovém Science Café s biologem Janem Šobotníkem, předním světovým specialistou na termity.

Proběhlá Science Café

Science Café s Lukášem Viktorou: Ptáci v pohybu // 20.2.2019

Science Café s Michalem Merglem: Schránky, tkáně a buňky prvohorních zvířátek // 16.1.2019

Science Café: Ivo Veřtát // 21.11.2018

Science Café: Soňa Jonášová // 17.10.2018

Science Café: Josef Ladislav Jícha // 12.9.2018

Máte tip na zajímavého řečníka či výzkum? Napište nám na mail krakorovab@depo2015.cz a podílejte se na programu Science Café Plzeň.