DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

GÓÓÓL - HRDINOVÉ ČESKÉ KOPANÉ

Výstava GÓÓÓL bude od pondělí 12.10. z důvodu současných vládních nařízení na 14 dní UZAVŘENA. Moc nás to mrzí, ale věříme, že si budete moci přijít dát GÓÓÓL opět od pondělí 26. října.

Lektorský program k výstavě GÓÓÓL je určen pro předškolní děti (MŠ) a žáky 1. – 6. tříd základních škol.

Zážitková výstava pro celou rodinu GÓÓÓL: Hrdinové české kopané spojuje největší příběhy české kopané s velkým hřištěm, kde se děti učí nejen základům tohoto sportu, ale také především týmové spolupráci a férové hře. Výstava vychází z publikace Ondřeje Fuczika Hrdinové: Největší příběhy české kopané, jejímž hlavním poselstvím je skutečnost, že k hrdinství nestačí jen sportovní výkon, ale jsou k němu potřeba výjimečné lidské vlastnosti, mezi které patří odvaha a čestnost.

Děti se ocitnou ve světě hrdinů české kopané. Lidí, fotbalistů, kteří se zachovali hrdinsky, a to nejen ve fotbalovém prostředí. Všechno to začalo za městem, mezi stromy a na hrbolaté zemi. S hadrovým míčem byla velká zábava. Každý měl vlastní pravidla. Anebo neměl vůbec žádná? Jak to vlastně bylo? Lektor projde s dětmi příběhem od plácku za městem až po novodobý stadión. Cestou se žáci nominují na zápas, naučí se spolupráci, stanou se hrdiny. Jednotlivá stanoviště, která lemují putování příběhem, prověří jejich týmové i individuální herní dovednosti, ale i charakterové vlastnosti. Dokáží se svými spoluhráči udržet balanc? Mají tvrdou a přesnou střelu? Najde jejich přihrávka cíl? 

V souvislosti s fair-play je fotbal jakožto kulturní fenomén i z hlediska pedagogického významné médium, které dokáže naučit, jak spojit své síly dohromady a být týmovým hráčem. V prostoru DEPO2015 se setká kultura a sport, dva světy, které se dříve mnohem více prolínaly. Vznikne výstava, která bude bavit kluky i holky.

Lektor v roli trenéra J.W. Maddena stručně seznámí děti s historií fotbalu, s rozdíly dnešního a původního sportu, se zákazem hraní kopané, s tím, že fotbal hrály i hrají také ženy. Následně se děti rozdělí do menších skupinek a postupně s trenérem obejdou všechna tréninková stanoviště. Stanoviště jsou zaměřena na balanc, spolupráci, vzájemnou komunikaci, přesnost, taktiku i vzájemný respekt. „Trénink“ je zakončen malým turnajem.

Doporučujeme upozornit rodiče, aby svým dětem v tento den oblékli pohodlný (sportovnější) oděv.

REZERVACE

Edukativní program je možné objednat v jakýkoliv všední den od 9:00 a od 11:00. Na každý z časů je možné přihlásit max. 30 dětí.

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Napište, prosím, e-mail, ve kterém uvedete:
Termín a čas:
Název školy:
Třída/y:
Počet studentů:
Jméno doprovázejícího pedagoga:
Kontakt: e-mail + telefon, na kterém bude pedagog dostupný v den návštěvy expozice

E-mail prosím odešlete na adresu proskoly@depo2015.cz Termín a čas Vám musí být písemně potvrzeny! 

CENA:

60 Kč pro žáka, pedagogický doprovod zdarma.

Více informací o výstavě můžete získat na www.depo2015.cz, nebo na telefonu 602 288 545.