DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

BLIK BLIK

V březnu se bude již podruhé konat Festival světla, tentokrát pod názvem BLIK BLIK na trase od Lochotínského amfiteátru na sídliště Lochotín, kde bude cesta u OC Atom končit.

Pátek a sobota 18.3.-19.3.2016 vždy od 18 do 23 hodin. Akce je ZDARMA 

Start: 18.3.2016

Čas: 18:00

Konec: 19.3.2016

Vstupenky online

Letos vás zveme k nečekaným zážitkům s městem a světlem mezi vily a paneláky Severního předměstí. Kromě světelných objektů, nasvícených soch a plastik vás čeká mapping na budovu Pavlovova pavilonu Lékařské fakulty na Lochotíně v podání Francouzů AV Exciters či digitální ohňostroj ovládaný díky mobilní aplikaci samotnými diváky z dílny bratislavského festivalu Biela noc na obrazovce Lochotínského amfiteátru.

Další atrakce budou vyhánět tmu u obchodních center Družba či Atom, v Lochotínském parku a u Sokolovny na Bolevci. Tam se v pátek 18. 3. od 20:00 odehraje festivalová party s DJ Gadjo.cz a živým doprovodem na saxofon v podání El Checo.

Na několika dalších místech mimo hlavní trasu chystají místní centra a spolky pro menší množství diváků malá překvapení. S ENVICem objevíte kouzlo zešeřelé Zapomenuté zahrady v ulici Pod Záhorskem, spolek Pěstuj prostor vás zavede k bublajícím pramenům pod lochotínskou nemocnici, komunitní program vás čeká také v TOTEMu a Plzeňském fotoklubu. Tyto doprovodné akce vyžadují trochu objevitelského a dobrodružného ducha, baterky na cestu po zšeřelých cestách vám ale rádi věnují dobrovolníci u informačních stánků festivalu.

Celkem bude na trase nachystaných 11 instalací, k vidění jsou zdarma po oba dny od 18 do 23 hodin. Trasa hlavního programu měří zhruba 3 kilometry a během večera ji pohodlně projdete celou. Informační stánky budou umístěné u amfiteátru, u Lékařské fakulty a u OC Atom, stánky s občerstvením najdete průběžně po trase. Vstupenky na páteční party v Sokolovně Bolevec je možné zakoupit v předprodeji Plzeňské vstupenky či na místě. 

TRASA FESTIVALU SVĚTLA

1. Sestroj Ohňostroj / Zana Petrovičová a Ondřej Makši - Biela Noc (SK)

Projekce v areálu amfiteátru ZOO Plzeň. Díky svým chytrým telefonům jste sami tvůrci digitálního ohňostroje, definujete jeho barvy a posíláte vzkazy na obrazovku.

2. Andromeda / Peter Vrabel´ (SK)

Několik tisíc světélek připomínajících světlo Měsíce, rozesetých do svahu Lochotínského parku.

https://vimeo.com/152395094

3. Videomapping / AVExciters (FR)

Videomapping na fasádu Pavlovova pavilonu, v kterém sídlí Lékařská fakulta Univerzity Karlovy, připravili francouzští AVExciters, autoři loňského mappingu na budově Západočeského muzea.

https://vimeo.com/153523553

4. Ocelot / Čestmír Suška, Petr Pufler

Kovová obluda Ocelot ožívá světlem a dýmem. Světelná instalace u Restaurace Ve vilách v Lidické ulici.

5. Vlnité světlo / Pavla Beranová

20 originálních lamp light designérky Pavly Beranové rozsvítí ulici Karolíny Světlé.

6. Byrokvárium / KinocirKus

Pražský a mezinárodní umělecký spolek KinocirKus představí v prostorách OD Družba audiovizuální instalaci Byrokvárium, kontemplující vztah byrokracie, pravidel a zákonů se svobodnou podstatou lidského bytí. K tomuto účelu probudí k životu chátrající sociálně-realistickou keramickou plastiku.

https://vimeo.com/139962743

7. Za mír / Róbert Farkaš / sedemminut (SK)

Chůze, která se mění na běh, a běh, který je rychlý jako světlo. 50 světelných běžců za mír, za svobodu, za umění. Světelná instalace v centrálním parku Lochotín u plaveckého bazénu.

https://vimeo.com/146103962

8. Zelená Škoda / Axel T.Schmidt (DE)

Německý umělec Axel T. Schmidt ve své performanci vytvoří sochu z ledu a horkého vosku a celý proces spojí s projekcí na povrch automobilu. V atriu OD Atom.

