DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Výstavy

Poznejte baroko na vlastní kůži. Navrhněte nový klášter nebo si zahrajte s hudebním kvartetem na zážitkové výstavě pro celou rodinu. „Nesahat!“ tu prostě neplatí. Díky audiovizuálním instalacím, virtuální realitě i zvukovým efektům se stanete součástí děje a můžete ho také sami vytvářet. Vyzkoušíte si, jak pracoval barokní architekt, jaké se nosily šaty a ovládnete interaktivní Kladrubský archifon. 

Vstupné

zdarma

Otevírací doba

PO – PÁ 13:00 – 18:00 (pro školy 8:30 – 12:30),
SO – NE 10:00 – 18:00

 

Více o výstavě, doprovodné akce i program pro školy najdete zde.

Nezapomeňte pozvat své přátele a sledujte výstavu také na facebooku.

Výstava je součástí přeshraničního projektu č. 153 podpořeného z programu EÚS Barokní region ČechyBavorsko. / Die Ausstellung ist Bestandteil des Projekts Nr. 153, Barockregion Bayern - Böhmen, das aus dem Programm Ziel/ETZ unterstütztwird.

Prohlédněte si studijní kresby, fashion ilustrace i ukázky realizovaných modelů a kolekcí jednotlivých ročníků uměleckého oboru Návrhář oděvů na Integrované střední škole živnostenské v Plzni. 

Vstupné

Vstup zdarma

Akce

Myslíte, že najít dobrou práci po padesátce je obtížné? Často bohužel ano. Našťestí jsou zaměstnavatelé, kteří si budou Vašich zkušeností vážit bez ohledu na datum narození. Právě nyní máte příležitost získat atraktivní práci v bankovnictví. 

Jak na to? Nejsnažší cesta je přijít na kariérní kurz Aliance 50+. Naše kurzy jsou zdarma a pomohou Vám udělat velký krok směrem k nové a lepší práci. Více na www.aliance50plus.cz.

Zajímá vás, jak se expanduje do zahraničí? Zastavte se na povídání Marketingové Plzně a načerpejte inspiraci.

Ať už chcete prodávat vaše produkty a služby na východ nebo západ, dozvíte se vše podstatné do začátku. Domlouvají se ti nejlepší a nejpověřenější lidi z oboru. Co říkáte na Milana Fialu nebo Simonu ze Zásilkovny? 

Pro koho večer bude?
Expanze do zahraničí je pro všechny majitele firem, e-shopů nebo markeťáky, co přemýšlejí nad vylepšením práce pro své klienty i za našimi hranicemi.

Začíná se v 18:00, přijďte tedy s předstihem nejméně 15 minut, ať máte místo, nějaký ten drink a stihnete si popovídat.

Nové album, nové písně, speciální scéna s projekcemi a doposud největší koncerty kapely Traktor - to je Šachoffnice tour 2019.

V půlce února můžete tuhle velkolepou show navštívit v DEPO2015, open door je v 18:00.

Vstupné

Vstupné 390 Kč v předprodeji. // VYPRODÁNO

Sledujte událost koncertu na Facebooku.

Protančete večer v rytmu swingu již tuto sobotu. Žádaný taneční galavečer ELECTRO SWING PLZEŇ se nově uskuteční v prostorách DEPO2015.

Během večera zazáří londýnský electroswingový král DJ SACHA DIEU, světoznámý DJ FEFE BAKER, okouzlující taneční diva MAYA FULL POWER, swingová kapela FUTUR SWING, šarmantní pražská umělkyně THERESE ROSIER, DJ MACKIE MESSER nebo prvotřídní swingařka, zpěvačka a tanečnice KATEŘINA STEINEROVÁ.

Slavnostní galavečer moderuje kapelník oblíbených Prague Rhythm Kings, špičkový swingový zpěvák, hudebník a stylový šoumen Jan Veverka.

Těšte se také na oblíbenou latin beats fiestu na druhé stage v tržnici DEPO2015, stylový fotokoutek, hudební loterii a samozřejmě tradiční welcome drink pro první hosty.

Vstupné

Vstupenky v hodnotě 220 Kč si můžete zakoupit v předprodeji zde. Na místě bude možné koupit vstupenky za 250 Kč.

