DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Víkend otevřených ateliérů 2020

O prodlouženém víkendu 26. a 27. září 2020 proběhne už 5. ročník tohoto svátku tvořivosti v Plzni a okolí. Široké veřejnosti se budou věnovat výtvarníci ve svých ateliérech, galeristé otevřou ZDARMA dveře výstavních síní, výtvarné školy připraví ukázky prací a workshopy a na dalších místech se bude tvořit, hrát a poznávat umění z různých stran.

Start: 26.9.2020

Konec: 27.9.2020

Vstupenky online

Více informací na stránkách Víkendu otevřených ateliérů

K celé akci je potřeba pouze "herní plán" -  MAPU s 63 body, kde se umění tvoří nebo vystavuje naleznete ZDE

 

Výstavy

Výstava GÓÓÓL bude od pondělí 12.10. z důvodu současných vládních nařízení na 14 dní UZAVŘENA. Moc nás to mrzí, ale věříme, že si budete moci přijít dát GÓÓÓL opět od pondělí 26. října.

Výstava je prodloužena do 20.12.!

Poznejte největší příběhy české kopané a na velkém hřišti si s dětmi procvičte nejen základy fotbalu, ale také týmovou spolupráci a férovou hru. Zábavnou výstavu si užijí holky i kluci.

Od plácku za městem až na novodobý stadión

Jednotlivá stanoviště na 500 m2 prověří vaše týmové i individuální herní dovednosti, ale i charakterové vlastnosti. Dokážete se svými spoluhráči udržet balanc? Máte tvrdou a přesnou střelu? Najde vaše přihrávka cíl?

Příběhy hrdinů

Určitě víte, že slavný česko-rakouský fotbalista Pepi Bican dal více gólů než Pelé. Ale víte také, že odmítl reprezentovat nacistické Německo a riskoval tak svůj život?

GÓÓÓL vypráví nejen dětem, že k hrdinství nestačí pouze sportovní výkon, ale potřeba je i výjimečných lidských vlastností, mezi které patří odvaha a čestnost. Velkou inspirací pro výstavu byla publikace Ondřeje Fuczika Hrdinové: Největší příběhy české kopané.

Všechno o Viktorce

V koutku věnovaném fotbalovému klubu Viktoria Plzeň si prohlédnete dresy či kopačky významných hráčů, kroniku klubu nebo model nového stadionu. Na fotkách a videích se seznámíte s historií klubu a stavbou nového stadionu.

Chystáme i bohatý doprovodný program. Sledujte novinky k výstavě na Facebooku!

LEKTORSKÝ PROGRAM PRO ŠKOLY

Otevírací doba:
Pondělí - Pátek 8:00 - 18:00
Sobota - Neděle 10:00 -18:00

 

Výstavu můžete znovu navštívit od 11. května do 20. prosince 2020.

Vstupné

  • 90 Kč        Dospělý
  • 60 Kč        Dítě 4-15 let / senior 65+ / ZTP
  • 200 Kč      Rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti)
  • ZDARMA   Dítě do 3 let

Vstupenky zakoupíte v předprodeji na Plzenskavstupenka.cz nebo na místě.

S Plzeňskou kartou nebo permanentkou HC Škoda Plzeň sleva 20 % na vstupné. S permanentkou Viktoria Plzeň sleva 50 % na vstupné. Slevy se nevztahují na lektorské programy. Jednotlivé slevy nelze kombinovat.

Výstava je určena především pro děti od 5 do 12 let. Děti do 10 let mohou navštívit výstavu pouze v doprovodu rodičů.

Partnerem výstavy je fotbalový klub Viktoria Plzeň.

Výstava byla realizována ve spolupráci se Sladovnou Písek a nakladatelstvím Yinachi.