9. Výlohy / bývalý obchodní dům Atom

Instalace s překvapením ve výlohách v OD Atom.

10. Hidden Horní Slavkov Factory / Gabriel Vach

Příběh nejstarší a bohužel již zrušené české porcelánky v Horním Slavkově v křehké stínové instalaci v jednom z prázdných obchodů v OD Atom. Baterky k prohlížení budou k dispozici na místě.

11. Brocken / Yasuhiro Chida (JAP)

Tisíce otvorů v objektu Japonce Yasuhiro Chidy vytvoří dojem, že noční Plzeň letí hvězdnou oblohou. U Sokolovny Bolevec, Ledecká 19.

Na přípravu našeho japonského umělce se můžete podívat zde:

https://www.facebook.com/jiri.sulzenko/videos/vb.1057026906/10207828200397078/?type=3&theater

DOPROVODNÝ PROGRAM

Festivalová párty 18.3. od 20:00 Sokolovna Bolevec

V Sokolovně Bolevec zahraje DJ Gadjo.cz za živého doprovodu v podání dechaře El Checo. Pro tento večer jsou připravené i speciální doprovodné projekce. Vstupné 50,- Kč v síti Plzeňské vstupenky, Goout a na místě.

https://goout.cz/cs/party/blik-blik-festival-svetla-2016-festivalova-party/fhqhb/#"T":"18.3.2016_20:00

Zapomenutá  zahrada / ENVIC nad ulicí Pod Záhorskem

Procházka tajuplnou zahradou s lampičkou se svíčkou pro milovníky tajemna a dobrodruhy. Kapacita zahrady je omezena, čekání před zahradou zpříjemní teplý čaj v kotli na ohni. Vstup do zahrady není bezbariérový a tudíž ani vhodný pro kočárky a vozíčkáře. Hlavní vstup bude značen šipkami od stanice tramvaje č. 1 Lékařská fakulta. Trasa ke vstupu je mírně obtížnějším terénem.

Fotosvětlokouzlení / Fotoklub Plzeň 

3 - 5 minutová světelná představení ve fotografickém ateliéru, intervaly opakování: 10 - 15 min. Kapacita ateliéru je omezena, čekat lze před ateliérem a využít venkovní fotoscénu. Ateliér Fotoklubu, Kaznějovská 1442/49. Vstup ze zadní části budovy.

Festival světla u pramenů na Roudné / Pěstuj prostor

Tři magické prameny na Roudné v novém světle v režii spolku Pěstuj Prostor a roudenských obyvatel. Pozor, cesta od Kolejí Bolevecká do ulice Pramenní je sice zpevněná, ale není osvětlená po celé trase. Baterky mají dobrovolníci z Klubu strážných andělů, když si však vezmete svoji, neuděláte chybu!

Promítání na paneláky / Festival Finále

Akční skupina Festivalu Finále bude putovat po trase mezi jednotlivými instalacemi s guerillovou projekcí. Hledejte je a těšte se na krátké filmy promítané na stěny paneláků!

Promítání na fasádu / Dům digitálních doveností

Skrze speciální video-mapping ovládaný chytrými telefony můžete ovlivňovat výslednou podobu fasády domu. Na výběr bude řada speciálních efektů, od vlnění, přes tekoucí vodu, až po výbuchy a rozpad fasády. Chůzí po speciálních dlaždicích rozmístěných u budovy rozezníte i virtuální "piano".

 

Pořadatelem Festivalu světla je Plzeň 2015, o.p.s. za podpory Města Plzně, UMO1 a Plzeňského kraje, poděkování patří agentuře CzechTourism, ZOO Plzeň a majitelům prostor v obchodních centrech Družba a Atom.

