DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Sousedské procházky – VÝZVA PRO PRŮVODCE NA ROK 2018

Jste Plzeňák, máte svou oblíbenou čtvrť či místo, které chcete ukázat? Rád hledáte příběhy, lokální historická data, máte neobvyklé zájmy či lákavá témata? Staňte se komunitním průvodcem, ukažte svůj pohled na město obyčejné, každodenně prožívané, utvářené lidskými příběhy, vztahy a vzpomínkami. Pomozte nám otevřít další skrytá místa Vašeho města a staňte se tak součástí projektu Skryté město!

Projekt Skryté město, který byl jednou z vlajkových lodí Evropského hlavního města kultury – Plzně 2015, funguje v současné době jako samostatný subjekt Skrytá Plzeň, z.s. Jeho hlavním cílem je nyní rozšířit seznam sousedských procházek a proto vypisuje další výzvu pro širokou veřejnost!

Na významný rok 2018 plánujeme pět nových procházek. Část z nich chceme zaměřit na významná osmičková výročí (1918, 1938, 1948, 1968) a příběhy a místa s nimi spojené. Proto budeme rádi i za náměty, které bychom následně s našimi průvodci zpracovali do tematických procházek. Vlastníte dobové materiály, či víte o místech, kde se odehrávaly příběhy spojené se zlomovými událostmi a rádi byste se o ně podělili? Oslovte nás a naši průvodci vytvoří procházku vycházející z Vašich materiálů a informací.

Úkol komunitního průvodce:

- absolvuje krátký proces školení (max. 2 dny)
- produkčně připraví vycházku
- plní roli prostředníka mezi návštěvníky a komunitou obyvatel
- během vycházky komentuje, navštíví několik zajímavých míst, potkává vybrané obyvatele, kteří předají účastníkům své příběhy, budou vyprávět o minulosti i současnosti, nabízet lokální zážitky
- sbírá zpětné vazby, shromažďuje a třídí náměty a materiály

Finanční ohodnocení:

Bude vybráno 5 žádostí, které dostanou finanční podporu v hodnotě do 10 000,- Kč, zahrnující přípravu vycházky, účast na školení, interní testovací vycházku a jednu předplacenou vycházku pro veřejnost, která se dostane do oficiálního programu spolku Skrytá Plzeň.

Každá další vycházka bude honorována dle platné smlouvy pro průvodce. Cílem fungování spolku je, aby honorář pokrylo vstupné od návštěvníků, přičemž část z něj pokryje také organizační výdaje spolku. Každý průvodce by měl procházku realizovat minimálně dvakrát za rok.

 

Přihláška:

Zájemci mohou zasílat svou přihlášku do 14. 1. 2018 na kontaktní adresu: jiratova@depo2015.cz.

Do předmětu napište: „výzva sousedské procházky“ a do těla emailu uveďte:

1. Vaše údaje: jméno, příjmení, email, telefon, bydliště

2. Váš projekt: popište téma, čtvrť, místo nebo specifické přístupy a nápady, na které chcete zaměřit svou budoucí procházku

 

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat:

Kristýna Jirátová, jiratova@depo2015.cz, +420 777 631 343