DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

100PY "Sto let republiky očima pěti generací"

Na příběhu pěti generací jedné plzeňské rodiny a na pozadí velkých historických mezníků a událostí přiblíží interaktivní výstava 100PY životní styl nejen obyvatel Plzně a Plzeňského kraje. Bavit se budou děti i dospělí. 100PY v DEPO2015 zahrnou i prostor nádvoří. Výstavou provází plzeňský rodák Václav Neužil, který vás osobně zve:

        

Start: 18.5.2018

Konec: 31.10.2018

Vstupenky online

V expozici s audiovizuálními prvky i originálními exponáty prožijete mnohdy nelehké situace zlomových okamžiků naší historie, připomenete si významné události, slavné osobnosti i výrazné proměny města.

Známé osobnosti nám zapůjčily dobové exponáty. Těšte se tak třeba na kopačky Pavla Horvátha nebo korunku Miss Lucie Křížkové ( Váchové ). 

                       

Expozice znázorňuje století v pěti obdobích, v nichž je možné vystopovat podstatu naší identity, vlastností a morálních hodnot. Od přerodu První republiky v Protektorát, přes zlom z poválečné euforie do komunistické totality, zánik energie Pražského jara a přechod v normalizaci, letargii konce 80. let v konfrontaci s překotnými změnami v 90. letech až po aktuální období, kdy Česká republika hledá sílu pro své evropské cítění v konfrontaci s nacionálními tendencemi.

Vstup: dospělí 80,- / děti, senioři 50,- / rodinné 200,-

Otevírací doba výstavy:

Po-Pá 13:00 - 18:00
So-Ne, svátky 10:00 - 18:00​

 

Akce na další dny