DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Nový knižní veletrh startuje v září

DEPO2015 bude hostit od 21. do 22. září 1. ročník mezinárodního  knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Plzeň. Akce se má stát regionální odnoží úspěšného pražského veletrhu, který oslaví příští rok již čtvrtstoletí svého konání. Vzhledem k  tomu, že se plzeňský Svět knihy koná na začátku školního roku, je motto akce „Literaturou ke vzdělání“, se zaměřením na pořady a autory v žánru non-fiction a edukaci, ale na své si samozřejmě přijdou i milovníci beletrie.

Hlavní část veletrhu bude v Autobusové hale, kde budou k vidění expozice vystavovatelů včetně knihkupectví Kosmas. Ve vedlejší hale pak budou k dispozici prodejní místa v rámci nově vznikající Tržnice. Těšte se na široký výběr domácí i překladové literatury za výhodné veletržní ceny. Nezůstane ale jen  u toho. 

„Pro Plzeň připravujeme řadu diskuzí, během kterých vystoupí autoři a hosté nejen z České republiky. Na veletrhu se představí celá řada našich literátů a osobností, jmenujme Josefa Formánka, Jiřího Grygara, Galinu Miklínovou, Tomáše Sedláčka a mnoho dalších. Ze zahraničí účast přislíbil například čínský disident Liao I-wu, momentálně nejoblíbenější švédský spisovatel Jan Guillou, dále Amir Or, izraelský básník a esejista, jehož dílo bylo přeloženo do čtyřiceti pěti jazyků, či známí polští autoři Mariusz Scygiel, Zbygniew Czendlik a Mariusz Surosz,“ upřesňuje Radovan Auer a dodává, „oproti Praze ovšem chceme s programem více expandovat do města, čtení budou probíhat například ve světově unikátních Loosových interiérech či areálu Plzeňského Prazdroje.“

Festivalová část bude doplněna i o výstavy. Návštěvníci uvidí expozici Pocta Rychlým šípům, připomínající letošní 80. výročí založení tohoto populárního chlapeckého klubu. Ke komiksu se vztahuje i výstava Punťa: zapomenutý hrdina českého komiksu (1934 – 1942). Česká historie, konkrétně léta komunistického režimu, bude prezentována výstavami Fotbal v undergroundu a Příběhy 20. století.

Otevírací doba DEPO2015 během veletrhu: 9:00 - 19:00
Vstupné: plné 80,- / zlevněné 40,- / školní skupiny 20,-  Návštěvníci veletrhu budou mít zároveň vstup zdarma na výstavu 100PY.

Více informací na www.svetknihy.cz