DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Výstavy

Interaktivní expozice pro děti a rodiče se věnuje složkám integrovaného záchranného systému a situacím, ve kterých se může každý z nás stát hrdinou a zachránit lidský život. 

Zážitková výstava Já, Hrdina je zaměřená na nejmladší diváky, které hravým způsobem seznamuje s tím, jak se chovat v krizových situacích.

Děti se na motorce a na kole zapojí do provozu na uměle vybudovaném dopravním hřišti se silnicí, domy a zaparkovanými maketami policejního auta, hasičské cisterny a sanitky, když v tom se stane nehoda. Co by děti měly v takové situaci udělat? Během společné hry se to naučí.

Díky spolupráci s jednotlivými složkami integrovaného záchranného systému vznikne doprovodný program pro širokou veřejnost. Ta má totiž často o fungování složek IZS jen velmi povrchní informace. Na přednáškách vystoupí hasiči, policisté, lékaři zachraňující životy ve vrtulníku a povypráví o svých zážitcích, dorazí také zástupci BESIP.

Připraveny jsou také ukázky hašení požáru, vyprošťování z vraku, první pomoci a dalších aktivit IZS. Součástí programu budou také lektorské programy pro školy nejen Plzeňského kraje. 

Výstava je určena především pro děti od 4 do 12 let.

Děti do 10 let mohou navštívit výstavu pouze v doprovodu rodičů.

Otevírací doba

Pondělí - Pátek 13:00 - 18:00
Sobota - Neděle 10:00 -18:00
 

Doprovodný program pro děti i dospělé:

30. 9. od 17:00 | ZÁCHRANKA: Legendy a mýty vs. realita

26. 10. od 15:00 | Prevence požárů a chování při požáru

2. 11. od 11:00 do 17:00 | Odpoledne s Městskou policií

9. 11. od 15:00 | Tísňové volání nejen u dopravní nehody

1. 12. od 15:00 | Advent a jeho rizika

Na všechny akce v rámci doprovodného programu k výstavě je vstup zdarma.

Lektorský program pro školy

Partneři:

Sladovna Písek, o.p.s., Detské muzeum Bratislava, BESIP, Hasičský záchranný sbor České republiky, Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje, Policie České republiky, Městská policie Plzeň, Fakulta zdravotnických studií, Západočeské univerzity v Plzni, Svět záchranářů, Asociace Záchranný ​kruh, Plzeňské městské dopravní podniky, Divadlo J. K. Tyla

Vstupné

 • dospělí 90 Kč
 • děti, senioři, ZTP 60 Kč
 • rodinné vstupné 200 Kč
 • děti do 3 let mají vstup zdarma

Vstupenky zakoupíte v předprodeji na Plzenskavstupenka.

S Plzeňskou kartou sleva 20 % na vstupné. Sleva se nevztahuje na Lektorské programy.

Putovní výstava velkoformátových portrétních fotografií vypráví příběh dvanácti žen různého věku s rakovinou prsu.

Autorem projektu je fotograf Vladimír Kožíšek, který ho realizuje pod hlavičkou neziskové organizace Mamma HELP. Cílem projektu je zprostředkovat veřejnosti intenzivní vizuální zážitek, změnit pohled na tuto nemoc a na lidi s touto diagnózou.

V rámci vernisáže výstavy, která se koná 1. října od 18 hodin, vystoupí Přelet M.S.

Sledujte facebookovou stránku projektu.

www.vystavatvarivtvar.cz

Každý z nás v sobě nosí ono nepoznané a hluboce v sobě ukryté…jsou to naše emoce, pocity z nichž vyvěrají nálady a to jak se stavíme k světu.  Abstraktní obrazy zprostředkovávají dialog mezi člověkem a jeho nitrem..skrze prožité při pozorování díla se otevírá ono nekonvenční vnímání s hlubším významem než je běžný pohled na svět. Díky rozšířenému poznání dáváme prostor tomu, co nás nevědomě utváří a tím se dostáváme do synergie.

Výstavu abstraktních maleb Petra Jáchyma můžete vidět v prostoru kavárny od 9. října do 3. listopadu 2019.

Vstupné

Vstup zdarma

Co je sexting, happy slapping, kybergrooming, kyberstalking. Výstava a seminář o tom, co děti na virtuálním světě tak láká, a jak využívat výhody kybersvěta a zároveň se vyhnout rizikům.

Výstava se koná od 17. 10. do 10. 11.

Divadelní představení se seminářem (celkem 2 hodiny): 20. 10., 27. 10., 3. 11., 10. 11. 2019, vždy v 10:00 a v 15:00 hodin, nutná rezervace na gregorova@plzen.eu

Vstupné

Vstup na akci je zdarma.

Akce je součástí doprovodného programu k výstavě Já, hrdina. Více informací o výstavě se dozvíte zde.

Akce

Na Stojáka v Plzni v DEPO2015! Karel Hynek v něm zaparkuje auto, Petr Vydra rolák a Ester Kočičková se v něm zaparkuje celá. 

Vstupné

Vstupenky za 250 Kč v předprodeji na Plzeňská vstupenka a GoOut nebo na místě za 280 Kč.

Sledujte novinky v události na facebooku.

www.nastojaka.cz

Marketikon je největší marketingová konference svého druhu v západních Čechách - dva dny strhujících přednášek, praktických workshopů, naplňujících diskuzí, networkingu a obchodních příležitostí.

Specialisté z jednotlivých oborů marketingu se sejdou na jednom místě aby vám odhalili své úspěšné příběhy a předali své know how. Na Marketikonu potkáte marketéry z agentur i výrobních firem, podnikatele, startupisty, HR manažery, obchoďáky a všechny ostatní, kteří to myslí s marketingem vážně.

Druhý ročník Marketikonu nese podnázev ZISK A NEZISK. Témata se tak budou točit nejen kolem výkonnostních a brandových kampaní, ale i oblastí týkajících se neziskového sektoru. Téma ZISK A NEZISK jsme nezvolili náhodou. Chceme tím upozornit na to, že ač je marketing primárně chápán jako podpora prodeje, nemusí to být vždy peníze, které jsou měřitelným výsledkem úspěšnosti kampaní.

Za Red Bull Media House dorazí Media Network manager Milan Formánek, specializující se na etický marketing. Petr Pouchlý, kapitán Court of Moravia, zaměřující se na oblast strategického řízení bude mluvit o budování brandu v B2B.

Na marketing v neziskovém sektoru se zaměří Jan Žaloudek z kreativního studia Družina. Právě to stojí za vznikem virální kampaně Change your shoes s Annou Polívkovou v hlavní roli, projektem Před uhlím neutečeš od Greenpeace či za propagací festivalu Jeden svět. V programu budou zastoupeny také značky Liftago, Sonnentor, Igloonet a další. Takže se můžete těšit na opravdu různorodou dávku inspirace a motivace pro vaše vlastní projekty.

Podrobné informace najdete na www.marketikon.cz kde si můžete zakoupit i vstupenky.

Sledujte také novinky k akci na facebooku!

Zveme Vás na edukativní interaktivní přednášku o intimních vztazích a komunikaci s párovým terapeutem Honzou Vojtkem a duem Ester&Josefina.

"Miluju tě..."
"Já vás obě taky."

Jestli si myslíte, že tohle je síla, tak to ještě nic není. Po tom, co Ester Geislerová a Josefína Bakošová začaly zveřejňovat reálnou komunikaci ze života na sociálních sítích, se na ně všichni obraceli s otázkami:

“Co mám dělat, aby se mi tohle nestávalo? Jak se ubránit esemeskové přestřelce?…”

Jak asi sami tušíte, odpovědi na tyto otázky jsou složitější, než se zdá. Ester&Josefina se proto daly dohromady s párovým terapeutem Honzou Vojtkem a v rámci představení Terapie sdílením live s vámi chtějí najít odpovědi na vaše otázky.