Nezapomeňte pozvat své přátele na Facebooku.

Celý program tančírny je průběžně aktualizovaný na stránkách www.electroswingplzen.cz.

Oblíbený veletrh osloví budoucí nevěsty a ženichy i všechny, kteří chtějí vědět vše o svatebních trendech v nadcházející sezóně. Nespočet obleků, šatů, šperků, květin i dekorací můžete prohlížet celou neděli.

Vstupné

Vstupenky za 150 Kč zakoupíte na místě. Nezmeškejte příležitost při korzování navštívit také výstavu Za barokem, na kterou se vstupné vztahuje.

Pozvěte přátele na Facebooku

Vaše oblíbená stand-up comedy se vrací zpět do DEPO2015. Humorné scénky tentokrát přivezou Richard Nedvěd, Nasty a Arnošt Arny Frauenberg. 

Vstupné

Vstup 250 Kč v předrodeji na GoOut.net / 280 Kč na místě

Ptačí mobilita nás nejen fascinuje, případně budí závist, ale je také předmětem mnoha výzkumů a těší se velké pozornosti laiků. Sezónní přesuny na těžko představitelné vzdálenosti bez mapy, kompasu nebo GPSzařízení, pouze vlastními silami, jsou asi její nejznámější podobou.

Ptáci se však pohybují neustále, v horizontálním i vertikálním směru, někteří dokážou v pohybu i spát. K pohybu je nutí, stejně jako jiné živočichy, čím dál častěji i změny prostředí, dostupnost potravy, lidská činnost. Ne každý je však schopen se změnám přizpůsobit. Proto se pohybují i jejich počty. Někteří přibývají, jiní mizí, další zcela vyhynou. "Počty a trendy vývoje populací jednotlivých druhů zajímají nejenom odborníky, ale dokonce se díky tomu hodnotí i změny kvality životního prostředí",  říká Mgr. Lukáš Viktora z České společnosti ornitologické, který je hostem únorového Science café Plzeň.

Vstupné

Vstup ZDARMA

Science Café

Science Café je cyklus neformálních diskusí s vědci v prostředí kaváren. Smyslem setkání je společné hledání otázek a odpovědí, představení vědců jako inspirativních osobností a prezentace konkrétních vědeckých výzkumů.

Bavorská část společného festivalu Treffpunkt se uskuteční poslední únorový víkend v hornofalcké metropoli Regensburg.

Česká i bavorská, tradiční i moderní kultura ožije na klubové scéně, plátnech kinosálů, improvizovaném divadelním jevišti i v kostele.

Podrobný program najdete na webu nebo na Facebooku.

Vstupné

Vstup zdarma

Na festival v Regensburgu můžete vyrazit v sobotu 23.2. na jednodenní výlet! Pohodlně a za pouhých 100 Kč vás tam dopraví autobus vypravený organizací Plzeň Turismus v 9:30 h od DEPO2015 (sraz účastníků v 9:15 h) a večer zase zpátky - předpokládaný odjezd ve 20:00 h, návrat do Plzně kolem 22 h.

Lístky je nutné zakoupit a vyzvednout předem a to v Infocentru na náměstí Republiky / přes Plzeňskou vstupenku.

Vypravit se k našim sousedům můžete také vlakem, a to přímým spojem z Plzně. Doporučujeme jednodenní jízdenku "Celodenní jízdenka + Německo", na kterou můžete jet tam i zpátky jen za 279 Kč: https://www.cd.cz/typy-jizdenek/mezinarodni-jizdenky/-27108/.

Těšíme se na viděnou v Bavorsku!

Že jste ještě nebyli na tradičním Masopustu? Máte šanci to dohnat. Na další nedělní trh do Tržnice DEPO zavítá Plzeňský lidový soubor MLADINA se svým průvodem i veselicí. Na trzích koupíte tematické jídlo i další produkty a na nádvoří na vás čeká také prase na rožni.

Celý den budeme vyrábět spolu se Sdílené dílny Makerspace tradiční masopustní masky, které si můžete o týden později vzít na oblíbený masopustní průvod na náměstí Republiky. Oživíme tak únorovou zvyklost se vším všudy!

