DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Přijďte na tuplák, výstavu či nový cirkus. Treffpunkt začíná!

V říjnu oslavujeme českou i bavorskou kulturu na festivalu Treffpunkt! 
Od 18. do 21. října se DEPO2015 promění nejen v oblíbenou Biergarten. Kromě tupláků piva můžete zajít také na nejrůznější přednášky, hudební vystoupení, výstavy i film. Na celou neděli je přichystaný program pro rodiny s dětmi. Celý festival je zdarma, přijďte.
 

ZAHÁJENÍ
Ústřicová princezna bude tentokrát i slyšet
čtvrtek 18. 10. v 19:30, Autobusová hala, vstup zdarma

Ozvučíme slavný němý film z roku 1919. Komedii Ernsta Lubitsche "Ústřicová princezna" vám představíme s živým hudebním  doprovodem Sabriny Zimmermannové (housle) & Marka Pogolskiho (klavír). Sledujte Facebook.

VERNISÁŽ VÝSTAVY
KoneX: Síla lidského pohledu
čtvrtek 18. 10. v 18:00, DEPOCAFÉ a Truhlárna, vstup zdarma


Poznejte umělecký projekt současné fotografie a malby, který odhaluje průřez společností města Regensburg, a to nezávisle na sociálním původu nebo statusu. Výstava projektu Christopha Gablera a Alexandera Rosola zůstává v DEPO2015 až do 6. listopadu.

DISKUZE, PŘEDNÁŠKY, SETKÁNÍ
Česko i Německo z různých úhlů pohledu
Lenka Reinerová byla poslední českou autorkou píšící německy. Její tvorbu i život představí David Stecher z Pražského literárního domu. Zajímavou přednášku povede také Miroslav Breitfelder, který se zaměří na paralely 100 let Bavorska a Česka. A jak se žije Němce v Česku? To poví novinářka Beate Franck. Součástí Treffpunktu bude také Den klastrů, kde vás profíci z oborů mechatroniky, nanotechnologií, leteckého průmyslu a dalších vtáhnou do světa inovací.

TRADIČNÍ DECHOVKA
Bavorské i české melodie budou slyšet každý den


Páteční i sobotní program odstartuje Trio Schramm, které už při prvních tónech přetvoří areál depa v bavorský venkov. Na tři sympatické hudebníky naváže bavorská dechovka De Verkeadn. V pondělí se ještě přidá česká Pohodovka ze Strašic, která vytáhne největší tuzemské šlágry.

SOUČASNÁ HUDBA
Uslyšíte vše od popu přes jazz až po elektroniku

Čtvrtek zakončí dívčí pop-rockové trio Mayfly's Memory. V pátek se žánrově posuneme k soulu, gypsy jazzu a funky s Lost In A Bar a Moodshake, den zakončí The Heimatdamisch - nejlepší party-band z Bavorska. V sobotu uslyšíme pravý western-swing a kvapnou blues s The CricketsThe Electric Panthers. Ivan Audes Orchestra zahraje známé covery i německé hity. Surový rock'n'roll rozbalí Scotty Bullock Trio a nekončící party až do rána zajistí DJ TeleFUNKen.

NOVÝ CIRKUS A TANČÍRNA
Bude to podívanáUž tradičně vídáme na Treffpunktu nejrůznější outfity a kostýmy. Dámské dirndly a pánské lederhosen letos doplní ještě nový cirkus a stylové swingové taneční páry. Na novocirkusovou show Žongléros s názvem En-ten-tiky i na swingovou tančírnu s regensburgskými SwingIt můžete přijít v sobotu.

NEDĚLE PATŘÍ RODINÁM
Děti se u nás zabaví na celý den
Vyrobte si s dětmi originálního draka, poslechněte si žákovský Orchestr ZUŠ Bedřicha Smetany, nechte vaše nejmenší bubnovat pod dohledem Sambalily, nebo se přiučte jazykům v Česko-německé jazykové animaci. Žongléros předvedou nový cirkus pro děti a pohádkovou koláž, které bude rozumět úplně každý, odehraje A BASTA!

Program a registrace na workshop najdete zde.