Vytvořili přednášku o vztazích a komunikaci pro diváky, které to zajímá nebo trápí. Přednáškou nedávají návod, ale poskytují divákům informace a nástroje, které jim mohou osvětlit cestu k pochopení vztahů a komunikace. 

Přednášku doprovází fotografie, záznamy smsek, animace, schémata, zvuky a jiné vizuální prvky. Humor a nadhled je nedílnou součástí Terapie sdílením live, tvůrci nechtějí, aby téma na diváka působilo těžkopádně, i proto hned v úvodu vystoupují v kostýmech mobilních telefonů a celou přednáškou prostupuje nadsázka a sebeironie.

Sledujte událost na facebooku!

Vstupenky zakoupíte na GoOut.

Opravárna míří do Plzně. Opraví Vám vaše výrobky za super ceny!

Na místě budou přítomní ověření hobby opraváři i odborné servisy, z databáze Opravárny, na oblasti:
- mobilní telefony
- PC, tablety, notebooky
- drobné a domácí elektro (mixéry, toustovače, audio apod..)
- starší elektro (staré vysavače, gramofony, heligonky a další věci, které odborné servisy už neopravují, ale vy je máte prostě rádi :-) )

Výrobky stačí přinést a sledovat, jak jim opraváři vdechují nový život, případně se na opravu vrhnete společně. Cena za opravu je na domluvě mezi vámi, určitě nižší než v běžném servisu. Výrobky, na které nebudou na místě náhradní díly si opraváři převezmou na později a vystaví vám předávací protokol. Pro neopravitelné výrobky bude na místě box - budou odevzdány k odborné recyklaci společností Asekol.


Termín konání: 5.10. 13.00-18.00

Místo: Autobusová hala

Vstupné: dobrovolné (doporučeno 100 Kč, výtěžek půjde na kampaň Opravme Česko)

Více o Opravárně: www.opravmecesko.cz, www.opravarna.cz

Těšíme se na vás!

Poznej svět a poznáš sám sebe a své okolí. Přijďte na druhý ročník konference, která se věnuje cestování, poznávání nových zážitků i tomu, jak si z cest odnést to nejlepší do svého života. Mezi řečníky najdete třeba Jana Žďáňského, Tomáše Stingla, Jana Povýšila nebo Slávka Krále.

Díky konferenci:

 • Začneš se na cestách opravdu inspirovat.
 • Odneseš si z cestování ty nejlepší zážitky a poučení.
 • Naučíš se skvělé cestovatelské tipy, které můžeš rovnou využít.
 • Dozvíš se o netradičních způsobech objevování světa, jako je stopování nebo pěší cesty
 • Užiješ si doprovodný program: osobní koučink, networking se spřízněnými nadšenci.. atd.

Koho v sobotu potkáš?

 • Jan Žďáňský: Bikepacker, dobrodruh a cestovatel.
 • Tomáš Stingl: Novinář a cestovatel.
 • Jan Povýšil: Úspěšný paralympic a fotograf.
 • Hana Machalová: Low-cost cestovatelka a motivátorka.
 • Václav Fiala: Dobrovolník organizace Brontosauři v Himalájích.
 • Slávek Král: Cestovatel, dobrodruh a blogger.

Na konferenci si vezmi svůj hrnek, do kterého během celého dne dostaneš čaj a kávu (chráníme životní prostředí od jednorázových plastů). Ráno tě taky čeká snídaně, pokud přijdeš včas.

Vstupné

Student nebo absolvent do 32 let včetně - cena: 150 Kč
Student ESN po zadání PROMO KÓDu - 75 Kč
Ostatní nad 32 let - cena: 350 Kč

Vstupenky a další informace získáte na www.riseandshine.cz

Proč je cena tak nízká oproti jiným cestovatelským festivalům? Jsme platforma osobního rozvoje a podporujeme studenty, kteří na sobě chtějí pracovat a být úspěšní. Naší misí je otevřít vám dveře k sebepoznání a větší efektivitě, abyste rostli jako lidé a dělali v životě to, co vás naplňuje. Jsme Rise and Shine - Osobní rozvoj.

Autobusová hala plzeňského DEPO2015 i v říjnu ožije africkou exotikou! Čekají na vás ty nejlepší ananasy, manga, avokáda, banány, mučenky, rambutany, jackfruity, duriany a spooousta dalšího.

Na co se u nás můžete těšit?

 • na čerstvé ovoce, jako je třeba obří jackfruit, to nejmáslovější avokádo na světě, spousta druhů banánů, mango, několik druhů mučenky, slaďoučký ananas, voňavou papáju nebo nádherně barevné dračí ovoce 
 • na sušené ovoce
 • na koření ze Zanzibaru
 • na čokoládu, kakao a dokonce čerstvé kakaové boby
 • taky si zagrilujeme, spláchneme to čerstvě vylisovanou šťávou z cukrové třtiny a uděláme si boží smoothie!

Vstupné

Vstup na trhy je zdarma.

Nezapomeňte pozvat své přátele na facebooku!

Filmový zážitek jdoucí na dřeň diváckého vnímání. Andrej Zvjagincev, výrazný tvůrce současného evropského filmu, vypráví příběh o ztrátě, hledání a bolesti, aby odhalil bolest v nitru každého z nás. Nemilovaní jsou hypnotickým, formálně precizním filmovým dílem, které rytmicky utahuje závity a dostává tak diváka mimo komfortní zónu sledování. Stávají se tak jakousi evropskou odpovědí na tematicky podobný hollywoodský počin Denise Villeneuvea Zmizení (2013) a posouvají výrazové prostředky kinematografie starého kontinentu opět o něco dál.

Snímek NEMILOVANÍ uvádíme v rámci pravidelného Filmového klubu DEPO2015. Přijďte objevit i další klenoty světové kinematografie!

Režie: Andrej Zvjagincev, Rusko / Francie / Německo / Belgie, 2017

ČSFD: 78 %

Vstupenky zakoupíte za 90 Kč na místě i v předprodeji na Plzenskavstupenka a GoOut.

Sledujte událost na facebooku!

Unikátní filmový festival představuje divákovi žánr road movie. Jak s ním tvůrci pracují napříč různými kontinenty, kde motivem hrdinů je jejich proměna skrz život a zážitky na cestách? Druhý ročník uvede 30 filmů z celého světa, z toho 5 světových a 22 českých premiér. International Road Movie Festival doplní nabitý doprovodný program, v rámci kterého se můžete těšit na cestovatelské přednášky, diskuze a koncerty. Vydejtese s námi na cestu autem, motorkou, kánoí, dodávkou nebo letadlem. Na cestu poznání sebe sama i světa kolem vás.

Kompletní program naleznete na https://roadmovie.cz

Vstupnné

Na všechny placené akce festivalu je možné zakoupit vstupenky v síti GoOut. Některé akce jsou zdarma (vyznačeno v programu). Na tyto akce je možné přijít bez předchozí rezervace.

Na cestovatelské přednášky, zahajovací i zakončovací večer je vstupné 100 Kč (snížené 80 Kč). Na ostatní filmy pak 80 Kč (snížené 50 Kč). Osoby ZTP/P mají vstup zdarma. Na místě bude k dispozici pouze omezené množství vstupenek, doporučujeme tedy využít předprodej nebo akreditace. Snížené vstupné platí pro děti, studenty i seniory.