Název stánku

Menu

Bulgarica

mléčné výrobky, uzeniny, kosmetika

Cider Bohemia s.r.o.

cidery, mošty klasické i horké na zahřátí

Cukrářství u Krtečka

nádivka, bramborová buchta, bramborové placky, česnekové placky se sýrem

Eli dorty

české koláče, kiše, obyčejné preclíčky ke kávě a “Masopustní šišky” podle receptu slavné české kuchařky Rettigové

Dobré jídlo světa

zabijačková polévka, šumavský sulc, grilovaný paprikový bůček v chlebu s okurkou a cibulí, sladké pochutiny, svařák, medovina, nealko punč

Koření od Davídka

koření všeho druhu

Mamacita Food

bramborové a škvarkové placky, zabijačkový guláš, zelí z Křimic

Pappa Coffee

káva ve všech formách a horké nápoje na bázi espressa, palačinky, domácí limonády

Pivovar Raven

oblíbené klasiky i speciály od Ravenu

Ráj škvarků

škvarky (pikantní, královské i sedlácké)

paštiky, sádlo, pomazánky, špeky

Od Mileny z Dolan

marmelády

TEN ŠTRÚDL

klasický štrůdl a vdolky

Tommy‘s food truck

masové a vegetariánské burgery, hot dogy, plněné bagety, hranolky, grilovaná kukuřice, polévka

VerUniqua

hračky, zástěry, chňapky apod.

Šnajdr maso z Volduch

jitrnice, jelita, prejty
tlačenky, ovary, chléb a housky z vlastní pekárny

Vinety ART

Víno Lahofer a Hanzel

Žlutické hrušky

sušené ovoce, oříšky

Program Mladiny:

11:30 průvod
13:00 veselice
14:30 průvod
16:00 veselice

Vstupné 

Vstup zdarma

www.trznicedepo.cz

Pozvěte přátele na facebookové události.

Baví vás vyprávět příběhy? Zjistěte, jak je povídat poutavě a srdcem. Staňte se aktérem i divákem v jednom a přihlaste se mezi 12 účastníků Černé hodinky. Exkluzivní jevištní událostí vás provede pečlivý a ohleduplný průvodce Jiří George Konečný.

Program večera tvoří tři části:

  • V první se seznámíte s principem večera a dozvíte se všechny možnosti, jak můžete Černou hodinku strávit.
  • Následuje krátká dílna vypravěčského řemesla pro začátečníky, ve které společně najdete ty správné krátké příběhy nebo příběhová torza.
  • Pak už se konečně dostanete k vyprávění. Poslechněte si kolegy a pustíte se i do vlastního povídání. Váš průvodce přitom postaví mosty mezi jednotlivými příběhy, tématy i lidmi. Kdo přijde, odejde osvěžen.

Jiří George Konečný

Zapálený lektor, herec a sportovec se o Černé hodince naučil od mistrů řemesla - pánů Martina Haka a Tomáše Jirečka. Od čtvrté třídy chodil do dramaťáku a později hrál externě v Divadle J. K. Tyla v Plzni. Tři roky pracoval jako produkční Divadelního léta pod plzeňským nebem. Věnuje se improvizačnímu divadlu. Momentálně je členem plzeňské improvizační skupiny Křik.

Registrujte se na e-mailu team@jgk.cz nebo na webu.

Vstupné

Ceny vstupenek (platba na místě):

  • Studenti a studentky: 60 Kč 
  • Ostatní: 100 Kč 

Workshopy a Kurzy

Na kurzu se seznámíš s tradiční truhlářskou prací se dřevem i jinými materiály na bázi dřeva a vytvoříš si vždy alespoň jeden výrobek z probíraných témat dle vlastního výběru. 

Během prvního týdne se budeme věnovat základním tesařským a truhlářským rámovým spojům, jejich ruční výrobě a konstrukcím. Druhý týden je zaměřen na pokročilé truhlářské rámové spoje, výrobu foto rámečku, rámu na zrcadlo či jednoduchého rámu na obraz. V třetím týdnu se budeme zabývat nosnými rámovými konstrukcemi – výrobou žebříkového regálu, police, podstavce nebo stojanu. Poslední týden budeme vyrábět rámové spoje na klasickém nábytku – na podnoži stolu, židle nebo taburetky.


délka kurzu celkem 16 hodin - (4x4 hodiny vždy v úterý od 29.1.2019)
cena kurzu 3750,-
věková kategorie 18-99 let

Lektor - Ing. Stanislav Melka

Co s sebou - potřebuješ jen pohodlný pracovní oděv a pevné boty, vše ostatní obdržíš na místě

Dárkový voucher - na pořádané kurzy nabízíme možnost zakoupení dárkového voucheru 

VSTUPENKU na kurz koupíte ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.