S akcí budou spojena krátkodobá dopravní omezení v podobě zákazu parkování a zákazu vjezdu v Lidické ulici u Lékařské Fakulty a v úseku od restaurace na rohu Lidické a Vlastiny po křižovatku Lidická a Žofie Podlipské a také v ulici Karolíny Světlé.

 

Výstavy

Máte někdy pocit, že v lese toho je mnohem víc než jenom to, co je vidět na první pohled? Vydejte se s námi ze světa lidí do krajiny plné tajemné atmosféry, hry světel, stínů a zvuků a nahlédněte do říše fantazie. Otevře se před vámi les plný příběhů a vy se stanete jejich nejdůležitější součástí. Kde je hranice skutečného lesa a kde vaší vlastní fantazie? To je jenom na vás.

Vstupenky na konkrétní den a čas zakoupíte ZDE.

Více informací ZDE.

Nová expozice BLIK BLIK Tajuplný les!

Prozkoumat tajemství a kouzla našeho Tajuplného lesa budou moci obyčejní smrtelníci každý den od 10 do 18 hodin.

VSTUPNÉ

Dospělí                                             150 Kč
Děti                                                  100 Kč
Studenti / ZTP                                  120 Kč
Rodinná 2+2                                     350 Kč
Skupiny (tábory) od 10 osob               80 Kč
Děti do 5 let                                         0 Kč

Pro více informací o Tajuplném lese sledujte naší událost na Facebooku.

Nová rodinná úniková hra Zdrhni bábě! se otevírá 1.6.2021!

Rezervace termínu a prodej vstupenek ZDE.

Cena pro celý tým (max. 5 osob) 600 Kč. Únikovka je na 60 minut.

Sestavte si rodinný tým a Zdrhněte bábě! v nové únikové hře. Představte si: jdete lesem a narazíte na opravdickou perníkovou chaloupku. Vejdete dovnitř. Ale ejhle, dveře se zabouchnou a co teď!? Musíte se prostě dostat ven dřív, než se vrátí Ježibaba a bude zle. To se vám však podaří jen tehdy, když vyluštíte všechny hádanky a najdete ukrytý klíč.

Více informací o naší nové rodinné únikovce ZDE.

Rezervace termínu a prodej vstupenek ZDE.

 

Plzeňský fotograf Michal Poustka představí své fotografie polských muralů, tedy velkoformátových maleb na domech.

Výstava se snaží zachytit hranici mezi uměním a vandalismem v ulicích polských měst, zkoumá a dokumentuje jak nelegální, tak oficiální muraly vzniklé ve spolupráci umělců s místními samosprávami nebo jinými kulturními institucemi. Návštěvníky výstavy tak čeká nevšední putování do Wrocławi, Poznaně, Lodže, Varšavy a Krakova.

Pořadatelé: DEPO2015 a Polský institut v Praze

Výstava se koná v rámci festivalu WALLZ a v rámci projektu PL in PLzeň.

19. 6. – 25. 7. 2021

Výstava WALLZ no. 2 představí výběr ateliérové tvorby i přímé umělecké zásahy do výstavního prostoru od umělců, kteří se zúčastnili druhého ročníku festivalu WALLZ.

Více informací již brzy!

Říkají si Outcasts a v jejich rozmanitém repertoáru najdete jazz, ale i současnou populární hudbu. Rádi improvizují a užívají si každou minutu na pódiu. Jejich energie vás nenechá chladné a rozhýbe i zapřísáhlé netanečníky.

Vstup zdarma

Začátek koncertu ve 20:00.

Partnerem koncertu je kreativní projekt Plzeňskékapely.cz

Legendární devíti členná hudební skupina V3ska pochází ze Stoda u Plzně a už od roku 2002 hraje pro své fanoušky převážně styl SKA doplněný prvky reggae a punku. Její koncerty jsou nabité energií a mají bezprostřední atmosféru.

Vstup zdarma, startujeme ve 20:00.

Partnerem koncertu je kreativní projekt Plzeňskékapely.cz

Experimentálně recyklační swing-bluegrass-folk herců a techniků Divadla Alfa. Všechny písně a texty už byly složeny. A je škoda je vyhodit…

Vstup zdarma, startujeme ve 20:00.

Partnerem koncertu je kreativní projekt Plzeňskékapely.cz

Festival romské kultury zavítá i do DEPO2015. Vystoupí zde kapela Lače manuša.