Akreditace

Akreditace umožňuje volný vstup na všechny akce festivalu. Je možné zakoupit dvě varianty:

Běžná akreditace za 200 Kč (snížená 150 Kč), která obsahuje:

 • Volný přístup na všechny akce festivalu.
 • Oficiální festivalovou tašku.
 • Festivalový odznáček.

Dále je možné pořídit VIP akreditaci za 500 Kč, která obsahuje:

 • Volný přístup na všechny akce festivalu.
 • Oficiální festivalovou tašku.
 • Festivalový odznáček.
 • Vyhrazená místa k sezení s nejlepším výhledem.
 • Tištěný katalog se všemi filmy.
 • Drink na baru s jedním z ředitelů festivalu

Všechny typy akreditací je možné zakoupit buď na místě nebo v síti GoOut.

Nenechte si ujít ani aktuality k akci na facebooku!

Nenechte si ujít naši celodenní hernu – po úspěchu prvního ročníku festivalu jsme ji přesunuli do větších prostor a necháme ji otevřenou po dobu celých pěti dnů. Nejmenší průzkumníci se mohou těšit na obří bludiště, hravé tabule, originální haptický koberec, odpočívárnu pro ty, které hraní unaví, měkoučkou nafukovací prolézačku a další hravé objekty. Těšíme se na všechny děti od 10 měsíců do cca 3 let a jejich dospěláky.

Věková hranice dětí není určena striktně, snažíme se ale dodržovat, aby nejstarším přítomným dětem byly cca 3 roky. Malé děti si tak dosyta mohou celý KUK užít a rodiče se nemusí bát, že starší děti v zápalu hry do maličkých vrazí a podobně.

Vstupné

Vstupné do herny -  100 Kč dítě / 60 Kč dospělí - platí celý den. Vstupenky zakoupíte v předprodeji na GoOut.

Herna je určena pro děti od 10 měsíců do 3 let.

Součástí festivalu KUK 2019 je bohatý doprovodný program:

Pro více informací o festivalu sledujte www.kukfestival.cz a také událost na facebooku.

Po velkém úspěchu pilotního ročníku festivalu KUK letos přinášíme rozšířený termín konání – nově si festival v depu budete moci užít po celých pět dnů. Jádrem festivalu je celodenně otevřená herna pro nejmenší, v rámci doprovodného programu vás čeká celá řada divadelních představení, workshopy nebo třeba tematické přednášky.

KUK! je divadlo připravené na míru pro děti od 10 měsíců do 3 let. Přijďte zažít jedinečný koncept kulturního a zábavného programu pro batolata. Krátká představení ještě nestaví na propracovaném příběhu a řeči, ale hudbou, barvami a zajímavými materiály vtahují malé diváky do hry. Vezměte své děti na nezapomenutelné odpoledne.

Více informací najdete na: www.kukfestival.cz

Program divadelních představení a vstupenky:

Jednotná cena 100 Kč za představení

PÁTEK 11.10.2019

15:00    Divadlo rozmanitostí Most: Výlet
16:00    Divadlo rozmanitostí Most: Výlet
 
SOBOTA 12.10.2019
10:00    Studio Damůza: Ptáček a lev
11:00    Studio Damůza: Ptáček a lev
 
NEDĚLE 13.10.2019
11:30    Hudební pohádka | VSTUPENKY
14:30    Studio Damůza: Moment
15:30    Studio Damůza: Moment
 
PONDĚLÍ 14.10.2019
15:00    Studio Damůza: Batosnění
16:00    Studio Damůza: Batosnění
 
ÚTERÝ 15.10.2019
10:00    Studio Damůza: Já, ty a to
11:00    Studio Damůza: Já, ty a to
 
Sledujte událost na facebooku!

Po velkém úspěchu pilotního ročníku festivalu KUK letos přinášíme rozšířený termín konání – nově si festival v depu budete moci užít po celých pět dnů. Jádrem festivalu je celodenně otevřená herna pro nejmenší, v rámci doprovodného programu vás čeká celá řada divadelních představení, workshopy, hudební Filharmoniště nebo třeba tematické přednášky.

Program workshopů a vstupenky:

Jednotná cena 100 Kč za workshop.

PÁTEK 11.10.2019

10:00    BabYoga pro samostatně chodící děti | VSTUPENKY
11:15    Hudebně-pohybový pozdrav slunci | VSTUPENKY
 
SOBOTA 12.10.2019
 
14:00    Bleší cirkus
15:30    Bleší cirkus
17:00    Bleší cirkus
 
NEDĚLE 13.10.2019
 
10:00    Hudebně-jógový dýchánek | VSTUPENKY

Pro více informací o festivalu sledujte www.kukfestival.cz a také událost na facebooku.

V rámci KUK festivalu jsme pro Vás připravili speciální besedu s blogerem Tátou parťákem. Na besedě rádi přivítáme i Vaše děti.

I děti jsou lidé, a i když třeba mají méně zkušeností, nezaslouží si pro to o nic méně respektu, než ostatní. Když chci, aby bylo vše po mém, a vedu děti autoritářsky, jsem já vítězem, a děti poraženými, a místo respektu docílím spíše poslušnosti. Pokud rezignuji, a nechám děti, ať si dělají za všech okolností co chtějí, budou děti vítězi, a já poraženým, a respekt může nahradit bezohlednost.

Dlouho jsem si nedokázal představit nic jiného, než tyhle dvě možnosti. Vítěz nebo poražený s věčným bojem na pozadí.
Existuje ale ještě jiná cesta - bez boje. Společná cesta, na které vyhráváme všichni a žádní poražení na ní nejsou, a právě tu se s dětmi se střídavými úspěchy a neúspěchy pokoušíme hledat. Rád se podělím o to, jak nám to funguje, jakými zásadami se při tom řídím a co mě inspiruje.

Vstupné

Kapacita je omezena. Vstupenky zakoupíte za 200 Kč v předprodeji na Plzeňská vstupenka nebo na místě za 250 Kč.

Pro více informací o festivalu sledujte www.kukfestival.cz a událost na facebooku.

V rámci KUK festivalu jsme pro Vás připravili speciální přednášku, na které jsou i Vaše děti vítány.

O SEMINÁŘI

Status dokonalá matka existuje přesně do okamžiku, než se Vám narodí dítě. Jasně, protože snad nikdo nás tolik nevytočí…

Tento workshop bude o tom, jak zvládat emoční únos svůj a taky o tom, jak prožívají emoce děti. Co od nás potřebují a jak jim můžeme pomoci, aby se v emocích naučili orientovat a pracovat s nimi. A taky o tom, co dělat, když se to nepovede a jak se z toho nezhroutit. Protože nic v našich životech není konstantně na jedničku s hvězdičkou.

O LEKTORCE

Monika Just - lektor osobního rozvoje, "funky mamka" dvojčat Emmy a Adama. Před šesti lety založila vlastní vzdělávací společnost, kde se primárně zaměřuje na vzdělávání zaměstnanců. Důraz klade na propojení emoční inteligence s kompetencemi, tedy práci na sobě a svých kvalitách.
Srdeční záležitostí je pořádání seminářů pro veřejnost. Je autorkou seminářů Funky mamky, Spolubytí, 9 strategií pro život a Emoční inteligence pro děti. Je koučem osobnostního rozvoje, organizátorkou a lektorkou "Rodinné kempy".

Vstupné

Vstupenky zakoupíte za 200 Kč/os v předprodeji na Plzeňská vstupenka nebo na místě za 250 Kč/os.

Na seminář je možné přijít s dětmi.

Pro více informací o festivalu sledujte www.kukfestival.cz a také událost na facebooku.

