DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Fotbal v undergroundu

V rámci festivalu Svět knihy se uskuteční výstava, která se skládá ze dvou částí: 4 výstavních venkovních stojanů složených z výstavních panelů ve tvaru kostek a z jednoduché online hry. Úkolem první části bude upoutat návštěvníkovu pozornost, aby se posléze pomocí počítače nebo mobilního telefonu dostal k části druhé – herní a informační. 

Start: 21.9.2018

Konec: 30.10.2018

Vstupenky online

V první části budou na panelech komiksovým stylem (autor kreseb – Honza Bažant) vykreslené jednoduché situace, volně inspirované fenoménem fotbalu v undergroundu. Faktografické údaje, dokumenty, fotografie a texty budou v online prostoru v rámci hry, na kterou bude celá externí výstava odkazovat. Cílovou skupinou, kterou má expozice oslovit je mládež věnující se aktivně sportovním aktivitám. Prioritní informací, kterou by měl obsah výstavy této cílové skupině předat je uvědomění si, že v komunistickém režimu mohla i z dnešního pohledu naprosto banální účast na fotbalovém utkání znamenat zatčení a celoživotní problémy.

Výstavu doplňují webové stránky www.fotbalvundergroundu.cz a také herně-vzdělávací aplikace Fotbal v undergroundu, která je volně ke stažení v Google appstore nebo Apple Store.

Akce na další dny