DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

Jak se točí peníze

Interaktivní zábavná expozice o penězích a finanční gramotnosti pro děti od 7 let se koná v DEPO2015 od 4. října 2017 do 18. dubna 2018.

Podíváte se, jak vypadá Centrální banka, burza, jeskyně krále Midase, s platební kartou budete plnit úkoly a dostanete výpis z účtu. Pro všechny je pak k dispozici herna s obchodem a bankou. Zábavná multimediální hra má za sebou více, než desítku repríz v Grazu, Vídni, Praze, Záhřebu pro tisíce dětí. Expozice vznikla v muzeu Frida and Fred v rakouském Grazu. Vznikla z podnětu Erste Group a je jedním z projektů "Erste Financial Life Park". Do Plzně přinášíme expozici ve spolupráci s Českou spořitelnou, která se finančnímu vzdělávání dětí a mladých dlouhodobě věnuje.

S expozicí Jak se točí peníze souvisí i soutěž o zájezd do Belgie a Nizozemí pro 10 malých soutěžících s jedním dospělým doprovodem. Víkendového zájezdu se zúčastní i známý youtuber KOVY. Vše se dozvíte na stránkách www.verimedobrymvecem.cz. Hrát můžete od teď do 18. dubna 2018, výlet se uskuteční v květnu, nebo červnu příštího roku.

Záštitu nad jejím konáním v Plzni převzal náměstek primátora města Plzně pro oblast ekonomickou Ing. Pavel Kotas a náměstkyně hejtmana Plzeňského kraje pro oblast školství a cestovního ruchu Mgr. Ivana Bartošová.

Součástí expozice je i vzdělávací program pro školy. Více informací o programu pro školy naleznete ZDE.

Expozice je otevřená pro veřejnost Po-Pá 13:00-18:00 h; So-Ne a svátky 10:00-18:00 h. Vstupné činí 80 Kč pro dospělé; 50Kč pro děti, studenty, seniory a ZTP; 200 Kč rodinné vstupné (2+2).

Ahoj všichni, tady KOVY. Přijďte se dozvědět všechno o světě peněz do interaktivní expozice JAK SE TOČÍ PENÍZE! Já v DEPO 2.2. budu a prozradím vám, jak to s penězi dělám, na co právě šetřím a jestli jsem někdy někomu něco daroval. A víte, co se za peníze koupit nedá? Přijďte a já vám to ukážu ;-) 

KOVY ZA VYSVĚDČENÍ - odpoledne s ambasadorem expozice v pátek 2. 2. 2018