Po velkém úspěchu pilotního ročníku festivalu KUK letos přinášíme rozšířený termín konání – nově si festival v depu budete moci užít po celých pět dnů. Jádrem festivalu je celodenně otevřená herna pro nejmenší, v rámci doprovodného programu vás čeká celá řada divadelních představení, workshopy, nebo třeba tematické přednášky.

Filharmoniště je vystoupením hudebního kvarteta Gaudioso – jde o koncert pro dospělé, kde jsou vítáni i ti nejmenší! Přijďte si spolu se svými ratolestmi poslechnout program vážné hudby v podání dechového kvarteta Gaudioso (hoboj, příčná flétna, klarinet a fagot). Vezměte deky, občerstvení i tiché hračky a užijte si koncert, který vás bude bavit. Naše hudebnice vám budou hrát přibližně 45 minut a nikdo nečeká, že vaše děti budou celou tu dobu potichu :)

Začátek představení v pondělí 14.10.2019 v 10:00 a v 11:30.

Vstupné

Jednotné vstupné 100 Kč. Vstupenky zakoupíte na Plzenskavstupenka.cz

Pro více informací o festivalu sledujte www.kukfestival.cz a také událost na facebooku.

DAS FILMFEST - festival německy mluvených filmů se bude v Plzni konat ve dnech 16. až 18. října! Zarezervujte si v kalendáři tyto tři říjnové večery a nenechte si ujít to nejlepší ze současných německy mluvených filmů.

Festival přinese výběr nejaktuálnějších snímků z Německa, Rakouska a Švýcarska – ať už se jedná o kvalitní mainstream, dokumenty nebo snímky, které sklidily úspěch na mezinárodních filmových festivalech.

Slavnostní zakončení festivalu ve stylu bavorského filmového večera se koná v pátek 18. října. Diváci filmů Balón a Zelenější už to nebude jsou zváni na sklenku vína a malé pohoštění. To se bude konat ve 20:00 v prostoru předsálí kina, mezi dvěma filmovými projekcemi. Partnerem večera je Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v ČR.

Program festivalu

16. 10. 2019, 18:00
R: Barbara Miller, Švýcarsko / Německo, 2018
 
16. 10. 2019, 20:30
R: Eva Spreitzhofer, Rakousko, 2018
 
17. 10. 2019, 18:00
R: Andreas Schmied, Rakousko, 2019
 
17. 10. 2019, 20:30
R: Hannes Baumgartner, Německo, 2017
 
18. 10. 2019, 15:30
R: Michael Herbig, DE 2018, 125 min.
 
18. 10. 2019, 18:00
R: Michael Herbig, Německo, 2018
 
18. 10. 2019, 20:30
R: Florian Gallenberger, Německo, 2018
 
Bližší informace sledujte na webu akce a také na facebooku.

V centru dokumentárního filmu Vagína (#Female pleasure) stojí pět odvážných, inteligentních a samostatných žen. Prolamují tabu mlčení i studu, jež jim způsobila společnost a jejich náboženský svět se svými zastaralými patriarchálními strukturami. S neuvěřitelně pozitivní energií a plné síly se tyto ženy zasazují za sexuální osvětu a sebeurčení všech žen. To však za cenu toho, že jsou veřejně zostuzeny, pronásledovány a ohrožovány, zavrženy svým okolím a náboženští vůdci a fanatičtí věřící jim dokonce vyhrožují smrtí. Současně nám těchto pět protagonistek ukazuje, jak se dá pomocí odvahy, síly a radosti ze života jakákoliv struktura změnit.

Režie: Barbara Miller, Švýcarsko / Německo, 2018, 97 min

Snímek VAGÍNA uvádíme v rámci festivalu německy mluvených filmů Das Filmfest. Bližší informace o festivalu sledujte na webu akce a také na facebooku.

Vstupné

Vstupenky zakoupíte za 120 Kč / 90 Kč (student) v předprodeji na Plzenskavstupenka a GoOut

Ateistce a feministce Wandě se celý život obrátí vzhůru nohama, když jí její pubertální dcera Nina sdělí, že se rozhodla přestoupit na islám. Nina si teď říká Fatima, nosí šátek a začíná okamžitě žít halal – se vším všudy, alhamdulillah! Otevřenost této liberální rodiny vůči okolímu světu je nyní podrobena zkoušce. Rozdílné pohledy na svět na sebe začínají narážet, úhly pohledu se mění.

Eva Spreitzhofer si ve svém prvním celovečerním filmu hraje s klišé a klade nebojácně velké otázky: Co znamená radikální? Jak daleko sahá tolerance a kde je její konec? Kde je zlatá střední cesta mezi „nahoře bez“ a burkinami? Komedie dokazuje, že sociálně-politická výbušná témata by neměla být artovému dramatu ponechána bez boje, ale že se tyto hranice nejlépe určují v komediích.

Režie: Eva Spreitzhofer, Rakousko, 2018, 91 min

Snímek ZAČ NÁS TRESTÁŠ uvádíme v rámci festivalu německy mluvených filmů Das Filmfest. Bližší informace o festivalu sledujte na webu akce a také na facebooku.

Vstupné

Vstupenky zakoupíte za 120 Kč / 90 Kč (student) v předprodeji na Plzenskavstupenka a GoOut

I v říjnu můžete v Coworkingu DEPO2015 posnídat při sledování live streamu inspirativní přednášky, tentokrát na téma „stárnutí populace jako hrozbanebo příležitost“ s Taťánou Brzobohatou a Michaelou Stachovou.

Bez práce, bez střechy nad hlavou a jen s 8 % baterky na mobilu? Žádný problém pro Georgyho Hillmaiera. Poté, co je vyhozen z bytu a náhle mu zemře kamarád z kapely, přijde na fantastický podnikatelský záměr – dá sebe i své tělo na prodej ženám. Jeho obchod zaznamenává ohromný boom a zdá se, že je s novým životem vše v pořádku. Ale jen do té doby, než se zamiluje do (především v sexuálním životě komplikované) učitelky autoškoly Jadwigy. Zamilovaný gigolo? V této branži spíše na škodu. Georgy se musí rozhodnout…

Kabaretista Thomas Stipsits ztvárňuje okouzlující postavu Georgyho, který si svým šarmem a humorem omotá publikum kolem prstů stejně jako působivý zástup svých hereckých partnerek.

Režie: Andreas Schmied, Rakousko, 2019, 97 min

Snímek LOVE MACHINE uvádíme v rámci festivalu německy mluvených filmů Das Filmfest. Bližší informace o festivalu sledujte na webu akce a také na facebooku.

Vstupné

Vstupenky zakoupíte za 120 Kč / 90 Kč (student) v předprodeji na Plzenskavstupenka a GoOut

Jonas Widmer je jeden z nejlepších švýcarských dálkových běžců a jeho velkým snem je běžet olympijský maraton. I přes náročné dětství se zdá, že si našel vlastní cestu – vedle sportování pracuje jako kuchař. Všichni si ho váží za jeho ochotu a brzy se má se svojí přítelkyní Simone stěhovat do společného bytu. Během domácího závodu se mu však nepodaří obhájit titul. Stále častěji ho začínají dohánět vzpomínky na zesnulého bratra. Se svým vnitřním utrpením se nedokáže nikomu svěřit a ve stále rostoucím zoufalství začíná žít dvojí život.

Režie: Hannes Baumgartner, Německo, 2017, 92 min

Snímek BĚŽEC uvádíme v rámci festivalu německy mluvených filmů Das Filmfest. Bližší informace o festivalu sledujte na webu akce a také na facebooku.

