DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

DEPO Street Food Market

Oblíbený festival pouličního jídla je zpět! Těšit se můžete na delikatesy z různých koutů světa, které vám budou připraveny přímo pod nosem. Otevřeno bude 10:00 - 18:00 a vstup je jako vždy zdarma.

Start: 10.2.2018

Čas: 10:00

Konec:

Vstupenky online

Za poloviční vstupné navštivte expozici Jak se točí peníze, která nadchne děti i dospělé. Vyrobte brydák nebo zástěru pod vedením lektorů z Makerspace a odneste si domů suvenýr.

Kromě vynikajícího jídla vás čeká doprovodný kulturní program. Kolem 14:30 h na nádvoří zatancuje plzeňský lidový soubor Mladina s masopustními maskami. Umělkyně Diana Fusilová, která se věnuje body paintingu, namaluje dětem i dospělým na obličej masku dle jejich přání.

S mistry dílen Makerspace si vyrobíte vlastní zástěru pro děti i dospělé. Můžete si je potisknout připraveným motivem technikou sítotisku, nebo si je potisknout razítky vyrytými do lina.  K výstavě Česká zima jsme pro vás připravili workshop na výrobu vlastní olympijské medaile. Tiskneme linoryt na dřevo.

Specialitou letošního DEPO Street Food Marketu je čokoládový ateliér společnosti Orion, kde ochutnáte novou vysoce kvalitní čokoládu Orion 68 %. Nechte si vytvořit pralinky na míru, nebo si dejte horkou čokoládu s marshmellows.

A na jaké všechny dobroty se můžete těšit?

Stánek

Sortiment

Al Andalous čerstvě pražené oříšky a šťavnaté datle
American Burger caesar burger, BBQ burger, hot dog a hranolky
BIO - BEZlepku RAW zákusky, bio potraviny, bezlepkové, bez chemie
The Candy Store americké a britské sladkosti a dobroty, např. čokolády Hershey's, Reese's čokoládové košíčky, kukuřičné chipsy Doritos nebo sladké fazolky Jelly Belly.
CocoVan brazilská káva, domácí vafle, domání limonády, punč, svařené víno
Delisias masové taštičky Empanadas, polévka Fricase
Dirty Dog Pulled Pork Burger s Granny Smith coleslaw a domácí javorovo-bourbonovou BBQ omáčkou, Texas Nachos s cheddarem, chipotle salsou, jarní cibulkou a bylinkovou crémou.
Dobré jídlo světa od Evy vege občerstvení - Falafel, Humus, Dhál, Samosy, Baklava, Burek, Masala chai, zázvorový svařák
Dog'n'roll Food Truck

americké hotdogy; brokolice v tempuře s korejskou BBQ

Donut Point ručně dělané americké donuty s mléčnou čokoládovou polevou, sypané ořechy, čokoládovými hoblinami, máčené v karamelu a také jablíčka na špejli od farmářů z oblasti Chrámce ve 3 polevách – vše ručně sklízené a ručně zdobené
Food On The Move Roastbeef, Americano či trhané vepřové - sendviče připravované na grilu jako v ulicích Sao Paula a servírované v pečivu ruční výroby.
Guacamole Always Fresh guacamole s nachos nebo v portobellu, tortilly se sýrem, s kuřetem a slaninou, vegetariánské, avokádové tousty s různými toppingy, avokádo-hruškovec
Ispiral burger Hovězí burger, halloumi burger, portobello burger, bavorský hot dog, polévka, svařené víno a limonáda
Mazaný preclík preclíky na slano i sladko, preclíkové tyčinky, domácí dipy, horká domácí limonáda, horké víno s brusinkami, horká čokoláda, kakao
Mek&Číz
Makarony na několik způsobů:
Mr. Bacon: Makarony s čedarovou omáčkou s křupavou slaninou a škvarky, bazalkové pesto 
Magic Mushrooms: Makarony s čedarovou omáčkou s houbovým ragú s čerstvými bylinkami a lanýžovým olejem 
Mac Cowboy: Makarony s čedarovou omáčkou s trhanými vepřovými žebry, smaženou cibulkou a domácí BBQ omáčkou 
Domácí smažené mek&ciz krokety
Nos Macarons francouzské makronky mnoha druhů připravované z mandlové mouky
Original Srí Lanka
Samosa: kuřecí, rybí, zeleninová
Kottu: kuřecí, vegetarinské
Rotti: kuřecí, sýrové, tomatové
Mrkvový muffin s pistácií a kardamomem
Mango Lassi muffiny
Paella Don Olino