Chceš se naučit, jak dát novou tvář starému nábytku nebo chceš dát věcem osobitý vzhled? Naučíme tě patinovat - jedná se o povrchovou úpravu dřevěných výrobků a nábytku ve stylu provence a vintage.

Velmi efektní technika dekorování za použití akrylových a křídových barev. Ukázka práce a použití různých barev a laků. V rámci semináře si každý odnese vlastnoručně patinovaný doplněk.

Na workshopu se dozvíš:

- jak připravit povrch před patinováním
- druhy barev a laků
- techniky nanášení
- použití štětců, brusného a dalšího materiálu
- barevné kombinace a vrstvení 
- finální  dokončení starého vzhledu

Lektor: Martina Fastová (info@ekodeko.cz, 774 104 702)
Cena: 690,-
Rozsah: 3 hodiny 10.00-13.00 

VSTUPENKY

Kurz je určený všem zájemcům, kteří by si rádi vyzkoušeli tváření žhavého kovu a dozvěděli se, co je to „torzírování”, k čemu slouží „vlčí tlama”, nebo jak se používá „utínka”. 

Jako budoucího kováře tě zasvětím do správného úderu kladivem, ovládneš práci s kleštěmi a odkryji před tebou nejeden fígl tohoto černého řemesla. Z každé hodiny si odneseš vlastnoručně vykované předměty, jako jsou klínky do seker, skoby, hřebíky, podkovičky pro štěstí, či drobnou mříž, dle své fantazie. 

Rozsah kurzu: 16 hodin, 4 čtvrtky vždy 17-21 (7.-28. února)
S sebou: pohodlný pracovní oděv a pevné boty 

Lektor: Jan Honomichl 

VSTUPENKU na kurz koupíte ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 731184134.
Pro více informací o workshopu piště na: honomichljan@depo2015.cz 
Na tento kurz je také možné koupit dárkový voucher

Přijď se naučit práci na stroji, který se v poslední době stal doslova fenoménem! 3D tiskárna je strojem nové generace, dokáže vytisknout prakticky cokoliv, a tak se stává levnou alternativou masové výroby drobných věcí.

Ve FABLABu tě provedeme celým procesem od jednoduchého modelování v Opensource softwaru, pracováním s 3D tiskárnou, až po vytisknutí tvého 3D objektu, který si odneseš domů. Během kurzu ti navíc prozradíme spoustu zajímavých informací a praktických zkušeností. Stačí přijít s vlastním notebookem a myší, vše ostatní obstaráme my. Po dokončení kurzu budeš umět používat 3D tiskárnu samostatně.

Průbeh kurzu:
Úvod o technologii 3D tisku
Seznámení s tiskárnou
Ukázka modelování v 3D softwaru Tinkercad (pro správné 3D modely do tisku)
Několik praktických tipů
Nejčastější chyby při tisku a jak se jim vyhnout
Seznámení s materiály a několik tipů
Příprava 3D modelu v software Cura
Kalibrace a správné nastavení tiskárny
Ovládání tiskárny pomocí displeje
3D tisk připraveného modelu
Zajímavé tipy co tisknout a různé příklady pro inspiraci

Co se naučíš
Jak ovládat klasickou FDM 3D tiskárnu
Jak používat software na úpravu modelu pro tisk
Jak se o tiskárnu starat a udržovat jí
Kde najít 3D modely zdarma
Jaké používat programy na úpravu 3D objektu

Co je zahrnuto v ceně:
Prezentace s poznámkami
Praktická výuka na 3D tiskárně
3D tisk malého objektu, který si odnesete domů
Základní občerstvení

S sebou:
notebook s myší

Kurz je vhodný pro účastníky od 15 let

KONÁNÍ: 13.2. 17.00-20.00 ve FABLABu

LEKTOR: Vít Trunec 

VSTUPENKY k zakoupení ZDE 
CENA: 600,-

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.

