DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Výstava Trojhlas

Trojhlas aneb loutková animace třikrát jinak.

Více...

Jan Vlček - Milionář

Srdečně vás zveme na 1. uměleckou vernisáž v DEPO2015 po delší kulturní pauze. Čeká nás slavnostní zahájení výstavy obrazů Jana Wolfchena Vlčka.

Více...

Kristína Kandriková: Ticho před svítáním

Výstava slovenské umělkyně Kristíny Kandrikové je součástí doprovodného programu Festivalu světla BLIK BLIK 2020, s nímž umělkyni těsně pojí téma přírody a světla. Kandriková se ve své tvorbě dlouhodobě zabývá bytím člověka ve tmou zahalené krajině. Instalace objektů, obrazů, zvuků a světel v DEPO2015 jako celek reflektuje jeden z nejmagičtějších momentů našich dnů - přerod tmy ve světlo, čas, kdy noc přechází v den.

Více...

ŠKROUPOVKA FASHION+

Výstava představí tvorbu studentů uměleckého oboru Návrhář oděvů na Škroupovce - Integrované střední škole živnostenské v Plzni. K vidění budou studijní kresby, fashion ilustrace i ukázky realizovaných modelů a kolekcí, a navíc soubory velkoformátových kreseb inspirovaných přírodními motivy a tématem pohybu v prostoru. Vernisáž se uskuteční 4. února v 16 hodin.

Více...

GÓÓÓL - HRDINOVÉ ČESKÉ KOPANÉ

Poznejte největší příběhy české kopané a na velkém hřišti si s dětmi procvičte nejen základy fotbalu, ale také týmovou spolupráci a férovou hru. Zábavnou výstavu si užijí holky i kluci.

Více...

VONO

Výstava linorytů Václava Fencla Losenického a Petry Fenclové ukáže netradiční práci s touto uměleckou technikou, při které umělci využívají starých skateboardových desek či pingpongových pálek. Součástí budou také ukázky proláží a roláží.

Více...

ZRCADLENÍ 85 J. L. JÍCHA

Výstava k životnímu jubileu legendárního plzeňského grafika, malíře a ilustrátora Josefa Ladislava Jíchy představí jeho tvorbu pro děti, charitu, zdravotní výchovu i plzeňský festival Finále.

Více...

Výstavy k 30. výročí sametové revoluce: Ženy v disentu a Banáni

Třicáté výročí sametové revoluce oslavíme v DEPO2015 zahájením dvou výstav.

Více...

Fenomén Favorit

Úspěšná výstava, která byla v roce 2018 představena v Národním technickém muzeu, putuje i do Plzně!

Více...

Fatra – příběh hraček

Společnost Fatra se nejvíce proslavila ve spojení se jménem designérky Libuše Niklové. Ta vstoupila do dějin české hračky v polovině padesátých let, v době nezadržitelné invaze plastických hmot, kdy se stále více začaly hlásit o slovo právě hračkářské výrobky. V šedesátých letech designéři v zahraničí již navrhovali i plastový nafukovací nábytek, a tak bylo logické, že této nové perspektivě neodolala ani návrhářka. Začínala s dětskými křesílky, brzy jim však dala formu pískacích zvířat s pohyblivýma očima a ta tak plnila funkci hračky i sedačky. Tento její patentovaný vynález dal vzniknout neobyčejně populární kolekci zahrnující například Prasátko, Buvola, Slona nebo Žirafu.

Více...

Plzeň 11/89

fotografie Radka Kodery z roku 1989

Více...

Nový (z)boží

Národní cena za studentský design 2019 a Nový (z)boží! opět v Plzni.

Více...

Realita kybersvěta

Co je sexting, happy slapping, kybergrooming, kyberstalking Výstava a seminář o tom, co děti na virtuálním světě tak láká, a jak využívat výhody kybersvěta a zároveň se vyhnout rizikům.

Více...

Petr Jáchym: Synergie

Každý z nás v sobě nosí ono nepoznané a hluboce v sobě ukryté…jsou to naše emoce, pocity z nichž vyvěrají nálady a to jak se stavíme k světu.  Abstraktní obrazy zprostředkovávají dialog mezi člověkem a jeho nitrem..skrze prožité při pozorování díla se otevírá ono nekonvenční vnímání s hlubším významem než je běžný pohled na svět. Díky rozšířenému poznání dáváme prostor tomu, co nás nevědomě utváří a tím se dostáváme do synergie.

Více...

Tváří v tvář

Putovní výstava velkoformátových portrétních fotografií vypráví příběh dvanácti žen různého věku s rakovinou prsu.

Více...

JÁ, HRDINA

Interaktivní expozice pro děti a rodiče se věnuje složkám integrovaného záchranného systému a situacím, ve kterých se může každý z nás stát hrdinou a zachránit lidský život.

Více...

Ana B. Hursh a Christian Santana Prinz (MEX) - Paměť průsvitná

Barva, energie, příroda, smyslnost. Podobná slova napadají nejen při pohledu na vystavená díla, ale také při osobním setkání s mexickou dvojicí umělců Anou B. Hursh a Christianem Santana Prinz. I kdybychom nevěděli, odkud dvojice pochází, Mexiko by nejspíše bylo mezi prvními tipy. Výrazná barevnost je v tamní kultuře tak hluboko zakořeněna, že se naštěstí nevytrácí ani u současných umělců.

Více...

