DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Aislinn Janek - TESSELLATION

Americká umělkyně Aislinn Janek se v červnu 2019 účastní rezidenčního pobytu v rámci programu Open A.i.R. v DEPO2015. Ve svém díle zpracovává témata týkající se mezinárodních vztahů, člověka obecně i toho, jak jazyk a řeč ovlivňuje náš vztah k sobě samému. Zajímá se o fragmentaci informací, způsobenou jazykovými bariérami, a o to, jak si člověk vytváří a uchovává vzpomínky, které se pak proměňují průběhem času.

Start: 21.6.2019

Konec: 30.6.2019

Vstupenky online

Linearitu, jež prostupuje téměř všemi obrazy, je možno interpretovat jako kontrolu nad vlastním bytím. Kreslené, malované či všité linie ilustrují časovou osu a ovládnutí člověka všedními a opakujícími se činnostmi. Papírová mozaika na povrchu pak vyjadřuje vnitřní fungování člověka, jeho emoce a reakce nad sebou samým. Vzhledem k použité technice lití inkoustu je dílo vždy experimentem, bez ohledu na to, kolikrát je opakováno. Tuto neočekávanost média je třeba přijmout podobně jako nemožnost kontrolovat informace, které jsou člověku předloženy a na které může již pouze reagovat.

Ve své práci se Aislinn Janek​ nesnaží poskytnout odpovědi – spíše oslavit touhu posouvání hranic od známého k neznámému. Zpochybňuje adekvátnost jazyka k vyjádření skutečnosti a poukazuje na to, jak lidé používají jazyk k odhalení a utajování pravd.

Vstupné

Zdarma

www.aislinnjanek.com

Výstavy

Ondřej byl účastníkem 1. ročníku street art festivalu WALLZ. Nyní se v DEPO2015 představuje na samostatné výstavě. V jeho originálním stylu nejen malby, ale také plastiky můžeme vnímat vlivy komiksu, světa superhrdinů, pop-artu či naivního umění.

Více o výstavě ZDE.

Máte někdy pocit, že v lese toho je mnohem víc než jenom to, co je vidět na první pohled? Vydejte se s námi ze světa lidí do krajiny plné tajemné atmosféry, hry světel, stínů a zvuků a nahlédněte do říše fantazie. Otevře se před vámi les plný příběhů a vy se stanete jejich nejdůležitější součástí. Kde je hranice skutečného lesa a kde vaší vlastní fantazie? To je jenom na vás.

Více informací ZDE.

Promítání snímku Tobruk (2008) je součástí programu Slavnosti svobody Plzeň.

Více informací ZDE.

Vstupenky zakoupíte ZDE.

Promítání snímku Anthropoid (2016) je součástí programu Slavnosti svobody Plzeň. 

Více informací ZDE.

Vstupenky zakoupíte ZDE.

Jarní MINT Market Plzeň se bude konat v areálu DEPO2015 o víkendu 29. - 30. května! Představí se tu více než 50 českých a slovenských designérů. Vstup je jako vždy zdarma a bez bariér.

Více info ZDE.

Přeneste se na chvíli do Japonska a vytvořte si svůj vlastní kaligrafický list! 

Více informací ZDE.