Vstupné

Vstupenky zakoupíte za 120 Kč / 90 Kč (student) v předprodeji na Plzenskavstupenka a GoOut

Unikátní festival vzdělávání a práce nabízí žákům, studentům, ale i rodičům ucelený přehled o možnostech studia a následného kariérního uplatnění v Plzeňském kraji. Na akci se představí zástupci středních škol Plzeňského kraje, všech fakult ZČU a zástupci zaměstnavatelů v regionu.

Celý festival bude interaktivní, aby se co nejvíce přiblížil studentům a poskytl informace zábavnou formou.

Sledujte aktuální informace na posvitsinabudoucnost.cz a na facebooku

Rok 1979. Rozdělené Německo v čase vrcholící studené války. Dvě východoněmecké rodiny touží po normálním životě ve svobodné zemi a v utajení připravují velký plán útěku na západ. Jejich hlavními zbraněmi jsou odvaha a vynalézavost, díky nimž postaví horkovzdušný balón, s kterým se všech osm členů obou rodin pokusí přeletět do Západního Německa. Balón však těsně před hranicí havaruje a východoněmecká tajná policie Stasi nalezne stopy po tomto jejich nezdařeném pokusu o útěk. Okamžitě se rozeběhne vyšetřování a pátrání. Obě rodiny pod velkým časovým tlakem shání materiál a vyrábí nový balón, ale každým dnem se okruh policejního pátrání kolem nich zužuje, hrozí jim odhalení a zatčení. Začíná další nebezpečný závod s časem a s policií v patách. Dostanou ještě šanci na druhý pokus?

Režie: Michael Herbig, Německo, 2018, 120 min

Snímek BALÓN uvádíme v rámci festivalu německy mluvených filmů Das Filmfest. Bližší informace o festivalu sledujte na webu akce a také na facebooku.

Film je uveden pod záštitou Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice v rámci Bavorského filmového večera. Diváci filmu jsou po představení srdečně zváni na bavorskou recepci v DEPO2015 od 20:00 hodin.

Vstupné

Vstupenky zakoupíte za 120 Kč / 90 Kč (student) v předprodeji na Plzenskavstupenka a GoOut

Starý zahradník Schorsch žije v jednom bavorském maloměstě a denně se dře na svém hospodářství. I jeho manželství s ženou Monikou ztratilo své kouzlo. Když mu do toho ještě dcera oznámí, že chce jít na uměleckou akademii, a šéf místního golfového hřiště mu nechce zaplatit za odvedenou práci, protože se mu nelíbí zelený odstín trávníku, přeroste mu všechno přes hlavu. Když hrozí, že mu bude zabavena poslední věc, kterou vlastní – jeho staré zrezavělé práškovací letadlo, bez přemýšlení se rozhodne tímto strojem uletět. Tím začíná neobvyklá cesta, během které zažije nejrůznější dobrodružství a potká lidi, kteří mu pomohou opět otevřít srdce světu a znovu tak najít své ztracené štěstí.

Režie: Florian Gallenberger, Německo, 2018, 117 min

Snímek ZELENĚJŠÍ UŽ TO NEBUDE uvádíme v rámci festivalu německy mluvených filmů Das Filmfest. Bližší informace o festivalu sledujte na webu akce a také na facebooku.

Film je uveden pod záštitou Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice v rámci Bavorského filmového večera. Diváci filmu jsou před začátkem představení srdečně zváni na bavorskou recepci v DEPO2015 od 20:00 hodin.

Vstupné

Vstupenky zakoupíte za 120 Kč / 90 Kč (student) v předprodeji na Plzenskavstupenka a GoOut

Festival německy mluvených filmů DAS FILMFEST pro děti

Jim je docela obyčejný kluk s tak trochu neobyčejným příběhem. Jako malý se ocitl v Jasmánii, malém ostrovním království. Jeho nejlepším kamarádem je strojvůdce Lukáš, hrdý majitel parní lokomotivy Emy. Tahle nerozlučná trojice jednoho dne poslechne volání dálek a vydávají se do světa. Jejich cesta je zavede do Mandaly. Tam se dozví, že císařova dcera Li Si byla unesena. Nešťastný panovník je požádá o pomoc při její záchraně. Stopy ztracené princezny je vedou přes moře a hory až do bájného dračího města Žalmánie. Netuší, že jejich dobrodružné pátrání zdaleka nekončí. Čeká je mnoho zkoušek, nebezpečných překážek a tajuplných hádanek.

Snímek JIM KNOFLÍK, LUKÁŠ A LOKOMOTIVA EMA uvádíme v rámci plzeňských ozvěn festivalu německy mluvených filmů DAS FILMFEST. Jedná se o představení pro děti, promítat se proto bude česky dabovaná verze! Přijďte objevit i další aktuální snímky z Německa, Rakouska a Švýcarska! 

Režie: Michael Herbig, DE 2018, 125 min.

Film je uveden pod záštitou Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice v rámci Bavorského filmového večera. Diváci filmu jsou po představení srdečně zváni na bavorskou recepci v DEPO2015 od 20:00 hodin.

Vstupné

Vstupenky zakoupíte za 120 Kč / 90 Kč (studenti, senioři) v předprodeji na Plzenskavstupenka.czGoOut.net

Přines, vyměň, odnes, recykluj! Darujte teplo a oblečte se na zimu.

Přines, co nenosíš. Odnes si, co budeš nosit. Výměna oblečení SWAP! Zajímavé přednášky, workshopy, nerozebrané oblečení předáme k tzv. upcyclingu a na charitu. Vyber doma pěkné oblečení, které udělá někomu radost, předej nám ho u vchodu a jdi swapovat. A věř, že někdo druhý udělá radost tobě. Žádné cenovky, nejde o bazar.

Vstupné

Vstupné symbolické za 100 Kč a můžeš se vracet v průběhu dne dle libosti.

Vstup na akci platí po celý den. Pokud tedy vidíte, že je někde přecpáno, můžete si dát v klidu nějakou dobrotu a kávičku a pak se zase vrátit.

Co s sebou? Dámské, pánské, dětské oblečení, šátky, šály, kabelky. A dobrou náladu.
Co prosím nechte doma? Spodní prádlo, nádobí, dekorace, oblečení s nevypratelnými skvrnami nebo dírami, rozbité doplńky. Kousky, které nebudou vyhovovat, vám ihned u vstupu vrátíme.

ZÁSADY OSTŘÍLENÉHO SWAPERA

 • Ví, že lokální přímá výměna je nejšetrnějším a nejúčinnějším způsobem ekologického získávání věcí.
 • Na výměnu nosí jen věci ve skvělém stavu a čisté, takové, které by třeba daroval s radostí i svým přátelům.
 • Jeho záměrem je udělat radost ostatním a zbavit se věcí smysluplně. Je spokojený, když jeho věci mohou i nadále sloužit ostatním.
 • Ze swapu si odnáší věci, které mu činí radost nebo je potřebuje pro sebe a své nejbližší, a to v množství, které sám unese!
 • Je ohleduplný k ostatním, vrací věci na svá místa, zachová klid i v tlačenici a usmívá se na své okolí.
 • Swap bere nejen jako zábavu, ale i životní styl, kde může zažít i pořádnou dávku adrenalinu, když objeví třeba skvost, jako je třeba kašmírový svetr.

Richard Müller, Michael Kocáb a Ondřej Soukup připravují společné šansonové turné!

Tak tohle bude opravdu výjimečné! Tři výrazné osobnosti československé hudební scény se spojily a chystají společné turné. Richard Müller, Michael Kocáb a Ondřej Soukup fanouškům zahrají a zazpívají "šansony a jiné písně". Program podzimního turné se bude skládat ze šansonových písní z autorské dílny Hapka / Horáček z tematicky nosného alba "V penzionu svět", na kterém v roce 1988 excelovali kromě jiných interpretů právě i Richard Müller a Michael Kocáb.

