DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

O DEPO2015

Prostor, kde to pořád žije!

COPA JE DEPO?

Plzeňská kreativní zóna DEPO2015 je živým prostorem, kde se propojuje kultura s kreativními průmysly, umělecké projekty s interaktivními výstavami pro děti, pohodová posezení u piva či kávy s živou hudbou a akcemi, nakupování v designové tržnici s industriálním prostředím bývalé vozovny dopravních podniků.

Dominantou nádvoří je patnáctimetrová rozhledna Háčkovaná věž z dílny sochaře Čestmíra Sušky.

Jsme zkrátka prostorem, kde se pořád něco děje, kde to žije, kde se lidé rádi potkávají a kde si každý přijde na své, ať už dorazí v týdnu či o víkendu, ráno nebo večer, s dětmi nebo s přáteli.

COPA TU NAJDU?

INDUSTRIÁLNÍ DĚDICTVÍ

Celý areál současné kulturní zóny DEPO2015 je významnou industriální památkou. Jeho historie sahá do poloviny 19. století, kdy zde byl založen cukrovar, a pokračuje dále proměnou na sídlo dopravních podniků, kterým areál sloužil přes sto let, až do roku 2015, kdy se v rámci akce Plzeň Hlavní město evropské kultury přeměnil na kulturní a kreativní centrum, kterým je dodnes. Upomínkou na staré časy nám tu zůstala nejen krásná industriální architektura, ale i názvy budov.

VYUŽITÍ PRO RODINY

Rodiny s dětmi určitě uvítají, že v areálu vždy probíhá minimálně jedna velká interaktivní rodinná výstava. Děti se tu tedy opravdu nebudou nudit!

Pro dobrodružné povahy pak doporučujeme vydat se do minulosti s naší stopovací hrou Industriální stezka. Stačí si vzít mapku s tužkou na startu hry a pak už jen plnit zapeklité úkoly, které vás dovedou ke stroji času, který úspěšné cestovatele vrátí zpět do současnosti.

Součástí prostor DEPO2015 je i velký tematický dětský koutek nebo venkovní herní prvky s pískovištěm pro nejmenší. Pro děti jsou u nás celoročně připravovány různé druhy aktivit. Včetně festivalů, interaktivních výstav, workshopů či únikových her.

DESIGN

Při průchodu hlavní halou najdete stylovou Tržnici DEPO, kde můžete nakoupit jak spoustu krásných designových kousků, tak například i bezobalovou drogerii.

Fanoušci dobrého designu si pak nesmí nechat ujít každoročně pořádaný Plzeň Design Week, tedy týden, kdy celé DEPO2015 žije workshopy, přednáškami, výstavami, přehlídkami a trhem s tím nejlepším designem. Každý rok DEPO2015 pořádá největší designovou přehlídku v západních Čechách Plzeň Design Week

SPORT

V DEPO2015 fandíme také pohybu. V areálu tak naleznete například posilovnu a fitness Predator Gym nebo stepařské taneční Step by step studio. Z našeho nádvoří také startuje charitativní Běh pro světlušku.

SOUČASNÉ UMĚNÍ

V areálu DEPO2015 pořádáme nejen výstavy, které představují zajímavou tvorbu současných umělců, ale nebojíme se ani přinést umění do veřejného prostoru.

Od roku 2020 organizujeme v ulicích Plzně street art festival WALLZ, během kterého mají špičky světového street artu za úkol svými díly obohatit veřejná místa ve městě. Malby na předem domluvených plochách tak můžete vidět třeba na panelácích, škole, garáži, skladech a dalších veřejných místech.

Od roku 2020 organizujeme v ulicích Plzně street art festival WALLZ, během kterého mají špičky světového street artu za úkol svými díly obohatit veřejná místa ve městě. Malby na předem domluvených plochách tak můžete vidět třeba na panelácích, škole, garáži, skladech a dalších veřejných místech.

V prostorách DEPO2015 sídlí také ateliér Sochy a ateliér Nábytku Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Začala tak přímá spolupráce s mladými tvůrci a areál ožil novou mladou kreativitou.

Výstavy současného umění naleznete jak ve vnitřních galerijních prostorách a kavárně DEPO2015, tak i po celém nádvoří, To tak kromě prostoru pro pořádání kulturních akcí a části věnované komunitní zahradě tvoří také venkovní, stále se rozrůstající sochařskou galerii. Výstavy současného umění v neotřelých prostorách industriálního areálu.

JÍDLO A PITÍ

V prosklené industriální části areálu se nachází stylová kavárna a bistro ÚSTŘEDNA DEPO. Dobrou kávičku, pivíčko i něco na zub si můžete vychutnat nejen uvnitř, ale za hezkého počasí také venku na nádvoří. Rodiče s dětmi určitě uvítají možnost zabavit děti na pískovišti, popřípadě uvnitř v dětském koutku.

Pro každého, kdo rád zkouší nové chutě, objevuje dobroty z daleka i blízka nebo se prostě jen rád potká s přáteli nad skvělým jídlem a plnou skleničkou připravujeme několikrát do roka speciální gastro akce. Nadšence do streetfoodové gastronomie potěší akce DEPO Street Food Market. Milovníci kávy si zase přijdou na své během festivalu Lógr a ti, kdo nepohrdnou plným půllitrem, si určitě nenechají ujít česko-bavorský festival Treffpunkt

KULTURNÍ AKCE:

KONCERTY, FESTIVALY, VELETRHY

Jednou ze stěžejních aktivit DEPO2015 je pořádání kulturních akcí všeho druhu. Ať už jde  o velké koncerty open air na nádvoří nebo v naší autobusové hale, menší lokální produkce v rámci letního programu DEPOvLETU, předávání hudebních cen Žebřík, festival kutilů a vynálezců Maker Faire, knižní svátek veletrh Svět knihy, komunitní akci Evropský den sousedů, o komiksový festival Co.Con, divadla, přednášky, přehlídky, workshopy. Každý si přijde na své.

Každý rok navštíví DEPO2015 desetitisíce návštěvníků, kteří se zúčastní některé z pestré nabídky kulturních akcí.

FESTIVAL SVĚTLA BLIK BLIK

Nevětší světelný zážitek na západě Čech. Procházka noční Plzní za záře instalací předních audiovizuálních tvůrců. Neopakovatelný zážitek, který si každoročně nenechá ujít na 40 000 lidí. Přidáte se i vy?

PRONÁJEM PROSTOR PRO VAŠE AKCE

Pokud hledáte zajímavé místo pro firemní oslavu, kulturní akci, maturitní ples nebo jakýkoli jiný event, tak DEPO2015 je tou správnou volbou. Kromě pronájmu prostoru vám můžeme pomoct i s organizací akce či zapůjčením techniky.

KDE NÁS NAJDETE?

Areál DEPO2015 je umístěný pouhých 15 minut pěšky od samotného centra Plzně a poskytuje tak skvělou výchozí polohu pro objevování města. Díky příjemné kavárně, kulturnímu programu a aktivitám pro děti zde můžete strávit několik hodin, porozhlédnout se po okolí z Háčkované věže, která dominuje nádvoří, a poté se vydat procházkou podél řeky Radbuzy do historického centra.

Všechny tiskové zprávy, aktuální program a fotogalerii najdete ZDE.