DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Řemeslný příměstský tábor v DEPO2015

Na letošní léto jsme pro vaše děti připravili řemeslný příměstský tábor, který bude zaměřen na tvorbu z různých materiálů a prací s ručním nářadím.

Více...

BLIK BLIK 2019 - Doprovodný pogram pro školy

Festival světla BLIK BLIK slaví malé pětileté výročí! Hlavní festivalovou instalací je letos hyperrealistický model měsíce Museum of the Moon, umístěný v autobusové hale DEPO2015. Měsíc návštěvníci uvidí v exkluzivním industriálním prostředí nejen v době konání samotného festivalu (29.-30. března 2019), ale již týden před zahájením bude moci široké publikum navštívit bohatý doprovodný program „Pod Měsícem“. Při této příležitosti jsme se rozhodli oslovit i školy a gymnázia a nabídnout žákům a studentům exkluzivní doprovodný program k tématu objevování vesmíru, dobývání Měsíce a vesmírnému průzkumu.

Učitelé se svými třídami tak budou moci navštívit dvě odborné popularizační přednášky Lumíra Honzíka, vedoucího plzeňské pobočky Hvězdárny v Rokycanech a v Plzni, a oceňovaný aktuální snímek První člověk. Bližší informace o tématu přednášek, registraci atd. naleznete níže.

Více...

Pro školy - Za barokem

Lektorský program je určen pro 2. až 7. třídy základních škol. Expozice, na které neexistuje pravidlo „Nesahat!“, zavede návštěvníky do období baroka. Díky audiovizuálním instalacím, virtuální realitě i zvukovým efektům se návštěvníci stanou nejen součástí děje, ale mohou ho také sami vytvářet. Děti i dospělí si tak vyzkouší, jaké to je navrhnout barokní zámek, hrát v barokním kvartetu nebo ovládnout interaktivní archifon, který sami rozsvítí a rozezvučí.

Více...