DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

Trabantem kolem světa

Viděli jste je ve filmech, slyšeli jste o nich vyprávět spoustu příběhů, prohlíželi jste si je na fotkách, ale nikdy jste si na ně nesáhli! Žlutá dvojčata Egu a Babu přijíždějí do Plzně! V DEPO2015 se na výstavě Trabantem kolem světa představí celý žlutý cirkus cestovatele Dana Přibáně.

Navzdory mnoha technickým, organizačním a přírodním komplikacím překonal Dan Přibáň a jeho tým na svých cestách Hedvábnou stezku, Afriku, Jižní Ameriku i Austrálii. Kromě dvou trabantů projeli některé z cest také polský „maluch“, Jawa, Čezeta 175, kazašský pionýr, kyrgyzská Yamaha, ale také dva blázni na vozíku. Na výstavě budete mít možnost živě zhlédnout všechna expediční vozidla a postupně zažít vše, co tahle parta nepřipravených kaskadérů od úvodní myšlenky až do dneška dokázala.

"Snad na každé mojí přednášce se někdo ptá, jestli jsou naši trabanti někde k vidění, a já je musel vždycky zklamat. K tomu mám hrozně rád zážitková muzea a jednou bych chtěl mít expediční muzeum.“ Dodává k výstavě Dan Přibáň.

Od trabantů, motorek, cestovatelských potřeb, bivaků a dalších rekvizit přes nesmírně široký filmový a fotografický archiv, až po interaktivní prvky a vychytávky, na to vše se můžete těšit. Výstavu navíc doprovodí velmi bohatý program přednášek a komentovaných prohlídek s Danem Přibáněm, projekce i programy pro školy.

Výstava bude trochu poučná a poznávací, trochu trhlá a zábavná, ale každopádně nesmírně lidská a pozitivní. Výstava, která si klade za hlavní cíl jediné -  najít v každém návštěvníkovi naději. Naději, že nikdy není pozdě, a že když chcete a máte pevnou vůli a víru, můžete dosáhnout ve svém životě čehokoliv.

Vstupné:

Výstava: 120 Kč / zlevněné 80 Kč (děti, studenti, senioři)

Kombinovaná vstupenka na prohlídku a přednášku: 250 Kč

Komentovaná prohlídka: 120 Kč / 80 Kč 

Přednáška: 170 Kč / 80 Kč

Vstupenky na přednášky, komentované prohlídky a filmové projekce k dispozici v předprodeji na www.plzenskavstupenka.cz a GoOut.cz.

Doprovodný program:

BŘEZEN

11. března

14:00, 16:00 / komentovaná prohlídka výstavy s Danem Přibáněm

16. března

17:00 / komentovaná prohlídka výstavy s Danem Přibáněm
19:00 / Cestovatelská přednáška Dana Přibáně - Austrálie

25. března

14:00, 16:00 a 18:00 / komentovaná prohlídka výstavy s Danem Přibáněm

DUBEN

12. dubna

17:00 / komentovaná prohlídka výstavy s Danem Přibáněm
19:00 / Cestovatelská přednáška Dana Přibáně - Jižní Amerika

KVĚTEN

9. května

19:00 / Cestovatelská přednáška Dana Přibáně - Afrika

14. května

11:00 / Spanilá jízda plzeňského Trabant klubu
12:30 / komentovaná prohlídka výstavy s Danem Přibáněm, buřtguláš, pivo

21. května

17:00 / projekce filmu Trabantem až na konec světa
19:00 / projekce filmu Trabantem do posledního dechu

28. května

17:00 / komentovaná prohlídka výstavy s Danem Přibáněm
19:00 / superpřednáška Dana Přibáně: The Best of z trabantích výprav - tři v jednom (Austrálie + Jižní Amerika + Afrika)

Každou středu od 17:00 (kromě 12.4.) / komentovaná prohlídka výstavy se Slávkem Králem

Více na www.facebook.com/transtrabant