DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

DEPOTUTOJE - slavnostní otevření stálé expozice

Srdečně Vás zveme na slavnostní otevření stálé expozice o historii areálu Cukrovarská, veřejné dopravě v Plzni, projektu Evropské hlavní město kultury a kreativní zóně DEPO2015, ve čtvrtek 7. 12. 2017 od 17:00.

 

Start: 7.12.2017

Čas: 17:00

Konec:

Vstupenky online

Donedávna to byl jeden z nejméně nápadných průmyslových areálů v Plzni, přesto je naplněný nejen příběhy z historie, ale také pulzuje energií do budoucna a usiluje o to být jedním z klíčových rozvojových míst Plzně.

Příběh DEPO2015 od podnikatelského snu o cukrovaru, o technologických inovacích z konce 19. století, kdy v areálu působil František Křižík, o prvních elektrických tramvajích Křižík – Brožík, o plzeňském řemeslu, architektuře a veřejné dopravě ve 20. století, o rychlém střídání domácích v roce 2014, o jedinečné tvůrčí síle roku 2015.

Expozice představí dobové fotografie, ale také unikátní model první plzeňské tramvaje Křižík - Brožík nebo zmenšeniny historických autobusů a trolejbusů, které před lety projížděly plzeňskými ulicemi. Evropské hlavní město kultury budou v expozici prezentovat kuriozity jako například zlatý holicí strojek, kterým se holili členové týmu při vítězné prezentaci přihlášky na titul, nebo boty provazochodce Davida Dimitriho, jehož přechod přes náměstí Republiky je stále v živé paměti Plzeňanů. Ale také fotografie, statistiky a výsledky.

Pro veřejnost je expozice otevřena zdarma od 8. prosince.

Součástí slavnostního otevření bude také ukázka prvního interaktivního exponátu výstavy Za barokem s názvem Kladrubský archifon.

Partnerem stálé expozice jsou Plzeňské městské dopravní podniky, Ministerstvo kultury, Plzeňský kraj a Město Plzeň.

Akce na další dny