DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

DEPO Street Food Market

Již potřetí v letošním roce přinášíme ochutnávku světové kuchyně. Na tradičním DEPO Street Food Marketu rozpálí své pánve a hrnce kolem 30 pouličních stánkařů, aby vám dali ochutnat delikatesy zemí od východu po západ. Nebudou chybět ani lahodné nápoje a sladké tečky. Takže nevařte a přijďte se najíst do DEPO2015. Vstup je zdarma!

Start: 28.10.2018

Čas: 10:00

Vstupenky online

Název stánku Menu
Al Andalous Čerstvě pražené oříšky a šťavnaté datle
American burger Caesar burger, BBQ burger, All in burger, hot dog
Belgické hranolky Tradiční belgické hranolky smažené na sádle z čerstvých brambor se čtyřmi druhy domácích omáček.
Dobré jídlo Světa od Evy Vege občerstvení
Grilované gourmet Samosy s domácí salsou, vegan bezlepkové polévky, dezerty, teplé nápoje
Food on the move Sendviče připravované na grilu jako v ulicích Sao Paula a servírované v pečivu ruční výroby.
Foodtruck Take Eat EZ Gilled Cheese sendviče s BBQ hovězím a vepřovým a Pastrami v Reuben sendviči.
Kořeněné hranolky s domácí BBQ omáčkou.
BBQ hovězí hrudí v housce a salátem coleslaw
Heavenly wings Hot wings, Buffalo wings, BBQ wings, jalapeňos wings, Korea wings, jalapeňo plněné sýrem cheddarem
Hey Mama Bavorské klobásy v bagetě.
Klasický svařák, domácí punč z pomeranče s třtinovým rumem, horký jablečný mošt (s jablkovicí) a severský glögi (svařený rybíz s vínem a vodkou).
Hunters Burgery a pivo Matuška
Inspiral burger Burgery, klobásy bavorské, hot dog, vegetarianský burger
JUICEE Domácí limonády, horké limonády, alkonády a svařené víno
Langošové speciality Poctivé langoše na mnoho způsobů
Mazaný preclík Netradiční preclík ve slané, sladké, pálivé i plněné formě. Preclíkové tyčinky, mazaný párek, domácí dipy, domácí limonády.
Mek & Číz Makarony s čedarovou omáčkou v různých kombinací, smaženékrokety z makarónu a čedaru, mozzarely a parmezánu
Mezzo caffe Espresso, americano, dýňové latte, nitro cold brew, horká čokoláda z torubelic (vítez něklika cen), chai latte
Nos Macarons Francouzské makronky mnoha druhů připravované z mandlové mouky
Original Sri Lanka Srílanské rolky: zeleninové, kuřecí, tuňákové
Kottu: zeleninové, kuřecí
Hoppers s chilli sambolem, kuřecím kari a cibulovým chutney
Tapiok dezert: s mangem a zázvorem
s kešu a skořicí
PapáTo Café Francouzské quiche, sladké tarte, tarteletky, káva
Pappa Coffee Káva ve všech formách a horké nápoje na bázi espressa, palačinky, domácí limonády
Pealla don Olino Španělská paella s kuřecím masem, vegetariánská nebo s mořskými plody.
Mošt z Nebílov
Pekařství Čechovka Cupcakes
Pivovar Raven Oblíbené klasiky i speciály od Ravenu
Pivovar Zhůřák Belgian Ale 12°
Paradise Ale 13°
Joe 13,5°Coffee Stout
Hop swill IPA 17°
Řepánek Originální ručně motané rohlíčky - sladké i slané.
Dýňová polévka
Limonády a horké nápoje z našich sirupů v domácí kvalitě (zázvor a chilli)
Rolls Bros Rolovaná zmrzlina
Ryba na talíři Ochutnávka zdarma rybích pokrmů v rámci prjektu Ryba na talíři.
Kapří hranolkly
Pstruh na víně
Středověký obchod u Černé labutě Čokolada bez palmového tuku, medová čokoláda, belgickée wafle (slané i sladké), medovina a jako novinku i medovinove aperitivy a spiritusy a domaci nealko limonady.
The Candy Store Americké a britské sladkosti a dobroty, např. čokolády Hershey's, Reese's čokoládové košíčky, kukuřičné chipsy Doritos nebo sladké fazolky Jelly Belly.
Tommys food truck Masové a vegetariánské burgery, hot dogy, plněné bagety, hranolky, grilovaná kukuřice, polévka.
Tradiční trdelník Trdelník
U Baghýry Baghýrová tortilla - trhané maso, domácí tzaziky, červená cibule, zelenina
Francouzsképalačinky - slaná a sladká varianta
U Sýráků Zapčené toasty s varicí náplně, roztavený Raclette sýr podávaný na bramborech, okrka, cibulka, chorizo, restované žampiony
Zach's pesto & chilli Pasta&pesto (teplý pokrm - čerstvé Capellini s naším domácím pestem - různé druhy)
Pesta, chilli omáčky, sušená italská rajčata, olivové oleje

