DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Science Café: Soňa Jonášová

Mohou se stát odpady zdrojem materiálů, díky kterým přestaneme tak intenzivně čerpat neobnovitelné zdroje? Cirkulární ekonomika je systém, který spojuje nejnovější poznatky vědy s praxí a má ambici významně omezit oteplování Země, přečerpávání zdrojů a problém se suchem. V koloběhu, ve kterém se odpady stávají zdrojem totiž zastavujeme plýtvání a otevíráme příležitosti pro nové formy podnikání založené na trvalé udržitelnosti. 

Start: 17.10.2018

Čas: 18:00

Místo: Kavárna

Vstupenky online

Přijďte si poslechnout Science Café o tom, jak český nápad přeměňuje odpadní kuchyňské oleje na první bioplasty, které se rozpadnou na přírodě vlastní látky i v běžném prostředí nebo o konceptu, ve které se odpady stávají zdrojem materiálů i tepla, které může zajistit produkci zeleniny pro náš region po celý rok bez toho, aniž bychom ji dováželi přes půl světa.

Cirkulární systém totiž stojí na základních principech, které fungují zcela samozřejmě v přírodě a my jsme je rychlostí svého konzumu přerušily. Vrací se k systémům soběstačnosti i rozvoje ekonomiky, která zachovává přírodní zdroje dostupné i pro další generace i přes to, že se globální populace neustále zvětšuje. 

Soňa Jonášová promluví o roli výzkumu v možnostech zpomalit současný stav degradace přírodních systémů i nových podnikatelských modelech českých firem, které již poznaly, jaké příležitosti tento systém přináší. 

Vstup zdarma

Akce na další dny