DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Skryté město

Projekt „Skryté město“ vznikl v rámci Evropského hlavního města kultury 2015. Na začátku byl nápad dát obyvatelům Plzně i jejich hostům do ruky mobilní aplikaci, která by je provedla po neznámých zákoutích Plzně, seznámila s pozapomenutými příběhy a ukázala město z nečekaného pohledu. V roce 2016 vzniknul spolek Skrytá Plzeň, který nadále organizuje sousedské procházky.

Práce na průvodci dál vedla k setkání s řadou lidí, pamětníků, aktivních obyvatel, do archivů a Skryté město se tak stalo jeden z projektů, který nejvíce zapojil obyvatele Plzně do spolupráce. Mobilní aplikaci s individuálními trasami si můžete bezplatně stáhnout na www.aplikace.skrytemesto.cz.

Objevovat skrytou identitu Plzně pomohla také výstava Plzeňské rodinné fotoalbum, nebo program komentovaných procházek po městě vedených pamětníky, antropology a samotnými obyvateli města. Sousedské procházky představují jak historii, tak současnost daných míst, která běžný turista nemá šanci navštívit. Ať už se návštěvník vydal na sousedskou procházku k věznici, k řece, do vilové čtvrti nebo za kamennými památkami, prošel město pomocí mobilní aplikace s veteránem, rebelem, bednářem, cizinkou či dalšími průvodci, čekaly ho velmi nevšední zážitky.

Sousedské procházky pokračují i nadále, od května do října zhruba jednou až dvakrát za měsíc. V současné době jich spolek Skrytá Plzeň vytvořil již více jak třicet. Aktuální program najdete na www.skrytemesto.cz/pohostinnostprogram.

Další skryté plzeňské příběhy si pak můžete přečíst i poslechnout na online mapě Skrytého města: www.skrytemesto.cz/mapa.