DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Dožínky pro celou rodinu: 30 stánkařů, kuchařská show, traktory a hry po celý den

V neděli 30. září dorazte mezi 11. a 18. hodinou do DEPO2015. Otevíráme totiž novou městskou tržnici a při té příležitosti rovnou oslavíme Dožínky. Podívat se můžete na 6 stálých nových obchodů, na farmářský jarmark, přehlídku zemědělské techniky, kuchařskou show i folklorní vystoupení. Pro děti jsme vymysleli herní koutek a na prvních 200 nejšikovnějších čeká mlíčko od Milknatur.

Tržnice DEPO sice už úspěšně zvládla zkušební provoz během festivalu Svět knihy, oficiálně ale otevírá až na Dožínkách, které se uskuteční 30. září od 11:00 do 18:00.


Foto: Václav Šváb, http://vaclav-svab.cz/

Jejich součástí bude farmářský jarmark. „Na trzích nabídne své zboží přes 30 stánků s potravinami od českých farmářů či malovýrobců z regionu. Návštěvníci tak na Dožínkách nakoupí uzeniny, pečivo, sýry, ovoce, zeleninu, med, mošty, koření, sirupy, marmelády, paštiky, víno a spoustu dalšího,“ popisuje farmářský jarmark Iveta Churavá, majitelka obchodu U Lidušky a spoluorganizátorka Dožínek. Prvních 200 dětských návštěvníků navíc dostane čerstvé kravské mléko od Milknatur.


Foto: Václav Šváb, http://vaclav-svab.cz/

Děti, ale i dospělé, osloví i chystaný celodenní doprovodný program, ten se odehraje na dvou scénách. Jarmark na vnitřní scéně doplní například kuchařská show. „Kulinářských představení se ujmou samotní farmáři, dozvíme se tak více o přípravě ryb nebo steaků,“ říká Stanislav Jurík, moderátor a tvůrce programu Dožínek. Venku i uvnitř pak návštěvníci uvidí a uslyší folklórní soubory, dětský orchestr a sbor. Zatančí i dětský kroužek Boleváček. Pro milovníky techniky budou vystaveny zemědělské stroje včetně traktorů Fend a Class.

Dožínky se ale neobejdou především bez průvodu. „Kolem 16. hodiny dorazí do depa slavnostní průvod a dojde k předání tradičního dožínkového věnce a posledního snopu slámy z pole. Následovat bude závěrečná veselice,“ doplňuje Jurík a dodává: „tuto část programu jsem svěřil etnologovi a muzikantovi Zdeňkovi Vejvodovi, skutečnému odborníkovi na lidové zvyky a tradice."

CELÝ DEN PRO DĚTI: Hry a soutěže, výstava a "prolézání" traktorů Fend a Class a další moderní techniky, výstava  historických zemědělských strojů od pana Boháčka, Dožínkový fotokoutek od Foto Schwarzovi, Eko autíčka ITECC Praha

Čas Venkovní scéna Vnitřní scéna
11:00 Zahájení, orchestr Ambito  
11:15   Úvod a představení farmářů
11:30 O tradici Dožínek se Zdeňkem Vejvodou  
11:45 Orchestr Ambito, slovo Martina Baxy

Kuchařská show: Papáto Rokycany

12:00   O tradici Dožínek se Zdeňkem Vejvodou
12:15 O nové a staré zemědělské technice  
12:30 Orchestr Ambito Příběhy farmářů: Kamil Vašák
13:00   Kuchařská show: Dorty jako od táty
13:15 Sbor Sluníčko  
13:30 O zvycích se Zdeňkem Vejvodou  
13:45   Příběhy farmářů: Vinety Art, Farma Hyršov
14:00 Kroužek lidových písní a tanců Boleváček Sbor Sluníčka
14:15   O zvycích se Zdeňkem Vejvodou
14:30 Mladina Kuchařská show: Koření od Davídka
14:45 Otevření Venkovského domu Plzeňského kraje  
15:00 Kroužek lidových písní a tanců Boleváček Příběhy farmářů: Olous, Farma Líšťany
15:15 Folklorní soubor Rokytí a Malá lidová muzika Rokytka Otevření Venkovského domu Plzeňského kraje
15:30   Kuchařská show: Papáto Rokycany
16:00 Dožínkový průvod vchází do dvora DEPO2015  
16:15 Hospodář s chotí přijímají poslední snop slámy  
16:30 Společná veselice na nádvoří s Mladinou a Rokytkou Příběhy farmářů: Dorty jako od táty
17:45   Ukončení programu
18:00 Rozloučení