DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Plzeň Design Week přiveze Najbrta i 60 značek designu

Přední čeští designéři, včetně Aleše Najbrta, Olo Křížové nebo Jaroslava Juřici, zavítají mezi 12. a 18. listopadem do kreativní zóny DEPO2015, kde proběhne třetí ročník festivalu Plzeň Design Week. Hlavní prodejní přehlídku s téměř 60 vystavujícími, která se uskuteční od pátku do neděle, doplní během celého týdne přednášky, workshopy, diskuze a hudební vystoupení. Loňský ročník navštívilo 2.000 lidí. Celotýdenní i víkendové vstupné je v prodeji na portálu GoOut. Zlevněný vstup pro studenty, seniory a ZTP je možné zakoupit pouze na recepci DEPO2015.

Týden plný designu, workshopů, přednášek a výstav se pod taktovkou týmu Plzeň Design koná již potřetí. Od 12. do 18. listopadu dorazí do DEPO2015 přední designéři a historici designu, aby diskutovali, přednášeli a představovali obor jak široké veřejnosti, tak studentům a profesionálům.

Téměř 60 značek přijede představit své produkty na víkendovou prodejní přehlídku, která je hlavním bodem programu. U stánků rozmístěných v Autobusové hale DEPO2015 najdou návštěvníci autorské oblečení, šperky, keramiku, doplňky, hračky, světla i kosmetiku nejen plzeňských tvůrců. Přehled všech značek je dostupný na webu plzendesign.cz. V sobotu a v neděli bude zdarma otevřená recyklační dílna, kde se zabaví děti od 3 let. 

Páteční večer zpestří slavnostní zahájení prodejní přehlídky
s módní show plzeňské značky ŌM Touch nebo předávání Národní ceny za studentský design, které bude živě vysíláno v Kavárně.

Program festivalu ale začíná již v pondělí 12. listopadu. Kromě odborných přednášek jsou v plánu i akce pro širokou veřejnost, která designu běžně nevěnuje pozornost. Například na chystaných workshopech se návštěvníci naučí, jak správně připravit fotografie pro tisk tak, aby byly fotky z dovolené vždy v nejlepší kvalitě. S Petrem Šlejmarem z Nových proměn bydlení si pak mohou zkusit navrhnout vysněnou rekonstrukci interiéru.

Studenty designu a lidi, kteří se o obor aktivně zajímají, láká tým Plzeň Design na zajímavá jména. Přijede například autor vizuálů MFF Karlovy Vary Aleš Najbrt, předsedkyně Fashion Council Olo Křížová, autor TON židle č. 002 Jaroslav Juřica nebo známý produktový a průmyslový designér Ivan Dlabač z UMPRUM. 

K Design Weeku neodmyslitelně patří také hudba. Letos organizátoři pozvali Klatovské BT‘n‘J nebo francouzské elektronické audiovizuální duo L’Age d’Or.

Program a veškeré informace jsou dostupné na www.plzendesign.cz.

Otevírací doba prodejní přehlídky v DEPO2015:
pá            16.11._16:00 – 22:00 (slavnostní zahájení od 19:00)
so            17.11._10:00 – 22:00
ne            18.11._10:00 – 17:00

Vstupné na GoOut.net
týdenní: 170 / zlevněné 100*
víkendové: 100 / zlevněné 70*
*Zlevněné vstupné pro studenty, seniory a ZTP je možné zakoupit pouze na recepci DEPO2015.