Výstava WALLZ no. 1 byla v DEPO2015 zahájena v rámci prvního ročníku plzeňského street art festivalu WALLZ. Představuje jak výběr ateliérové tvorby všech umělců, kteří se festivalu zúčastnili, tak i přímé umělecké zásahy do výstavního prostoru. Ty tak bude možné vidět pouze v průběhu výstavy. Poté je čeká stejný osud, jaký běžně potkává street artová díla na ulici: bílá barva a váleček.

Michal Škapa/Tron a Ondřej Vyhnánek/X-Dog jsou na výstavě zastoupeni mimo vlastních také dvěma díly společnými. V nich se propojují charaktery jejich tvorby podobně jako na jejich muralu v Zahradní ulici.

Odděleně jsou naopak vůbec poprvé prezentováni Josef Sedlák/Akrobad a Tomáš Staněk/Obras.

Vedle svých rozměrných maleb vystavuje Jakub Janovský také smalty, které reprezentují jeho nejaktuálnější tvorbu. Daniela Herodesová představuje příklady své ilustrátorské tvorby.

Zbiok přivezl z Polska výběr svých pláten, kdežto rakouští Skirl a Ruin nám zanechali originální malby přímo na výstavních panelech. Podobně se ve výstavním prostoru mihl také brněnský TIMO.

Výstava probíhá od 23. 8. do 30.11. 2020 v prostorách Bistro a Café DEPO2015 a Truhlárny DEPO2015.
VSTUP ZDARMA

Druhý ročník největší fotografické akce na západě Čech.

Čeká vás nabitý program plný zajímavých přednášek, workshopů, kurzů, hostů a vystavujících značek. Oproti prvnímu ročníku se můžete těšit na větší prostory a doprovodný program, který odstartuje workshopy již v týdnu před samotným začátkem festivalu.

Další informace najdete ve facebookové události.

Vstup zdarma.

Chybí vám cestování a trhy, kde můžete ochutnat to nejčerstvější slaďoučké exotické ovoce? Hakuna matata! Žádný problém! 

Africké trhy vám zaručeně spraví náladu.  Kromě ovoce z Ugandy a Indonésie dorazí i várka z daleké Kolumbie. Tak se nechte přenést do teplých krajů a přijďte si pro opuncii, granadillu, žluté dračí ovoce a mnoho dalšího do DEPO2015 již tuto sobotu. 

Více o události ZDE.

Pořadatelem afrického trhu je Virunga.cz, česko-ugandský food projekt, který dováží tu nejčerstvější zemědělskou produkci letecky, ze srdce Afriky. Virunga.cz podporuje ugandské lokální farmáře a pěstitele, vykupuje za férové ceny a těší česká srdce tím nejupřímnějším ovocem na světě. Víc informací najdete na www.africketrhy.cz.

Výměna oblečení, díky které oživíš svůj šatník! 

Odnes si až 10 kousků, které tě osloví a budeš je chtít nosit (platí zvlášť pro dámské, pánské a dětské). Naopak nám předej něco, co už tě netěší, ale co se bude líbit někomu jinému. Žádné cenovky, nejde o bazar. Nerozebrané oblečení bude předáno Armádě spásy.

Tak pojď mezi nás SWAPery!

Vstup 100 Kč.

Více informací naleznete zde.

Rozsviťte to s námi na letošním Nočním běhu pro Světlušku v Plzni!

Stejná trať, stejně parádní atmosféra, ale spousta novinek. STARTOVNÍ BALÍČEK PRO KAŽDÉHO! Jeho obsah si letos poprvé budete moct zvolit sami. V obou balíčcích samozřejmě najdete také praktický sportovní vak HANNAH.

A protože nasloucháme vašim výtkám, letošní běhy jsme pro větší komfort kapacitně omezili. Takže s přihláškou neotálejte!

Registrace ZDE.

Výtěžek ze startovného poputuje na konto Světluška - Nadační fond Českého rozhlasu, pomáhající nevidomým. Protože i běhat ve tmě má smysl, vezměte s sebou rodinu a přátele a užijete si s námi noční rojení světlušek.