Vstup ZDARMA, začínáme v 19:00.

Více informací o festivalu ZDE.

Kořeny pražské stonerrockové formace Acid Row sahají do roku 2009. A plzeňské posluchače rozhodně nenechají v klidu. Krční páteře dostanou zabrat, protože Acid Row přivezou své nejlepší songy.

 

Vstup zdarma, startujeme ve 20:00.

Partnerem koncertu je kreativní projekt Plzeňskékapely.cz

 

Podmanivé melodie a zasněné spojení vokálů pomáhají zachytit kouzlo mezi Terezou Lavičkou-Sladkou a Miroslavem Patočkou. 

Dvojice založila dream-popový projekt teepee v roce 2015 a od té doby společně prozkoumává prostor mezi elektronikou a folkem. Lyrické texty jsou pak osobní zpovědí obou členů kapely. Postupem času obohatili svůj zvuk s kořeny v indie-folku o elektroničtější a popové prvky.

Vstup zdarma, startujeme ve 20:00.

Partnerem koncertu je kreativní projekt Plzeňskékapely.cz

Pondělní tančírny jsou pravidelné tančírny, na kterých se schází zkušení tanečníci i úplní začátečníci. 

Přijďte se zaposlouchat do swingu a zatančit si lindy-hop, charleston či balbou na živou muziku.

Za dvanáct let své existence si Pilsner Jazz Band vydobyl své místo v oblasti swingové hudby. S repertoárem známých skladeb velkých orchestrů třicátých let (Glenn Miller, Duke Ellington, Count Basie, …) koncertoval v devíti evropských zemí i v USA, svou fanouškovskou základnu má však orchestr doma v Plzni, a to především z řad swingových tanečníků. Každé vystoupení Pilsner Jazz Bandu se tak mění v elegantní tančírnu ve stylu třicátých až čtyřicátých let.

Vstup zdarma, startujeme v 19:00.

 

Folk-punková nálož z Jindřichova Hradce.

Tragedis prošli během svého hudebního života značným vývojem od skromných začátků spojených s ryzím amaterismem až k zaplněným hledištím klubů a festivalů napříč Českou republikou. Filozofií této hudební skupiny je autentický a energický projev na každém koncertě a co možná nejtěsnější sepětí s fanoušky. Ve své tvorbě se tato kapela snaží o to jít vlastní cestou a zbytečně nepodléhat pomíjivým módním trendům tak, aby zůstala takovou, jakou ji její příznivci znají a chtějí znát. Tragedis jsou a vždy budou více než cokoli jiného parta kamarádů, kteří chtějí svou hudbou bavit lidi v publiku i sami sebe.

Start koncertu 20:00, vstup zdarma!

Partnerem koncertu je kreativní projekt Plzeňskékapely.cz

Hudební Společnost Rambanbám hraje v rytmech ska - punku již řadu let. 

Se svým repertoárem vystupují nejen u nás, ale také v sousedním Německu. Texty a melodie jsou vtipné, chytlavé a snadno zapamatovatelné. Svým vystupováním vytvářejí všeobecně dobrou náladu a pozitivní atmosféru. Jejich tvorbu si můžete poslechnout na albech Zloděj bot a Sólo všichni.

Start koncertu 20:00, vstup zdarma!

Partnerem koncertu je kreativní projekt Plzeňskékapely.cz

Přijďte se do  DEPO2015 zaposlouchat do swingu a zatančit si lindy-hop, charleston či balbou, tentokrát  zahraje plzeňská kapela Džangobells.

Hot jazz pařížských periferií a šantánů v podání plzeňských muzikantů, kteří propadli hudbě Django Reinhardta a jazzu všeobecně.

Start 19:00, vstup zdarma.

Nevařte, na večeři s přáteli a kvalitní muziku zajděte do DEPO2015. Ochutnáte asijské dobroty a zaposloucháte se do rytmů hudby, kterou pro vás chystají vybraní DJ's.

Vstup zdarma.