Španělská paella s kuřecím masem, vegetariánská nebo s mořskými plody připravovaná na pánvi o průměru 130 cm

PapáToCafé Francouzské quiche, sladké tarte, tarteletky, káva
Pappa Coffee Káva ve všech formách a horké nápoje na bázi espressa, palačinky, domácí limonády
Pelmeňárna pelmeně a vareniky, těstovinové taštičky s rozmanitými náplněmi: 4 druhy masa, bramborová kaše s cibulkou, bramborová kaše s houbami, tvaroh s meruňkami.
Pivovar Raven lahodné pivo
Pivovar Radouš pivo spodně i svrchně kvašené ve stylu IPA a Stout, mošty, horké jablko
Prague Jerk Station karibské pouliční jídlo: Jerk Chicken a Jerk Pork
CafeDEPO  
Polévka z hlívy ústričné, s čerstvou majoránkou, uzenou paprikou a česnekem 
Trhaný konfitovaný bůček, domácí kvasový chléb, estragonová hořčice, picklované okurky a cibule
   
   

Změna jídelníčku vyhrazena :)

Výstavy

Ondřej byl účastníkem 1. ročníku street art festivalu WALLZ. Nyní se v DEPO2015 představuje na samostatné výstavě. V jeho originálním stylu nejen malby, ale také plastiky můžeme vnímat vlivy komiksu, světa superhrdinů, pop-artu či naivního umění.

Více informací o Ondřejovi Vyhnánkovi aka X-Dogovi naleznete zde. A o tom, jak probíhal první ročník street art festivalu WALLZ si můžete přečíst na facebooku.

POZOR! Výstava je vzhledem k současným vládním nařízením uzavřena. 

Výstavu je možné navštívit ZDARMA od 10.12. do 31.1.2021.

Otevírací doba

Pondělí - Neděle 10:00 - 18:00

#podpormeceskydesign

Organizátoři každoroční plzeňské přehlídky designu Plzeň Design Week, jejíž konání bylo z plánovaného prvního prosincového týdne posunuto na duben, se rozhodli dát dohromady program, který má v současné nelehké době pomoci těm, o které jde především – tvůrcům a designérům.

Kampaň s názvem #podpormeceskydesign má za úkol pomoci zviditelnit originální české značky a zkusit přilákat více zákazníků do jejich e-shopů a na sociální sítě. Na stránkách www.plzendesign.cz proto vzniklo online tržiště, kde si zájemci mohou prohlédnout nabízené designové kousky a seznámit se s prací jednotlivých designérů. Všechny značky jsou zároveň formou příspěvků postupně představovány na nově založené facebookové stránce Plzeň Design online trh.

„Celý projekt se zatím stále vyvíjí. Postupně upravujeme webové stránky, aby byly přehlednější, snažíme se o marketingovou podporu a vymýšlíme doprovodné akce, které by mohly designérům pomoci. Na příští týden se nám například podařilo pro již přihlášené značky zdarma uspořádat online vzdělávací programy zaměřené na možnosti online marketingu, optimalizaci webu a podporu prodeje za využití sociálních sítí.“ říká Soňa Rychlíková, hlavní produkční akce Plzeň Design Week.

OPEN CALL všem designérům a designérkám!

Cílem projektu #podpormeceskydesign je vytvořit co největší nabídku zajímavých českých značek, které by se mohly veřejnosti prezentovat. Proto je na www.plzendesign.cz stále otevřen Open Call pro další zájemce z řad designérů, kteří by měli chuť své produkty na online trhu nabídnout. Značky vybírají organizátoři akce Plzeň Design Week s ohledem na svůj osobní vkus a zkušenost. Přihlášení i zveřejnění značek probíhá bezplatně.

Přihlášku je možné vyplnit zde.

Odkazy:

www.plzendesign.cz

facebooková stránka Plzeň Design online trh

Přeneste se v čase o 151 let a vydejte se po stopách historie industriálního areálu DEPO2015.