Richard Müller, Michael Kocáb a Ondřej Soukup se sice znají již desetiletí, ale na společné turné vyrazí úplně poprvé. Kromě známých šansonů v programu zazní i méně hrané písně z repertoáru Richarda Müllera a Michaela Kocába, chybět ale samozřejmě nebudou ani ověřené hity ve výjimečném aranžmá doprovodné hudební skupiny.

Vstupné

Vstupenky za 790 - 990 Kč jsou k dispozici v sítích Ticketmaster a Ticketportal.

AKCE ZRUŠENA!

Repertoár rockového orchestru "Impulse" tvoří nesmrtelná díla velkých rockových kapel 20. století a současnosti v nových úpravách, čímž proslulé hity procházejí znovuzrozením a dostávají nový dech.

 

Skupina "Impulse" přináší symbiózu klasické a rockové hudby v podání profesionálních hudebníků. Díky jedinečnému obrazovému doprovodu každá melodie ožije. Vřele Vás zveme na jedinečnou show plnou nesmrtelné muziky. Vychutnejte plnou sílu živého, ale i živelného proudu hudby!

V parádním provedení členů orchestru během celého večera zazní hity od takových velikánů jako jsou Queen, The Beatles, Metallica, Depeche Mode, Scorpions, Radiohead, Eagles, Red Hot Chilli Peppers, AC/DC, Bon Jovi, System of a down, Kiss, Pink Floyd, Led Zeppelin, Nirvana, The Rolling Stones, Deep Purple, The Doors.

Vstupné

Vstupenky zakoupíte za 490 - 1.290 Kč v předprodeji na www.ticketstream.cz

Nezapomeňte na akci pozvat své přátele na facebooku!

Snímek, ve kterém James Dean ztvárnil svou typickou roli mladého rozervaného hrdiny, se po více než čtyřiceti letech stal filmem téměř kultovním. Jako jeden z prvních se zaměřil na svět problematické dospívající mládeže, která nemůže najít kvůli chybějícímu zázemí své místo ve světě kolem. Citová otupělost a zločinnost těchto stále ještě dětí je tu ukazována jako důsledek naprostého nepochopení rodičů, kteří nedokáží překročit hranice svého světa a naslouchat svým ratolestem. Jak otřesně zní komentář jednoho z mladých hrdinů: "Děti ovšem nejsou nijak zvlášť žádoucí. Jsou hlučné a obtížné, nemyslíte? Proto je dětský pokoj umístěn stranou. Až budete mít děti, oceníte toto zařízení. Mohou vyvádět a vy to ani nezaznamenáte. Zavřete je tu a do smrti je už neuvidíte..." Vedle životní role Jamese Deana si tu připomeneme i neméně slavnou a půvabnou Natalii Woodovou v postavě Judy. Ti pozornější poznají v jednom z chlapců z party mladistvých i Dennise Hoppera.

Snímek REBEL BEZ PŘÍČINY uvádíme v rámci pravidelného Filmového klubu DEPO2015. Přijďte objevit i další klenoty světové kinematografie!

Režie: Nicholas Ray, USA, 1955, 111 min.

ČSFD: 78 %

Vstupenky zakoupíte za 90 Kč na místě i v předprodeji na Plzenskavstupenka a GoOut.

Sledujte událost na facebooku!

Dívky, ženy, krásné paní, je tu pro vás Šatování. Akce pro všechny dámy, které už nebaví džíny a triko. Probuďte v sobě ženskost na Šatování s Blankou Strakou. Přijďte si vybrat ty nejkrásnější šaty.

Blanka Straka, to jsou šaty, které sluší.

Více na www.blankastraka.cz

Sledujte novinky na facebooku!

Jak předcházet vzniku požáru a co dělat, když už požár vypukne, se dozvíte během teoretické přednášky i názorné ukázky. Na nádvoří si budete moci prohlédnout také hasící techniku.

Program

 • 14:00 - 17:00 | ukázka hasící techniky na nádvoří
 • 15:00 | přednáška (cca 45 min)
 • 15:45 | ukázka

Vstupné

Vstup na akci je zdarma.

Akce je součástí doprovodného programu k výstavě Já, hrdina. Více informací o výstavě se dozvíte zde.

Sledujte aktuální informace na facebooku!

DEPO Street Food Market opět naplní DEPO2015 vůněmi nejrůznějších světových kuchyní. Těšte se na 30 stánkařů, kteří budou rozmazlovat vaše chuťové buňky vynikajícím street foodem. Nebudou chybět ani lahodné nápoje a sladké tečky.

Již tradičně je říjnový DEPO Street Food Market pořádán v rámci Plzeňských oslav vzniku republiky. Tak nevařte přijďte se svátečně najíst k nám!

Vstup na DEPO Street Food Market je zdarma.

Prohlédněte si seznam stánků, na které se můžete těšit:

Prodejce  Sortiment
Anniny dorty  raw dorty a zákusky
Avocado Street Bistro chléb s avokádem a hummusem, avokádový burger s guacamolí, čokoládové brownie, avochino (domácí ledový čaj)
Comic Cone Foodtruck barevné burgery s trhaným masem
Dirty Dog Barbeque pulled pork, uzený hovězí brisket, vepřová žebra
Dobré jídlo Světa grillované gurmet samosy - vege, bezlepkové vegan polévky, wafle s karamelem, limonády dle sezóny, svařák, medovina, masala chai
Dog'n'Roll Food truck americké gourmet hot dogs, curly fries
Ferry’s Sweet Moment bubble waffle
Food On The Move  
Guacamole mexican using avocado, guacamole, quesadillas, tacos
Château Šafaříkova francouzská vína, svařák, kachní konfit burger, hotddog s kachními klobásami
Churros Co. churros s dulce de leche, mléčná a hořká čokoláda, jarritos limonády
JEZASPI dýňová polévka se zakysanou smetanou, gnocchi quatrro formagi s parmezánem a smaženou cibulkou, italské šafránové rizoto s krevetami, hanger steak s plněnou pečenou bramborou, cibulovo – jablečným chutney a pepřovou omáčkou, creme brulee
Kaznějovské zmrzlinářství zmrzlina,palačinky,polévka
Mazaný preclík preclíky, nápoje
Mek&Číz makaróny s čedarovou omáčkou v různých kombinacích
milujupadthai padthai s krevetami, kuřecím masem, vegetariánská varianta. tom yum polévka s krevetami
Nos Macarons francouzské makronky
Original Srí Lanka rolky - zeleninové, kuřecí, rybí, kuřecí a vegetariánské kottu, hoppers - kuřecí a s vajíčkem, mango lassi
Paella don Olino paella kuřecí, paella bez masa, krevety, mošt Nebílovy
PapáTo Café francouzské quiche, sladké tarteletky, koláče, káva, matcha čaj
PAPPA COFFEE káva, čaj, domácí limonády, palačinky
Pečeme sele s.r.o. pečené sele, žebra, klobásy, chleba se sádlem
Pivovar Raven pivo + limo
Pivovar Zhůřák rozmanitost piv (ALE, IPA, stout, porter, atd...)
Podle Gusta toast s trhaným hovězím masem, tacos, kachní trhané maso
Pojízdná Kráva burgery a hovězí
Raclette roztavený raclette sýr podávaný na bramborách s nakládanou okurkou a cibulkou, zapečené sýrové tousty s variací náplně
Rooster Sausage Gourmet  

 

Pojďte ladit designovou formu ještě před začátkem Plzeň Design Weeku. Ve spolupráci s klubem MōōVEMENT pro vás chystáme čtyři tematické večery - každý čtvrtek od 21:00

Třetí warm up večer Plzeň Design Week 2019 bude v režii Oh My Gear, přednášky o elektronické hudbě a následující livesety. Akce OMG si dávají za cíl propojovat, vzdělávat a informovat komunitu hudebních producentů, převážně hrající livesety.
Během večera můžete očekávat představení a přednášku od mʊdʌki a Sqare, budeme se bavit o teorii a praxi tvorby elektronické hudby, nástrojích značky Elektron nebo o Abletonu a tvorbě vícekanálového prostorového zvuku.