Výstavy

Ondřej byl účastníkem 1. ročníku street art festivalu WALLZ. Nyní se v DEPO2015 představuje na samostatné výstavě. V jeho originálním stylu nejen malby, ale také plastiky můžeme vnímat vlivy komiksu, světa superhrdinů, pop-artu či naivního umění.

Více informací o Ondřejovi Vyhnánkovi aka X-Dogovi naleznete zde. A o tom, jak probíhal první ročník street art festivalu WALLZ si můžete přečíst na facebooku.

POZOR! Výstava je vzhledem k současným vládním nařízením uzavřena. 

Výstavu je možné navštívit ZDARMA od 10.12. do 31.1.2021.

Otevírací doba

Pondělí - Neděle 10:00 - 18:00

#podpormeceskydesign

Organizátoři každoroční plzeňské přehlídky designu Plzeň Design Week, jejíž konání bylo z plánovaného prvního prosincového týdne posunuto na duben, se rozhodli dát dohromady program, který má v současné nelehké době pomoci těm, o které jde především – tvůrcům a designérům.

Kampaň s názvem #podpormeceskydesign má za úkol pomoci zviditelnit originální české značky a zkusit přilákat více zákazníků do jejich e-shopů a na sociální sítě. Na stránkách www.plzendesign.cz proto vzniklo online tržiště, kde si zájemci mohou prohlédnout nabízené designové kousky a seznámit se s prací jednotlivých designérů. Všechny značky jsou zároveň formou příspěvků postupně představovány na nově založené facebookové stránce Plzeň Design online trh.

„Celý projekt se zatím stále vyvíjí. Postupně upravujeme webové stránky, aby byly přehlednější, snažíme se o marketingovou podporu a vymýšlíme doprovodné akce, které by mohly designérům pomoci. Na příští týden se nám například podařilo pro již přihlášené značky zdarma uspořádat online vzdělávací programy zaměřené na možnosti online marketingu, optimalizaci webu a podporu prodeje za využití sociálních sítí.“ říká Soňa Rychlíková, hlavní produkční akce Plzeň Design Week.

OPEN CALL všem designérům a designérkám!

Cílem projektu #podpormeceskydesign je vytvořit co největší nabídku zajímavých českých značek, které by se mohly veřejnosti prezentovat. Proto je na www.plzendesign.cz stále otevřen Open Call pro další zájemce z řad designérů, kteří by měli chuť své produkty na online trhu nabídnout. Značky vybírají organizátoři akce Plzeň Design Week s ohledem na svůj osobní vkus a zkušenost. Přihlášení i zveřejnění značek probíhá bezplatně.

Přihlášku je možné vyplnit zde.

Odkazy:

www.plzendesign.cz

facebooková stránka Plzeň Design online trh

Přeneste se v čase o 151 let a vydejte se po stopách historie industriálního areálu DEPO2015.

Vnitřní prostory areálu DEPO2015 jsou otevřeny každé úterý a čtvrtek od 10 do 18 hodin a v sobotu od 10 do 15. V tuto dobu si můžete projít Industriální stezku celou. V ostatní dny bude přístupna její část se 4 zastaveními, které jsou mimo vnitřní prostory areálu DEPO2015.

