DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Zikmund 100

Dva mladí cestovatelé Lukáš Socha a Tomáš Vaňourek se vloni vypravili po stopách Hanzelky a Zikmunda. Za necelých deset měsíců zdolali 130.000 km, navštívili 32 zemí a zmapovali, jak se změnila místa, která slavná dvojice dokumentovala šedesát let před nimi. K vidění budou vybrané fotografie spolu s původními snímky.

Více...

Aislinn Janek - TESSELLATION

Americká umělkyně Aislinn Janek se v červnu 2019 účastní rezidenčního pobytu v rámci programu Open A.i.R. v DEPO2015. Ve svém díle zpracovává témata týkající se mezinárodních vztahů, člověka obecně i toho, jak jazyk a řeč ovlivňuje náš vztah k sobě samému. Zajímá se o fragmentaci informací, způsobenou jazykovými bariérami, a o to, jak si člověk vytváří a uchovává vzpomínky, které se pak proměňují průběhem času.

Více...

ARTEDUCO

Jak souvisí tvorba umělce s působením pedagoga? Výstava ARTEDUCO mimo jiné sleduje vzájemné působení vysokoškolských pedagogů a jejich studentů.

Více...

Za barokem

Poznejte baroko na vlastní kůži. Navrhněte nový klášter nebo si zahrajte s hudebním kvartetem na zážitkové výstavě pro celou rodinu. „Nesahat!“ tu prostě neplatí. Díky audiovizuálním instalacím, virtuální realitě i zvukovým efektům se stanete součástí děje a můžete ho také sami vytvářet. Vyzkoušíte si, jak pracoval barokní architekt, jaké se nosily šaty a ovládnete interaktivní Kladrubský archifon. Pro veřejnost i školy je vstup do expozice zdarma.

 

Více...

100PY "Sto let republiky očima pěti generací"

Posaďte se do prvorepublikové kavárny hotelu Continental, oblečte montérky ve škodovácké továrně 50. let, řekněte si ta největší tajemství v koupelně ze sedmdesátek nebo se sami rozhodněte, zda v 80. letech odjedete a do země už se nevrátíte. 100 let plných zážitků přináší výstava 100PY, která vezme malé i velké zpět do nejzásadnějších okamžiků naší historie. Připomeňte si, jak žili vaši prarodiče a rodiče a ukažte dětem, jak se jezdívalo na dovolenou, či jak se v zatemněných koupelnách vyvolávaly fotky. Po 100pách historie vás provede plzeňský rodák Václav Neužil.

Více...

Jak se točí peníze

Interaktivní zábavná expozice o penězích a finanční gramotnosti pro děti od 7 let se koná v DEPO2015 od 4. října 2017 do 18. dubna 2018.

Více...

Benedikt Tolar: ŠKODA…

Vernisáž výstavy: úterý 19. 9. od 19:00

Více...

Nomádi

Výstava o lidech, kteří chtějí nebo musí být na cestách, je v DEPO2015 k vidění od 15. června do 31. října 2017. Navíc můžete vyzkoušet zážitkové nocování v jednom ze sedmi nomádských příbytcích.

Více...

Trabantem kolem světa

Viděli jste je ve filmech, slyšeli jste o nich vyprávět spoustu příběhů, prohlíželi jste si je na fotkách, ale nikdy jste si na ně nesáhli! Žlutá dvojčata Egu a Babu přijíždějí do Plzně! V DEPO2015 se na výstavě Trabantem kolem světa představí celý žlutý cirkus cestovatele Dana Přibáně.

Více...

Trik

Digitální hřiště pro zvídavé děti

19.2.2016 - 24.4.2016

Více...

Dobrodruzi

Interaktivní výstava Dobrodruzi vypráví cestu skupiny obyvatel města Stod za lepším životem. Prodlužujeme do 25.září 2016!

Více...

Má plast

DEPO2015 představí od 11. října 2016 na výstavě Má plast tvorbu světových i českých designérů a umělců, kteří se pohybují na hraně estetiky, aktivismu, kutilství nebo designové performance.

Více...