Polina Khatsenka je audiovizuální umělkyně původem z běloruského Minsku. Svou hudební produkci prezentuje pod pseudonymem mʊdʌki od roku 2015. V současné době se věnuje tématům prostorového zvuku a deep listening v ateliéru Time-based media na Fakultě Umění a designu UJEP. Je jednou ze zakládajících členů kolektivu phonon, který se zaměřuje na zprostředkování zvukových umění a experimentální hudby v Ústí nad Labem.

Libor Mikyška tvořící pod pseudonymen Sqare. Jeho hlavní oblastí tvorby jsou improvizované livesety, které je možné označit jako experimental-techno nebo brainbeat. Syntezátor nejraději vnímá jako nevyzpitatelný zdroj zvuku, kdy se zvuk musí zkrotit a posadit do groovu. Posluchače tak staví před dadaistické realtime komponování kopírující vibe večírku. Pro pokus představení hudební tvorby širší veřejnosti a spojení komunity vytvořil s přáteli projekt Oh My Gear

Po přednáškách očekávejte sety od mʊdʌki a Sqare
www.soundcloud.com/mudaki
www.soundcloud.com/sqare

Vstupné

Vstup je zdarma

Warm up akcí propojených s Plzeň Design je víc. Vyber si:
17. 10. Koncert L’Âge d’Or
24. 10. Workshop s Knedlo zelo wear
7. 11. Promítání filmu Zemřít pro design

Pozvěte také své přátele na facebooku!

Slavnostní vyhlášení cen pro dobrovolníky pořádá Dobrovolnická Regionální Agentura DoRA pod záštitou hejtmana Plzeňského kraje pana Josefa Bernarda a starostky Městského obvodu Plzeň 1 Ing. Heleny Řežábové.

Workshopy a Kurzy

Na kurzu se seznámíš s tradiční truhlářskou prací se dřevem i jinými materiály na bázi dřeva a vytvoříš si alespoň jeden výrobek z probíraných témat dle vlastního výběru. 

Během prvního týdne se budeme věnovat převážně teorii základních tesařských a truhlářských rámových spojů, jejich ruční výrobě a konstrukcím. Druhý týden je zaměřen na pokročilé truhlářské rámové spoje pro výrobu např. foto rámečku, rámu na zrcadlo či jednoduchého rámu na obraz. V třetím týdnu se budeme zabývat nosnými rámovými konstrukcemi – výrobou žebříkového regálu, police, podstavce nebo stojanu. Poslední týden si vyzkoušíme rámové spoje používané na klasickém nábytku – na podnoži stolu, židle nebo taburetky.

Rozsah kurzu 16 hodin - (4 úterky v řadě 17.00-21.00, od 1.10.2019)
cena kurzu 3750,-
věková kategorie 18-99 let

Lektor - Ing. Stanislav Melka

Co s sebou - potřebuješ jen pohodlný pracovní oděv a pevné boty, vše ostatní obdržíš na místě (malé občerstvení je také součástí) 

VSTUPENKY na kurz k zakoupení ZDE

Dárkový voucher - na pořádané kurzy nabízíme možnost zakoupení dárkového voucheru 

Kurz je určený všem zájemcům, kteří by si rádi vyzkoušeli tváření žhavého kovu a dozvěděli se, co je to „torzírování”, k čemu slouží „vlčí tlama”, nebo jak se používá „utínka”. 

Jako budoucího kováře tě zasvětím do správného úderu kladivem, ovládneš práci s kleštěmi a odkryji před tebou nejeden fígl tohoto černého řemesla. Z každé hodiny si odneseš vlastnoručně vykované předměty, jako jsou klínky do seker, skoby, hřebíky, podkovičky pro štěstí, či drobnou mříž, dle své fantazie. 

Rozsah kurzu: 16 hodin, 4 čtvrtky vždy 17-21 (3.-24. října)
S sebou: pohodlný pracovní oděv a pevné boty 

Lektor: Jan Honomichl 
Cena: 4250,- 

VSTUPENKY k zakoupení ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 731184134.

Pro více informací o workshopu piště na: honomichljan@depo2015.cz 
Na tento kurz je také možné koupit dárkový voucher

Bavorsko a Čechy – dvě příhraniční země a dva prostory, které bohatá historie spojuje a společná minulost dělí. Fotografická výprava do příhraničí vede na samý počátek a zároveň i konec; vede k obratu, k novému začátku další kapitoly dvou sousedů.

Během jednodenního výletu s fotografem Matthiasem Weichem do Bayerisch Eisenstein / Železné Rudy se ve třech etapách probádá, jak se v příhraničí (často nazývaném jako Wasteland) dají zachytit různé scenérie. První motivy se nabízejí už v ulicích mezi směnárnami a kasiny nebo v centru čerpacích stanic a penzionů. Nádraží v Bayerisch Eisenstein / Železné Rudě jakožto jediné hraniční nádraží ve střední Evropě je symbol dělící linie zemí, měn a železničních společností. V kontrastu tohoto se otevírá jedinečná příroda Bavorského lesa / Šumavy, která ukazuje, jak je vlastně jednoduché nechat hranice zcela zmizet.

Matthias Weich studoval výtvarné umění, estetickou výchovu, dějiny umění a germanistiku v Regensburgu a mexickém Gunajuato. Je vědeckým pracovníkem a doktorandem na Institutu výtvarné výchovy na Univerzitě v Regensburgu. Specializuje se na uměleckou a užitou fotografii, výtvarnou a výchovu. Jeho díla byla součástí mnohých výstav.

Projektlabor:FOTOGRAFIE jsou pozváni fotografové a fotografky všech úrovní – od profesionálů po amatérské nadšence, kteří mají chuť podniknout fotografickou expedici do příhraničí. Předpokládá se jen schopnost umět dobře ovládat vlastní fotoaparát.

Projektlabor:FOTOGRAFIE se koná v sobotu 5. října 2019. Odjezd je z Plzně od DEPO2015 (Presslova 14) v 8:00, návrat se předpokládá kolem 19:00. Účast ani cesta nejsou zpoplatněny. Počet účastníků je omezen na deset z Čech a deset z Bavorska. Po celou dobu bude k dispozici tlumočník.

Vybrané snímky budou vystaveny v únoru 2020 na Kultur|Kreativ|Tagen „Treffpunkt“ v plzeňském DEPO2015.

Tato aktivita je součástí projektu kultur|kontakt|kreativ, který realizuje společnost Plzeň 2015 společně městem Regensburg a Centrem Bavaria Bohemia a který je financován v rámci programu Cíl EÚS.

Program workshopu a další informace naleznete ZDE

Pozvěte na workshop své přátele na facebooku!

Přihlášky posílejte do 1. října 2019 na email jindrichj@depo2015.cz

Kontakt pro dotazy:

Jindřich Jindřich, +420 727 871 599, jindrichj@depo2015.cz

Chcete se naučit, jak dát novou tvář starému nábytku nebo chcete dát věcem osobitý vzhled? Naučíme vás patinovat - jedná se o povrchovou úpravu dřevěných výrobků a nábytku ve stylu provence a vintage.