VYHLÁŠENÍ HUDEBNÍCH CEN ŽEBŘÍK ODLOŽENO 

Dnešní tisková konference Hudebních cen Žebřík přinesla smutné zprávy. Slavnostní vyhlášení, které mělo proběhnout již tento pátek, bylo s ohledem na současná vládní nařízení přeloženo na příští rok. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. 

Kromě ředitele cen Jardy Hudce, se na konferenci vyjádřil k současné situaci kulturní hudební scény také ředitel odboru komunikace Ministerstva průmyslu a obchodu Robin Čumpelík, hudební manažer a předseda asociace Music Managers Forum Petr Blažek, šéf produkce Hudebních cen Žebřík a ředitel Divadla pod lampou Petr Choura a ředitel DEPO2015 Jiří Suchánek.

Informace o novém termínu vyhlášení cen Žebřík bude včas zveřejněna na Anketa Žebřík.

Záznam z tiskové konference můžete shlédnout zde.

 

Žebřík bude OPEN AIR! 28. ročník vyvrcholí slavnostním vyhlášením v pátek 9. října 2020 v DEPO2015.

 

Kdo si letos odnese jednu z originálních sošek pro vítěze hudební ankety Žebřík? Již 28. ročník odstartoval lednovým hlasováním hned v deseti kategoriích. Vítěze z pětice nejlepších z každé kategorie vyhlásíme 9. října v DEPO2015 během slavnostního večera.

Během finálového večera vám zahrají Marpo x TroubleGang, Michal Prokop & Framus Five, Mňága a Žďorp, John Wolfhooker, Anna K, DJ Friky a další. Moderují Marek Taclík a Barbora Poláková.

Vstupné

Předprodej vstupenek za 490 Kč a VIP passů v ceně 990 Kč probíhá zde.

Sledujte novinky na facebooku!

Organizátorem hudebních cen je magazín iREPORT. Partnery jsou Ochranný svaz autorský, PMDP, Vodárna Plzeň, Plzeňská teplárenská, Kamenictví Chlupsa. Spoluorganizátorem je město Plzeň a Plzeňský kraj. Záštitu nad akcí převzal primátor Plzně Martin Baxa.

 

Unikátní filmový festival představuje divákovi žánr road movie. Jak s ním tvůrci pracují napříč různými kontinenty, kde motivem hrdinů je jejich proměna skrz život a zážitky na cestách?

Celkem 33 filmů z celého světa, z toho 25 v české premiéře! 

Festival nabídne i klasiky jako film Paříž, Texas či restaurovanou Dalekou cestu. Během slavnostního zakončení (17. 10.) se představí komedie 303, předají se ceny nejlepším filmům v celovečerní, dokumentární i krátkometrážní sekci a vše zakončí afterparty s DJs. Kompletní program najdete zde.

8000 km a 18 dní na cestě z Prahy do Skotska a zpět na Hondě CB500X.

"Do Skotska jsem vyrazil na motorce, za naprostou svobodou a dobrodružstvím. Toulal jsem se kolem jezer, mezi horami, obdivoval nejhezčí pláže Evropy a bloudil zapomenutými silničkami. Skotsko je nádherné v každém počasí. Na projekci s parádním videem i fotkami si ho vychutnáte hezky v teple a suchu – na rozdíl ode mě."

Mezinárodní Road Movie Festival zahájí film Staříci.

Vlastovi a Tondovi již nezbývá mnoho let života, mají však před sebou jeden důležitý úkol – vypátrat a zabít komunistického prokurátora, který v 50. letech stál za jejich odsouzením. Atypická road movie o dvojici bývalých politických vězňů bijících se navzdory všem omezením a překážkám za spravedlnost.

Kompletní program naleznete zde.

Maker Faire – festival nadšených inovátorů, kutilů a vynálezců podruhé v Plzni!