Doris Tesárková Oplová - Po vlastní ose

Plzeňská malířka Doris Tesárková Oplová vytvořila pro výstavu v DEPO2015 novou sérii obrazů s tematikou aut, přesněji řečeno autosoučástek. Navázala tak na své starší obrazy převodovek, přičemž v nových plátnech se prohlubuje symbolika námětu i odkaz k autorčiným inspiračním zdrojům. Marcel Duchamp, René Magritte, ale také Jackson Pollock fascinují malířku atmosférou a vnitřní silou svých děl. Duchampovu Fontánu považuje autorka právem za zásadní zlom v dějinách výtvarného umění. Pollockův dripping je v rámci autorčiny abstraktní polohy technikou, kterou nadále vášnivě rozvíjí.

Více...

Zikmund 100

Dva mladí cestovatelé Lukáš Socha a Tomáš Vaňourek se vloni vypravili po stopách Hanzelky a Zikmunda. Za necelých deset měsíců zdolali 130.000 km, navštívili 32 zemí a zmapovali, jak se změnila místa, která slavná dvojice dokumentovala šedesát let před nimi. K vidění budou vybrané fotografie spolu s původními snímky.

Více...

Aislinn Janek - TESSELLATION

Americká umělkyně Aislinn Janek se v červnu 2019 účastní rezidenčního pobytu v rámci programu Open A.i.R. v DEPO2015. Ve svém díle zpracovává témata týkající se mezinárodních vztahů, člověka obecně i toho, jak jazyk a řeč ovlivňuje náš vztah k sobě samému. Zajímá se o fragmentaci informací, způsobenou jazykovými bariérami, a o to, jak si člověk vytváří a uchovává vzpomínky, které se pak proměňují průběhem času.

Více...

ARTEDUCO

Jak souvisí tvorba umělce s působením pedagoga? Výstava ARTEDUCO mimo jiné sleduje vzájemné působení vysokoškolských pedagogů a jejich studentů.

Více...

Pavel Trnka - Otevřené struktury

V polovině června zaplní prostor truhlárny a kavárny velkoformátové kresby Pavla Trnky. Industriální krajiny, průhledy do městských scenérií s rozpadávajícími se průmyslovými stavbami a opuštěnými budovami i detaily interiérů v sobě skrývají témata pomíjivosti a transformace. Kresbu uhlem Trnka doplňuje dalšími materiály, jako je rez, popel či barevné hlinky, přičemž výsledný obraz je působením oxidace, rezavění či tlení částečně dílem náhody.

Vernisáž se uskuteční 12. června v 18:00 hodin.

Více...

Za barokem

Poznejte baroko na vlastní kůži. Navrhněte nový klášter nebo si zahrajte s hudebním kvartetem na zážitkové výstavě pro celou rodinu. „Nesahat!“ tu prostě neplatí. Díky audiovizuálním instalacím, virtuální realitě i zvukovým efektům se stanete součástí děje a můžete ho také sami vytvářet. Vyzkoušíte si, jak pracoval barokní architekt, jaké se nosily šaty a ovládnete interaktivní Kladrubský archifon. Pro veřejnost i školy je vstup do expozice zdarma.

 

Více...

100PY "Sto let republiky očima pěti generací"

Posaďte se do prvorepublikové kavárny hotelu Continental, oblečte montérky ve škodovácké továrně 50. let, řekněte si ta největší tajemství v koupelně ze sedmdesátek nebo se sami rozhodněte, zda v 80. letech odjedete a do země už se nevrátíte. 100 let plných zážitků přináší výstava 100PY, která vezme malé i velké zpět do nejzásadnějších okamžiků naší historie. Připomeňte si, jak žili vaši prarodiče a rodiče a ukažte dětem, jak se jezdívalo na dovolenou, či jak se v zatemněných koupelnách vyvolávaly fotky. Po 100pách historie vás provede plzeňský rodák Václav Neužil.

Více...

Jak se točí peníze

Interaktivní zábavná expozice o penězích a finanční gramotnosti pro děti od 7 let se koná v DEPO2015 od 4. října 2017 do 18. dubna 2018.

Více...

Benedikt Tolar: ŠKODA…

Vernisáž výstavy: úterý 19. 9. od 19:00

Více...

Nomádi

Výstava o lidech, kteří chtějí nebo musí být na cestách, je v DEPO2015 k vidění od 15. června do 31. října 2017. Navíc můžete vyzkoušet zážitkové nocování v jednom ze sedmi nomádských příbytcích.

Více...

Trabantem kolem světa

Viděli jste je ve filmech, slyšeli jste o nich vyprávět spoustu příběhů, prohlíželi jste si je na fotkách, ale nikdy jste si na ně nesáhli! Žlutá dvojčata Egu a Babu přijíždějí do Plzně! V DEPO2015 se na výstavě Trabantem kolem světa představí celý žlutý cirkus cestovatele Dana Přibáně.

Více...

Trik

Digitální hřiště pro zvídavé děti

19.2.2016 - 24.4.2016

Více...

Dobrodruzi

Interaktivní výstava Dobrodruzi vypráví cestu skupiny obyvatel města Stod za lepším životem. Prodlužujeme do 25.září 2016!

Více...

Má plast

DEPO2015 představí od 11. října 2016 na výstavě Má plast tvorbu světových i českých designérů a umělců, kteří se pohybují na hraně estetiky, aktivismu, kutilství nebo designové performance.

Více...