Patinování je velmi efektní technika dekorování za použití akrylových a křídových barev. Součástí kurzu bude ukázka práce a použití různých barev a laků. Kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilé. Pod odborným vedením si každý vyrobí vlastnoručně patinovaný doplněk. V ceně jsou zahrnuty veškeré barvy, zapůjčení štětců i brusných materiálů. 

Na workshopu se dozvíte:

 • jak připravit povrch před patinováním
 • druhy barev a laků
 • techniky nanášení
 • použití štětců, brusného a dalšího materiálu
 • barevné kombinace a vrstvení 
 • finální  dokončení starého vzhledu

Rozsah: 3 hodiny (9.00-12.00)

Lektor: Martina Fastová (info@ekodeko.cz, 774 104 702)

Vstupné

Vstupenky v hodnotě 850 Kč si  můžete zakoupit ZDE

Přijďte se naučit práci na stroji, který se v poslední době stal doslova fenoménem! 3D tiskárna je strojem nové generace, dokáže vytisknout prakticky cokoliv, a tak se stává levnou alternativou masové výroby drobných věcí.

Ve FABLABu vás provedeme celým procesem od jednoduchého modelování v Opensource softwaru, pracováním s 3D tiskárnou, až po vytisknutí vašeho 3D objektu, který si odnesete domů. Během kurzu vám navíc prozradíme spoustu zajímavých informací a praktických zkušeností. Stačí přijít s vlastním notebookem a myší, vše ostatní obstaráme my. Po dokončení kurzu budete umět používat 3D tiskárnu samostatně.

Průběh kurzu:

 • úvod o technologii 3D tisku
 • seznámení s tiskárnou
 • ukázka modelování v 3D softwaru Tinkercad (pro správné 3D modely do tisku)
 • několik praktických tipů
 • nejčastější chyby při tisku a jak se jim vyhnout
 • seznámení s materiály a několik tipů
 • příprava 3D modelu v software Cura
 • kalibrace a správné nastavení tiskárny
 • ovládání tiskárny pomocí displeje
 • 3D tisk připraveného modelu
 • zajímavé tipy co tisknout a různé příklady pro inspiraci

Co se naučíte: 

 • jak ovládat klasickou FDM 3D tiskárnu
 • jak používat software na úpravu modelu pro tisk
 • jak se o tiskárnu starat a udržovat jí
 • kde najít 3D modely zdarma
 • jaké používat programy na úpravu 3D objektu

Co je zahrnuto v ceně:

 • prezentace s poznámkami
 • praktická výuka na 3D tiskárně
 • 3D tisk malého objektu, který si odnesete domů
 • základní občerstvení

S sebou: notebook s myší

Kurz je vhodný pro účastníky od 15 let 

KONÁNÍ: 10. 10.  17.00-20.00 ve FABLABu

LEKTOR: Vít Trunec 

CENA: 600,-

Vstupenky k zakoupení ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.

(Pokud ses přihlásil do kurzu a je ti méně než 18 let, je potřeba stáhnout si přihlášku /https://www.depo2015.cz/download/artattach/265-formular-pro-ucastnika-kurzu-nove.pdf/a přinést ji na kurz podepsanou tvým zákonným zástupcem).

Kurz vás uvede do světa robotiky pro začátečníky. Arduino je otevřená elektronická platforma založená na uživatelsky velmi přívětivém software a hardware. Je to vhodný nástroj pro umělce, designéry, bastlíře či kutily.

Naučíte se pracovat s mikrokontrolerem Arduino a jeho variantami. Připojíte k nim různé senzory a aktuátory (barevné diody, displeje, teplotní čidla, motory…). Naprogramujete si je ze svého počítače tak, aby vykonávaly, co potřebujete. Dozvíte se, jaké existují verze arduina a kde ho nejvýhodněji nakoupit.

Průběh kurzu:

 • úvod o Arduino a programování
 • seznámení s Arduino variantami
 • práce v software Tinkercad Circuits (virtuální zapojování aktuátorů, programování)
 • seznámení a správné nastavení software Arduino IDE
 • programování v jazyce Wire v software Arduino IDE
 • vytváření jednoduchých programů a jejich nahrávání do Arduino
 • několik praktických tipů
 • zajímavé tipy a nápady co programovat

Co se naučíte

 • programovat v jazyce Wire
 • programovat Arduino desky a jejich varianty
 • používat různé aktuátory
 • kde Arduino nejvýhodněji nakoupit

Co je zahrnuto v ceně:

 • prezentace a příklady kódů s poznámkami
 • praktická výuka na Deskách Arduino UNO
 • základní občerstvení

S sebou: notebook

Kurz je vhodný pro účastníky od 15 let 

KONÁNÍ: 17.10. 17.00-20.00 ve FABLABu

LEKTOR: Vít Trunec 

CENA: 600,-

Vstupenky k zakoupení ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.

(Pokud ses přihlásil do kurzu a je ti méně než 18 let, je potřeba stáhnout si přihlášku /https://www.depo2015.cz/download/artattach/265-formular-pro-ucastnika-kurzu-nove.pdf/a přinést ji na kurz podepsanou tvým zákonným zástupcem).

Během tohoto intenzivního kurzu si vyzkoušíš dvě nejvíce používané metody svařování oceli, a to svařování obalenou elektrodou a svařování v ochranné atmosféře tzv. céóčko.

Kurz vedeme v přátelském duchu v malých skupinkách s individuálním přístupem. Praktickou část prokládáme teorií oboru, upozorněním na bezpečnost práce a požární ochranu. Dále společně probereme správné použití úhlové brusky a broušení až k dokonale hladkému povrchu a samozřejmě se dozvíš vše o následných antikorozních úpravách oceli. 

Kurz svařování je určen pro širokou veřejnost. 

Rozsah kurzu: víkendový kurz, sobota i neděle 10.00-18.00 (19.-20.10.)
S sebou: pohodlný pracovní oděv a pevné boty 

Lektor: Jan Honomichl 
Cena: 4250,- 

VSTUPENKY k zakoupení ZDE

Pokud máš zájem o kurz, volej na tel.: 731184134, nebo piš přímo Honzovi na: honomichljan@depo2015.cz.

Na tento kurz je také možné zakoupit dárkový voucher.

Na kurzu se seznámíš s tradiční truhlářskou prací se dřevem i jinými materiály na bázi dřeva a vytvoříš si alespoň jeden výrobek z probíraných témat dle vlastního výběru. 

Během prvního týdne se budeme věnovat převážně teorii základních tesařských a truhlářských rámových spojů, jejich ruční výrobě a konstrukcím. Druhý týden je zaměřen na pokročilé truhlářské rámové spoje pro výrobu např. foto rámečku, rámu na zrcadlo či jednoduchého rámu na obraz. V třetím týdnu se budeme zabývat nosnými rámovými konstrukcemi – výrobou žebříkového regálu, police, podstavce nebo stojanu. Poslední týden si vyzkoušíme rámové spoje používané na klasickém nábytku – na podnoži stolu, židle nebo taburetky.

Rozsah kurzu 16 hodin - (4 úterky v řadě 17.00-21.00, od 29.10.2019)
cena kurzu 3750,-
věková kategorie 18-99 let

Lektor - Ing. Stanislav Melka

Co s sebou - potřebuješ jen pohodlný pracovní oděv a pevné boty, vše ostatní obdržíš na místě (malé občerstvení je také součástí) 

VSTUPENKY na kurz k zakoupení ZDE

Dárkový voucher - na pořádané kurzy nabízíme možnost zakoupení dárkového voucheru