Otevření nové Industriální stezky v DEPO2015

21.11.1869 otevírá podnikatel Hugo Jelínek na levém břehu řeky Radbuzy nový cukrovar a začíná tak psát zajímavou a mnohdy pohnutou historii rozsáhlého areálu mezi dnešními ulicemi Cukrovarská a Presslova.

Od cukrovaru přes infekční nemocnici, opravny a depo dopravních podniků až po současné kulturní centrum DEPO2015, Centrum robotiky a další organizace, které zde sídlí, dokazuje areál, že je po generace důležitou a živou součástí města Plzně. Přesně po 151 letech se veřejnosti otevírá možnost nahlédnout do historie tohoto areálu prostřednictvím Industriální stezky, která poutavě a v souvislostech přibližuje architekturu, významné podniky a události tohoto místa. Celá stezka sestává z celkem 6 označených zastavení, kde si návštěvníci pomocí QR kódu budou moci přehrát krátká videa o daném místě. Průvodcem ve videích je vždy nějaká historická osobnost, která s danou lokalitou úzce souvisí. Návštěvníci se tak mohou setkat mimo jiné s inženýrem Smolou, Františkem Křižíkem, s již zmiňovaným podnikatelem a vlastencem Hugo Jelínkem a mnoha dalšími osobnostmi úzce spojenými s průmyslovým dědictvím města Plzně.

„Industriální turismus je jednou z významných rozvojových aktivit turistického ruchu jak Plzně, tak celého Plzeňského kraje. Rozšiřování a odhalování tohoto potenciálu nám dává další možnosti vytvoření nových turistických atraktivit, které jsou jak svojí rozmanitostí, tak svojí koncentrací v České republice jedinečné a mají potenciál oslovit turisty nejen z celého Česka, ale i z blízkého zahraničí, zejména z Bavorska.“ Říká Zuzana Koubíková, ředitelka organizace Plzeň Turismus. 

„Industriální stezka po areálu bývalých dopravních podniků by měla zabavit fanouška architektury, ale i rodinu s dětmi. Stejně tak se snažíme budovat i DEPO2015, kde se stírají hranice mezi žánry a každý slušný návštěvník je tu vítám. Už se těším, až tento nový přírůstek stálé programové nabídky rozšíříme o živé akce. “  říká Jiří Suchánek, ředitel DEPO2015 

„Industriální turismus považuji za důležitý nástroj pro oživení cestovního ruchu v Plzeňském kraji poté, co odezní krize. Jsem moc rada, že se takto připojuje i DEPO2015.“ doplňuje zastupitelka a členka rady pro oblast cestovního ruchu, partnerských regionů, vnějších vztahů a podpory podnikání Plzeňského kraje.

Areál DEPO2015 je po dobu současného nouzového stavu veřejnosti otevřen vždy v úterý a čtvrtek 10­­–18 a v sobotu v 10–15 hodin.

Stezku je tak možné si v tomto čase projít. Stačit vám k tomu bude jen chytrý telefon a mapka s jednotlivými zastaveními, kterou si můžete vyzvednout na recepci DEPO2015 nebo si ji stáhněte zde pod článkem.  Industriální stezka v DEPO2015 vznikla za podpory Plzeňského kraje.

 

 

Máte doma malé kutily? Co takhle naučit je práci se základním nářadím a materiály pod vedením zkušeného lektora?  V průběhu 14 lekcí budou děti rozvíjet svoji zručnost a osobitý projev při realizaci několika řemeslných projektů. Prostor bude i pro vlastní nápady.

Novým lektorem kroužku je pan Vladimír Šípek, bývalý šef výroby v Techmanii, se zkušeností s vedením dětských táborů. Vladimír je v důchodovém věku a plánuje se s dětmi věnovat převážně práci se dřevem.

Pro přihlášení na Řemeslný kroužek:

1. Zašlete vyplněnou přihlášku na email rychlikova@depo2015.cz

(Přihláška ke stažení ZDE, dole v přílohách).

2. Cenu kroužku 2500 Kč prosím zaplatťe ZDE.

 

Kontakt: 
Soňa Rychlíková
+420 724 001 590
rychlikova@depo2015.cz