DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

SVĚT KNIHY PLZEŇ 2019

Druhý ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Plzeň nabídne spoustu knih, zajímavé hosty i pestrý doprovodný program.

Start: 20.9.2019

Konec: 21.9.2019

Vstupenky online

Téma: Střet nebo setkání světů?
Čestný host festivalu: Polsko

Přes šedesát vystavovatelů nabídne většinu žánrů, od prózy či poezie, sci-fi a fantasy přes komiksy až po populárně naučnou a odbornou literaturu. Chybět nebude ani speciální knihkupectví Kosmas, to nabídne především knihy autorů, kteří se veletrhu osobně zúčastní. 

Zahraničními hosty budou například: Španěl Antonio Iturbe, autor světového bestselleru Osvětimská knihovnice, Němka Isabelle Lehn či Argentinec Juan Pablo Bertazza, který bude zastupovat latinskoamerickou literaturu.

Doprovodný program odstartuje uvedením filmu Národní třída podle stejnojmenné knihy Jaroslava Rudiše. V sobotu večer se pak promítne film Nabarvené ptáče, jehož literární předloha se stala světovým bestsellerem. Na oba filmy budou mít návštěvníci veletrhu vstup zdarma.

Výstavy představí například komiksové zpracování událostí 17. listopadu Trikolóra. Klasiky zastoupí tvorba Bohumila Bimby Konečného, jednoho z ilustrátorů Rychlých šípů a dalších knih Jaroslava Foglara i Otakara Batličky.

V rámci doprovodných akcí se uskuteční také několik kulturně politických debat, samozřejmě nebudou chybět oblíbení domácí autoři, například Alena Mornštajnová, Viktorie Hanišová či Petra Soukupová.

Další informace najdete na www.svetknihy.cz.

Pokud na Svět knihy vyrážíte s rodinou, nenechte si ujít novou interaktivní výstavu Já, hrdina v DEPO2015. Pro návštěvníky veletrhu navíc s 50% slevou na vstupné.

Výstavy

Ondřej byl účastníkem 1. ročníku street art festivalu WALLZ. Nyní se v DEPO2015 představuje na samostatné výstavě. V jeho originálním stylu nejen malby, ale také plastiky můžeme vnímat vlivy komiksu, světa superhrdinů, pop-artu či naivního umění.

Více o výstavě ZDE.

Máte někdy pocit, že v lese toho je mnohem víc než jenom to, co je vidět na první pohled? Vydejte se s námi ze světa lidí do krajiny plné tajemné atmosféry, hry světel, stínů a zvuků a nahlédněte do říše fantazie. Otevře se před vámi les plný příběhů a vy se stanete jejich nejdůležitější součástí. Kde je hranice skutečného lesa a kde vaší vlastní fantazie? To je jenom na vás.

Více informací ZDE.

Promítání snímku Tobruk (2008) je součástí programu Slavnosti svobody Plzeň.

Více informací ZDE.

Vstupenky zakoupíte ZDE.

Promítání snímku Anthropoid (2016) je součástí programu Slavnosti svobody Plzeň. 

Více informací ZDE.

Vstupenky zakoupíte ZDE.

Jarní MINT Market Plzeň se bude konat v areálu DEPO2015 o víkendu 29. - 30. května! Představí se tu více než 50 českých a slovenských designérů. Vstup je jako vždy zdarma a bez bariér.

Více info ZDE.

Přeneste se na chvíli do Japonska a vytvořte si svůj vlastní kaligrafický list! 

Více informací ZDE.