DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

International Road Movie Festival

Mezinárodní Filmový Festival Road Movies představí divákům jak klasiky žánru, tak i nové světové premiéry. Těšit se můžete třeba na Jízdu Jana Svěráka nebo kultovní film Easy Rider Dennise Hoppera. Celovečerní filmy doprovodí dobrodružné dokumenty a cestovatelské přednášky, nebo třeba živý koncert britské rock 'n' rollové legendy Jima Krofta.

Start: 18.6.2018

Konec: 20.6.2018

Místo: Klempírna a Kavárna

Vstupenky online

Filmový festival zaměřený na tématiku road movies je unikátním projektem v rámci celé kontinentální Evropy. Hned v prvním ročníku se totiž organizátorům přihlásilo více než 400 filmů z celého světa.

Do konečného výběru prošlo 25 filmů, přičemž pro 17 z nich to znamená zároveň českou premiéru. Mnoho filmů doprovodí filmové delegace a diváci se tak mohou těšit na diskuze s tvůrci.

Pilotní ročník symbolicky zahájí první česká road movie Jízda režiséra Jana Svěráka. Projekce, která poběží 18. června od 19:30 hod, bude jedinečná tím, že snímek bude promítán z původního 35mm filmového pásu.

Doprovodný program nabídne cestovatelské přednášky a besedy. Na festival dorazí dobrodruh Matěj Balga, který na svém kole a kajaku objel svět a také Martin Magnusek, který promítne fotky ze své 24 000 km dlouhé cesty Afrikou v sedle stařičké Čezety.

Za pozornost stojí i panel, kde vystoupí vědci a studenti Západočeské univerzity v Plzni. Diskuze poodhalí, zda současná věda postupuje vpřed skrze neúnavnou práci v laboratořích a archivech, nebo zda jsou současní akademici spíše moderní verzí Indiany Jonese. Téma se bude týkat zejména cestování vědců a studentů za projekty po celém světě.

Závěrečný večer, který se uskuteční 20. června od 19:45 hod., bude patřit světové premiéře filmu Rusko, sníh a rock'n'roll (The White Arrow), mapující 15 000 kilometrů dlouhou cestu zasněženým Ruskem. Film přijede osobně uvést jeho britský režisér Jim Kroft, který po slavnostním zakončení zahraje i několik písní z jeho berlínského alba, které zazněly i ve filmu.

Více na www.irmf.cz

Akce na další dny