DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Hladce obrace - Festival Finále

Doprovodný program

Start: 17.4.2016

Čas: 13:00

Vstupenky online

Rádi pletete nebo to naopak vůbec neumíte a chtěli byste se to naučit? Chcete umět plést ponožky? Máte rozpleteno a nevíte jak dál? Se vším vám poradí naše zkušené pletařky - „babičky ponožkářky.“ Více než 100 žen z celé republiky se zapojilo do projektu Ponožky od babičky obecně prospěšné společnosti Elpida. S některými z nich se seznámíte právě na tomto workshopu.

Elpida, o. p. s založila značku Ponožky od babičky, aby se „zbavila chmur a starých svetrů“ a především proto, aby jejich prodejem podporovala programy v Centru pro seniory. V současnosti zaměstnává přes 100 babiček/pletařek z celé republiky, které dokáží uplést skvělé „cool“ ponožky i ze starých svetrů. Ponožky jsou pletené z darovaných zbytků vlny. Vzniká tak nejpestřejší kolekce, kde každý pár je originál, každý pár nese rukopis i jméno své autorky na etiketě. Cena ponožek se skládá z honoráře pro pletařky a z příspěvku na aktivity v Centru pro seniory.

Workshopy Hladce obrace jsou příležitostí k setkání a předávání pletařských zkušeností mezi ponožkářkami navzájem, ale především je to příležitost pro zájemce z řad veřejnosti seznámit se s touto tradiční ruční technikou a naučit se něco nového od zkušených pletařek. Workshop je také příležitostí k recyklaci a sběru nevyužité vlny. Pokud vám doma zabírají místo nevyužitá klubíčka, můžete je předat do nových rukou právě na workshopu.

Akce je otevřená všem zájemcům a je zdarma, vlna a jehlice na místě!

Výstavy

Ondřej byl účastníkem 1. ročníku street art festivalu WALLZ. Nyní se v DEPO2015 představuje na samostatné výstavě. V jeho originálním stylu nejen malby, ale také plastiky můžeme vnímat vlivy komiksu, světa superhrdinů, pop-artu či naivního umění.

Více o výstavě ZDE.

Máte někdy pocit, že v lese toho je mnohem víc než jenom to, co je vidět na první pohled? Vydejte se s námi ze světa lidí do krajiny plné tajemné atmosféry, hry světel, stínů a zvuků a nahlédněte do říše fantazie. Otevře se před vámi les plný příběhů a vy se stanete jejich nejdůležitější součástí. Kde je hranice skutečného lesa a kde vaší vlastní fantazie? To je jenom na vás.

Více informací ZDE.

Promítání snímku Tobruk (2008) je součástí programu Slavnosti svobody Plzeň.

Více informací ZDE.

Vstupenky zakoupíte ZDE.

Promítání snímku Anthropoid (2016) je součástí programu Slavnosti svobody Plzeň. 

Více informací ZDE.

Vstupenky zakoupíte ZDE.

Jarní MINT Market Plzeň se bude konat v areálu DEPO2015 o víkendu 29. - 30. května! Představí se tu více než 50 českých a slovenských designérů. Vstup je jako vždy zdarma a bez bariér.

Více info ZDE.

Přeneste se na chvíli do Japonska a vytvořte si svůj vlastní kaligrafický list! 

Více informací ZDE.