DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

Pro školy - 100PY "Sto let očima pěti generací"

100PY: Sto let republiky očima pěti generací - vzdělávací, interaktivní výstava na téma 100 let trvání republiky a lektorovaný program pro školy.

Výstava a lektorský program je určen pro základní školy (2. - 9. třída), střední školy a odborná učiliště.


Výstava 100PY je rozdělená do tří rozsáhlých obsahových celků:

Časová osa s historickými fakty, audio a video archivními materiály doplněná o unikátní originály zapůjčené osobnostmi spojenými s Plzní.
Zážitková část expozice s fiktivním příběhem pěti generací rodiny Němcovy. V pěti dioramatech (prvorepubliková kavárna, dílna Škoda Plzeň, normalizační koupelna, garáž a „veřejný“ prostor pro diskusi) se rozehrává pět klíčových situací, které v posledních 100 letech rodina prožila. Virtuálním průvodcem je herec Václav Neužil. Autorem příběhu rodiny Němcovy je spisovatel Vratislav Maňák.
Výstava soch na nádvoří DEPO2015 přibližuje, jak také vypadal veřejný prostor kolem našich rodičů a prarodičů.

V každé části výstavy se děti mohou zapojit různým způsobem. Někdy stačí zamyslet se nad otázkami a problémy, které řešili naši předkové. Jindy mohou sami objevovat detaily příběhů v ukrytých exponátech.

V závěru výstavy, který se věnuje současnosti po roce 2000, se však mohou stát přímo spolutvůrci výstavy a zanechat svoje stopy na výstavě 100PY!

Expozice znázorňuje století v pěti obdobích, v nichž je možné vystopovat podstatu naší identity, vlastností a morálních hodnot. Od přerodu První republiky v Protektorát, přes zlom z poválečné euforie do komunistické totality, zánik energie Pražského jara a přechod v normalizaci, letargii konce 80. let v konfrontaci s překotnými změnami v 90. letech až po aktuální období, kdy Česká republika hledá sílu pro své evropské cítění v konfrontaci s nacionálními tendencemi.

Expozice vhodně doplní výuku dějepisu a základů společenských věd na základních, středních školách a odborných učilištích.

REZERVACE

Edukativní program je možné objednat v jakýkoliv všední den od 9:00 a od 11:00 (od 21. května 2018 do 31. října 2018). Na každý z časů je možné přihlásit max. 60 dětí (při skupině nad 30 dětí bude rozdělena na dvě samostatně lektorované skupiny).

 

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Napište prosím e-mail, ve kterém uvedete:

Termín a čas:

Název školy:

Třída/y:

Počet studentů:

Jméno doprovázejícího pedagoga:

Kontakt: e-mail + telefon, na kterém bude pedagog dostupný v den návštěvy expozice:

Pokud máte zájem o příspěvek na dopravu, uveďte prosím číslo účtu Vaší školy:

E-mail prosím odešlete na adresu proskoly@depo2015.cz

Termín, čas a možnost proplacení příspěvku na dopravu Vám musí být písemně potvrzeny!

 

CENA:

Vstupné: 50,- Kč / student, pedagogický doprovod zdarma.

Vstupné se platí v hotovosti v den konání programu v recepci DEPO2015 (prosíme o platbu bankovkami, nikoliv kovovými mincemi). ​​

Příspěvek na dopravu ve výši 1000,- Kč  je možné poskytnout pouze 100 mimoplzeňským základním školám, které se do programu přihlásí jako první!

 

KONTAKT A VÍCE INFORMACÍ:

Ing. Marcela Mašínová, koordinátorka programů pro školy DEPO2015

Telefon: 602 288 545

e-mail: proskoly@depo2015.cz