Rádi pájíte, programujete, prototypujete s 3D tiskárnou nebo laserem, baví vás práce s textilem a dalšími materiály nebo byste do světa řemesel a nových technologií rádi nakoukli a dozvěděli se o příležitostech kolem sebe?

Přijďte se zapojit do workshopů, poznejte projekty místních tvůrců a užijte si víkend plný kreativity!

Víte o někom, kdo by mezi našimi vystavujícími neměl chybět? Dejte nám o něm vědět!

Přihlášky projektů ZDE

Maker Faire je největší světová přehlídka inovací, kreativity a důmyslnosti pro celou rodinu. Je to setkání tvořivých a zvídavých lidí, které baví zkoušet nové věci a neformálně sdílet poznatky a zkušenosti v přátelském prostředí.

Zábavný jarmark, ale také veletrh pro makery, kde každý může představit svůj produkt, vychytávku, „hack“, experiment nebo koníček. Někteří se tak prezentují vůbec poprvé veřejně.

Sledujte novinky na facebooku!

Mezinárodní Road Movie Festival zakonční film 303.

Na cestě z Berlína do Portugalska zastaví mladá studentka biologie Jule se svou zrezivělou obytnou dodávkou stopujícímu Janovi. Jejich společné hovory o všem možném jsou natolik intenzivní, že – ač se tomu oba vědomě brání – se jejich vzájemné zalíbení zdá být téměř nevyhnutelným.

Nenechte si ujít aktuality k akci na facebooku.

Vzhledem k aktuální situaci a nouzovým opatřením jsme byli nuceni akci Seafood and Prosecco zrušit.

Mistři kuchyně vám ve stánku v DEPO2015 s radostí připraví nejrůznější mořské speciality jako jsou kalamáry, krevety na grilu, slávky na víně a také tapas. Prosecco samozřejmě nebude chybět! 

I v těchto nezvyklých časech se můžete těšit na náš seafood. Stylové a prostorné DEPO2015 vybízí k tomu, že se bez problémů můžeme přizpůsobit COVID pravidlům a skvěle si užít grilované a ostatní dobroty. Zajistíme vám rozestupy a spoustu míst k sezení, abychom všichni v pohodě zůstali "negativní". Těšte se na "pozitivní" kalamáry, chobotnice, krevety a ryby... k tomu naše slavné pomazánky a tataráky, a samozřejmě - prosecco. Těšíme se na vás!

Pro více informací o akci klikněte ZDE.

DEPO Street Food Festival jsme byli vzhledem k aktuální situaci a nouzovým opatřením nuceni zrušit. 

Festival pouličního občerstvení s pestrou přehlídkou foodtrucků zaplní nádvoří DEPO2015 a opět nabídne to nejlepší z české streetfoodové gastronomie.

Nechte se zlákat živou atmosférou, vůní a chutí odlehlých konců světa, ochutnejte dobroty z daleka i blízka, potkejte se s přáteli nad skvělým jídlem a plnou skleničkou.

Pro nejnovější informace o DEPO Street Food Festivalu sledujte facebookovou událost.

Máte doma malé kutily? Co takhle naučit je práci se základním nářadím a materiály pod vedením zkušeného lektora?  V průběhu 14 lekcí budou děti rozvíjet svoji zručnost a osobitý projev při realizaci několika řemeslných projektů. Prostor bude i pro vlastní nápady.

Novým lektorem kroužku je pan Vladimír Šípek, bývalý šef výroby v Techmanii, se zkušeností s vedením dětských táborů. Vladimír je v důchodovém věku a plánuje se s dětmi věnovat převážně práci se dřevem.

Pro přihlášení na Řemeslný kroužek:

1. Zašlete vyplněnou přihlášku na email rychlikova@depo2015.cz

(Přihláška ke stažení ZDE, dole v přílohách).

2. Cenu kroužku 2500 Kč prosím zaplatťe ZDE.

 

Kontakt: 
Soňa Rychlíková
+420 724 001 590
rychlikova@depo2015.cz