16:00 - 22:00

The Wild Roots s k nám opět vrátí z Lázní Kynžvart. Ve své tvorbě vychází z blues, kořenů rock’n’rollu i hard rocku. Jejich tvorba je spojena se svobodou a návratem k hudebním kořenům. Řada textů je o přírodě a spiritualitě. Žádná duchařina, jen prosté přimknutí k divokosti a živelnosti.

Start ve 20:00

Vstup zdarma.

Partnerem koncertu je kreativní projekt Plzeňskékapely.cz

Ambiciózní rockoví a dynamičtí ILL Fish působí na plzeňské hudební scéně od počátku milénia. Svým nekompromisním přístupem k rockové muzice lámou hranice všech možných rozměrů hudby. Díky své přímočarosti neztrácí dynamiku ani „špinavost“, která je skupině vlastní. ILL Fish vystupují v klubech a na festivalech nejen v ČR, ale i v Evropě. 

Start koncertu ve 20:00.

Vstup zdarma.

Partnerem koncertu je kreativní projekt Plzeňskékapely.cz

DEPO Street Food Market opět naplní DEPO2015 vůněmi nejrůznějších světových kuchyní. Těšte se na food trucky, které budou rozmazlovat vaše chuťové buňky vynikajícím street foodem. Nebudou chybět ani lahodné nápoje a sladké tečky.

 

Festival pouličního občerstvení opět nabídne to nejlepší z české streetfoodové gastronomie. Nechte se zlákat živou atmosférou, vůní a chutí odlehlých konců světa, ochutnejte dobroty z daleka i blízka, potkejte se s přáteli nad skvělým jídlem a plnou skleničkou.

neděle 25.7. 10 - 18

Více informací ZDE.

Přijďte si zatančit swing s The Dixie Hot Licks!

Každé vystoupení je dobrodružnou cestou časem zpět o sto let - na přelom desátých a dvacátých let minulého století, do časů, kdy řval jazz z každé putyky, nalévárny, nevěstince i z každé ulice New Orleans. The Dixie Hot Licks snoubí původní "vintage sound" akustického jazzu a moderní výraz dixielandu. Jsou inspirováni starobou, dávají jí ale svěží a novou tvář! Repertoár obsahuje ty nejznámější dixielandové fláky i skladby téměř zapomenuté.

Start v 19:00

vstup zdarma.

Nálož svérázného humoru na živo, ze života a bez servítek. Vystoupí Adéla Elbel, Tomáš Matonoha a Richard Nedvěd.

Cena v předprodeji: 250 Kč
Cena na místě: 280 Kč.

Začínáme ve 20:00.

Odkaz na předprodej vstupenek ZDE

Mistři kuchyně vám na nádvoří DEPO2015 s radostí připraví nejrůznějí mořské speciality jako jsou kalamáry, krevety na grilu, slávky na víně a také tapas. Prosecco samozřejmě nebude chybět.

16:00 - 22:00

Více informací ZDE.

Plzeňské jazzrockové formace inspirované vývojem psychedelické hudby od 60. let po současnost. Díky jejich tvorbě zažijete průlet časoprostorem.

Start ve 20:00.
Vstup zdarma.

BTnJ je mladá klatovská kapela, která se během své existence transformovala z chorvatských plájbojů na plájboje hrající německou dechovku s prvky anglického golfu.

Kapela BT’n’J se stylově řadí mezi funk - rap, ale spíše se jedná o fúzi všech možných (i nemožných) hudebních žánrů. Na kapelu jistě nezapomenete díky jejich satirickým textům, ale také proto, že se vyžívají v natáčení videoklipů. Na svém kontě již mají 5 desek. 

Vstup zdarma, start ve 20:00

Partnerem koncertu je kreativní projekt Plzeňskékapely.cz

Přeneste se na chvíli do Japonska a vytvořte si svůj vlastní kaligrafický list! 

Více informací ZDE.

Šablony, fixy, polotransparentní papíry, návod a grafické potřeby jsou pro vás k dispozici v Tržnici zdarma!

Jako inspirace vám může posloužit vystavená umělecká instalace od Illustratika

Vstupné ZDARMA

Otevírací doba:

úterý, čtvrtek, sobota, neděle  10:00 - 18:00

Workshop se koná v rámci rezidenční programu realizovaného za finanční podpory Statutárního města Plzně.