DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Ahoj Hanoi – Festival vietnamsko-české kultury

Naškrobte si kroje nebo vytáhněte své nejhezčí Áo dài. Festival vietnamsko-české kultury se blíží!

Start: 2.6.2019

Vstupenky online

Přijďte si rozšířit obzory. Milujete exotické země a občas zapomínáte objevovat českou kulturu? Nebo znáte všechny naše lidovky nazpaměť a chcete se naučit něco jiného?

Ahoj Hanoi vám dá od každého trochu. Nebo trochu víc! Těšte se na divadlo, tanec, módní přehlídku, cestovatelskou přednášku, vietnamské i české jídlo a vietnamskou kuchařskou show.

Program

10:00 | Zahájení festivalu, přivítání hostů, vystoupení Lví Tanec
 
10:30 | Ukázky tradičních vietnamských tanců 1. část
           Módní přehlídka vietnamské módy
           Ukázky českého folkloru
 
11:00 | Vietnamské divadlo Viet Lotus Puppetry (vstupenky k zakoupení na Plzenskavstupenka.cz)
 
12:00 | Ukázky tradičních vietnamských tanců 2. část
           Představení vietnamského národního obleku
           Ukázky českého folkloru
 
13:00 | Kuchařská show - Vietnamské závitky a další
 
14:30 | Představení vietnamského národního obleku
           Ukázky tradičních vietnamských tanců 3. část
           Ukázky českého folkloru
           Hudba Vietnamu - hudební nástroj Erhu
 
15:30 | Vietnamské divadlo Viet Lotus Puppetry (vstupenky k zakoupení na Plzenskavstupenka.cz)
 
16:30 | Ukázky tradičních vietnamských tanců 4. část
           Módní přehlídka vietnamské módy
           Hudba Vietnamu - bambusová flétna
 
17:00 | Linda Piknerová – přednáška o Vietnamu - tipy a triky na cestování po Vietnamu
           Pavel Dubový a jeho žena Dai – jak se liší severní a jižní Vietnam
 
A na čem si budete moci pochutnat? Prohlédněte si seznam stánků:
 
Název stánku Menu
#milujupadthai Pad Thai s krevetami s kuřecím masem nebo vegetariánská varianta
Bamboo Různé druhy vietnamských polévek
DEPO Café Kachna se zelím, klobásy, jelítka
HO SEN QUAN BUN BO NAM BO, PHO polévka, závitky Sai Gon, čerstvé závitky, fritované krevety, domácí limonády
Kafé Smetanka Káva
NASIAKOFOOD s.r.o. Tradiční vietnamské speciality: jarní závitky Nem Rán, fresh závitky Nem Cuon, plněné knedlíky Banh Bao, tradiční vietnamské bagety Bánh Mi a sladké sójové kuličky Banh Rán
Papač Poke Bowl / Buddha Bowl inspirovaná vietnamskými surovinami
Plzeňský catering Lokše s kachním masem a červeným zelím, opečené škubánky s dušeným hovězím krkem a švestkovou omáčkou,
 krémové spatzle s pečeným kuřecím masem a omáčkou z uzené papriky
Raven Pivní speciály - Lemongrass IPA a další
Tepla kačka Pekingská kachna, Gyoya knedlíčky,  shumai knedlíčky, bůček pěti vůní, taiwanské hovezí
T-World tea&coffee Banh Mi, tradiční vietnamské pokrmy , bubble tea, vietnamská káva, čaje a další
U Fugiho Pho Bo, krevety v tempuře, jarní závitky, smažené nudle
Vietnamská káva Vietnamská káva- na místě připravená, i k zakoupení. Doplňové produkty k vaření kávy.
Zlatá kráva Pivo


Sledujte událost na facebooku a buďte v obraze.

Vstupné zdarma

Výstavy

Ondřej byl účastníkem 1. ročníku street art festivalu WALLZ. Nyní se v DEPO2015 představuje na samostatné výstavě. V jeho originálním stylu nejen malby, ale také plastiky můžeme vnímat vlivy komiksu, světa superhrdinů, pop-artu či naivního umění.

Více informací o Ondřejovi Vyhnánkovi aka X-Dogovi naleznete zde. A o tom, jak probíhal první ročník street art festivalu WALLZ si můžete přečíst na facebooku.

POZOR! Výstava je vzhledem k současným vládním nařízením uzavřena. 

Výstavu je možné navštívit ZDARMA od 10.12. do 31.1.2021.

Otevírací doba

Pondělí - Neděle 10:00 - 18:00

#podpormeceskydesign

Organizátoři každoroční plzeňské přehlídky designu Plzeň Design Week, jejíž konání bylo z plánovaného prvního prosincového týdne posunuto na duben, se rozhodli dát dohromady program, který má v současné nelehké době pomoci těm, o které jde především – tvůrcům a designérům.

Kampaň s názvem #podpormeceskydesign má za úkol pomoci zviditelnit originální české značky a zkusit přilákat více zákazníků do jejich e-shopů a na sociální sítě. Na stránkách www.plzendesign.cz proto vzniklo online tržiště, kde si zájemci mohou prohlédnout nabízené designové kousky a seznámit se s prací jednotlivých designérů. Všechny značky jsou zároveň formou příspěvků postupně představovány na nově založené facebookové stránce Plzeň Design online trh.