Vnitřní prostory areálu DEPO2015 jsou otevřeny každé úterý a čtvrtek od 10 do 18 hodin a v sobotu od 10 do 15. V tuto dobu si můžete projít Industriální stezku celou. V ostatní dny bude přístupna její část se 4 zastaveními, které jsou mimo vnitřní prostory areálu DEPO2015.

Otevření nové Industriální stezky v DEPO2015

21.11.1869 otevírá podnikatel Hugo Jelínek na levém břehu řeky Radbuzy nový cukrovar a začíná tak psát zajímavou a mnohdy pohnutou historii rozsáhlého areálu mezi dnešními ulicemi Cukrovarská a Presslova.

Od cukrovaru přes infekční nemocnici, opravny a depo dopravních podniků až po současné kulturní centrum DEPO2015, Centrum robotiky a další organizace, které zde sídlí, dokazuje areál, že je po generace důležitou a živou součástí města Plzně. Přesně po 151 letech se veřejnosti otevírá možnost nahlédnout do historie tohoto areálu prostřednictvím Industriální stezky, která poutavě a v souvislostech přibližuje architekturu, významné podniky a události tohoto místa. Celá stezka sestává z celkem 6 označených zastavení, kde si návštěvníci pomocí QR kódu budou moci přehrát krátká videa o daném místě. Průvodcem ve videích je vždy nějaká historická osobnost, která s danou lokalitou úzce souvisí. Návštěvníci se tak mohou setkat mimo jiné s inženýrem Smolou, Františkem Křižíkem, s již zmiňovaným podnikatelem a vlastencem Hugo Jelínkem a mnoha dalšími osobnostmi úzce spojenými s průmyslovým dědictvím města Plzně.

„Industriální turismus je jednou z významných rozvojových aktivit turistického ruchu jak Plzně, tak celého Plzeňského kraje. Rozšiřování a odhalování tohoto potenciálu nám dává další možnosti vytvoření nových turistických atraktivit, které jsou jak svojí rozmanitostí, tak svojí koncentrací v České republice jedinečné a mají potenciál oslovit turisty nejen z celého Česka, ale i z blízkého zahraničí, zejména z Bavorska.“ Říká Zuzana Koubíková, ředitelka organizace Plzeň Turismus. 

„Industriální stezka po areálu bývalých dopravních podniků by měla zabavit fanouška architektury, ale i rodinu s dětmi. Stejně tak se snažíme budovat i DEPO2015, kde se stírají hranice mezi žánry a každý slušný návštěvník je tu vítám. Už se těším, až tento nový přírůstek stálé programové nabídky rozšíříme o živé akce. “  říká Jiří Suchánek, ředitel DEPO2015 

„Industriální turismus považuji za důležitý nástroj pro oživení cestovního ruchu v Plzeňském kraji poté, co odezní krize. Jsem moc rada, že se takto připojuje i DEPO2015.“ doplňuje zastupitelka a členka rady pro oblast cestovního ruchu, partnerských regionů, vnějších vztahů a podpory podnikání Plzeňského kraje.

Areál DEPO2015 je po dobu současného nouzového stavu veřejnosti otevřen vždy v úterý a čtvrtek 10­­–18 a v sobotu v 10–15 hodin.

Stezku je tak možné si v tomto čase projít. Stačit vám k tomu bude jen chytrý telefon a mapka s jednotlivými zastaveními, kterou si můžete vyzvednout na recepci DEPO2015 nebo si ji stáhněte zde pod článkem.  Industriální stezka v DEPO2015 vznikla za podpory Plzeňského kraje.

 

 

Máte doma malé kutily? Co takhle naučit je práci se základním nářadím a materiály pod vedením zkušeného lektora?  V průběhu 14 lekcí budou děti rozvíjet svoji zručnost a osobitý projev při realizaci několika řemeslných projektů. Prostor bude i pro vlastní nápady.

Novým lektorem kroužku je pan Vladimír Šípek, bývalý šef výroby v Techmanii, se zkušeností s vedením dětských táborů. Vladimír je v důchodovém věku a plánuje se s dětmi věnovat převážně práci se dřevem.

Pro přihlášení na Řemeslný kroužek:

1. Zašlete vyplněnou přihlášku na email rychlikova@depo2015.cz

(Přihláška ke stažení ZDE, dole v přílohách).

2. Cenu kroužku 2500 Kč prosím zaplatťe ZDE.

 

Kontakt: 
Soňa Rychlíková
+420 724 001 590
rychlikova@depo2015.cz