„Celý projekt se zatím stále vyvíjí. Postupně upravujeme webové stránky, aby byly přehlednější, snažíme se o marketingovou podporu a vymýšlíme doprovodné akce, které by mohly designérům pomoci. Na příští týden se nám například podařilo pro již přihlášené značky zdarma uspořádat online vzdělávací programy zaměřené na možnosti online marketingu, optimalizaci webu a podporu prodeje za využití sociálních sítí.“ říká Soňa Rychlíková, hlavní produkční akce Plzeň Design Week.

OPEN CALL všem designérům a designérkám!

Cílem projektu #podpormeceskydesign je vytvořit co největší nabídku zajímavých českých značek, které by se mohly veřejnosti prezentovat. Proto je na www.plzendesign.cz stále otevřen Open Call pro další zájemce z řad designérů, kteří by měli chuť své produkty na online trhu nabídnout. Značky vybírají organizátoři akce Plzeň Design Week s ohledem na svůj osobní vkus a zkušenost. Přihlášení i zveřejnění značek probíhá bezplatně.

Přihlášku je možné vyplnit zde.

Odkazy:

www.plzendesign.cz

facebooková stránka Plzeň Design online trh

Přeneste se v čase o 151 let a vydejte se po stopách historie industriálního areálu DEPO2015.

Vnitřní prostory areálu DEPO2015 jsou otevřeny každé úterý a čtvrtek od 10 do 18 hodin a v sobotu od 10 do 15. V tuto dobu si můžete projít Industriální stezku celou. V ostatní dny bude přístupna její část se 4 zastaveními, které jsou mimo vnitřní prostory areálu DEPO2015.

Otevření nové Industriální stezky v DEPO2015

21.11.1869 otevírá podnikatel Hugo Jelínek na levém břehu řeky Radbuzy nový cukrovar a začíná tak psát zajímavou a mnohdy pohnutou historii rozsáhlého areálu mezi dnešními ulicemi Cukrovarská a Presslova.

Od cukrovaru přes infekční nemocnici, opravny a depo dopravních podniků až po současné kulturní centrum DEPO2015, Centrum robotiky a další organizace, které zde sídlí, dokazuje areál, že je po generace důležitou a živou součástí města Plzně. Přesně po 151 letech se veřejnosti otevírá možnost nahlédnout do historie tohoto areálu prostřednictvím Industriální stezky, která poutavě a v souvislostech přibližuje architekturu, významné podniky a události tohoto místa. Celá stezka sestává z celkem 6 označených zastavení, kde si návštěvníci pomocí QR kódu budou moci přehrát krátká videa o daném místě. Průvodcem ve videích je vždy nějaká historická osobnost, která s danou lokalitou úzce souvisí. Návštěvníci se tak mohou setkat mimo jiné s inženýrem Smolou, Františkem Křižíkem, s již zmiňovaným podnikatelem a vlastencem Hugo Jelínkem a mnoha dalšími osobnostmi úzce spojenými s průmyslovým dědictvím města Plzně.

„Industriální turismus je jednou z významných rozvojových aktivit turistického ruchu jak Plzně, tak celého Plzeňského kraje. Rozšiřování a odhalování tohoto potenciálu nám dává další možnosti vytvoření nových turistických atraktivit, které jsou jak svojí rozmanitostí, tak svojí koncentrací v České republice jedinečné a mají potenciál oslovit turisty nejen z celého Česka, ale i z blízkého zahraničí, zejména z Bavorska.“ Říká Zuzana Koubíková, ředitelka organizace Plzeň Turismus. 

„Industriální stezka po areálu bývalých dopravních podniků by měla zabavit fanouška architektury, ale i rodinu s dětmi. Stejně tak se snažíme budovat i DEPO2015, kde se stírají hranice mezi žánry a každý slušný návštěvník je tu vítám. Už se těším, až tento nový přírůstek stálé programové nabídky rozšíříme o živé akce. “  říká Jiří Suchánek, ředitel DEPO2015 

„Industriální turismus považuji za důležitý nástroj pro oživení cestovního ruchu v Plzeňském kraji poté, co odezní krize. Jsem moc rada, že se takto připojuje i DEPO2015.“ doplňuje zastupitelka a členka rady pro oblast cestovního ruchu, partnerských regionů, vnějších vztahů a podpory podnikání Plzeňského kraje.

Areál DEPO2015 je po dobu současného nouzového stavu veřejnosti otevřen vždy v úterý a čtvrtek 10­­–18 a v sobotu v 10–15 hodin.

Stezku je tak možné si v tomto čase projít. Stačit vám k tomu bude jen chytrý telefon a mapka s jednotlivými zastaveními, kterou si můžete vyzvednout na recepci DEPO2015 nebo si ji stáhněte zde pod článkem.  Industriální stezka v DEPO2015 vznikla za podpory Plzeňského kraje.

 

 

Máte doma malé kutily? Co takhle naučit je práci se základním nářadím a materiály pod vedením zkušeného lektora?  V průběhu 14 lekcí budou děti rozvíjet svoji zručnost a osobitý projev při realizaci několika řemeslných projektů. Prostor bude i pro vlastní nápady.

Novým lektorem kroužku je pan Vladimír Šípek, bývalý šef výroby v Techmanii, se zkušeností s vedením dětských táborů. Vladimír je v důchodovém věku a plánuje se s dětmi věnovat převážně práci se dřevem.

Pro přihlášení na Řemeslný kroužek:

1. Zašlete vyplněnou přihlášku na email rychlikova@depo2015.cz

(Přihláška ke stažení ZDE, dole v přílohách).

2. Cenu kroužku 2500 Kč prosím zaplatťe ZDE.

 

Kontakt: 
Soňa Rychlíková
+420 724 001 590
rychlikova@depo2015.cz