Během tohoto intenzivního kurzu si vyzkoušíš dvě nejvíce používané metody svařování oceli, a to svařování obalenou elektrodou a svařování v ochranné atmosféře tzv. céóčko.

Kurz vedeme v přátelském duchu v malých skupinkách s individuálním přístupem. Praktickou část prokládáme teorií oboru, upozorněním na bezpečnost práce a požární ochranu. Dále společně probereme správné použití úhlové brusky a broušení až k dokonale hladkému povrchu a samozřejmě se dozvíš vše o následných antikorozních úpravách oceli. 

Kurz svařování je určen pro širokou veřejnost. 

Rozsah kurzu: víkendový kurz, sobota i neděle 10.00-18.00
S sebou: pohodlný pracovní oděv a pevné boty 

Lektor: Jan Honomichl 
Cena: 4250,- 

VSTUPENKU na kurz koupíte ZDE

Pokud máš zájem o kurz, volej na tel.: 731184134, nebo piš přímo Honzovi na: honomichljan@depo2015.cz.
Na tento kurz je také možné zakoupit dárkový voucher.

Kurz tě uvede do světa robotiky pro začátečníky. Arduino je otevřená elektronická platforma založená na uživatelsky velmi přívětivém software a hardware. Je to vhodný nástroj pro umělce, designéry, bastlíře či kutily.

Naučíš se pracovat s mikrokontrolerem Arduino a jeho variantami. Připojíš k nim různé senzory a aktuátory (barevné diody, displeje, teplotní čidla, motory…). Naprogramuješ si je ze svého počítače tak, aby vykonávaly, co potřebuješ. Dozvíš se, jaké existují verze arduina a kde ho nejvýhodněji nakoupit.

Průběh kurzu:
Úvod o Arduino a programování
Seznámení s Arduino variantami
Práce v software Tinkercad Circuits (virtuální zapojování aktuátorů, programování)
Seznámení a správné nastavení software Arduino IDE
Programování v jazyce Wire v software Arduino IDE
Vytváření jednoduchých programů a jejich nahrávání do Arduino
Několik praktických tipů
Zajímavé tipy a nápady co programovat

Co se naučíš
Programovat v jazyce Wire
Programovat Arduino desky a jejich varianty
Používat různé aktuátory
Kde Arduino nejvýhodněji nakoupit

Co je zahrnuto v ceně:
Prezentace a příklady kódů s poznámkami
Praktická výuka na Deskách Arduino UNO
Základní občerstvení

S sebou:
notebook

Kurz je vhodný pro účastníky od 15 let

KONÁNÍ: 20.2. 17:00-20:00 ve FABLABu

LEKTOR: Vít Trunec 

VSTUPENKY k zakoupení ZDE 
CENA: 600,-

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.

Na kurzu se seznámíš s tradiční truhlářskou prací se dřevem i jinými materiály na bázi dřeva a vytvoříš si vždy alespoň jeden výrobek z probíraných témat dle vlastního výběru. 

Během prvního týdne se budeme věnovat základním tesařským a truhlářským rámovým spojům, jejich ruční výrobě a konstrukcím. Druhý týden je zaměřen na pokročilé truhlářské rámové spoje, výrobu foto rámečku, rámu na zrcadlo či jednoduchého rámu na obraz. V třetím týdnu se budeme zabývat nosnými rámovými konstrukcemi – výrobou žebříkového regálu, police, podstavce nebo stojanu. Poslední týden budeme vyrábět rámové spoje na klasickém nábytku – na podnoži stolu, židle nebo taburetky.


délka kurzu celkem 16 hodin - (4x4 hodiny vždy v podnělí od 17 do 21; začínáme 25.2.2019)
cena kurzu 3750,-
věková kategorie 18-99 let

Lektor - Ing. Stanislav Melka

Co s sebou - potřebuješ jen pohodlný pracovní oděv a pevné boty, vše ostatní obdržíš na místě

Dárkový voucher - na pořádané kurzy nabízíme možnost zakoupení dárkového voucheru 

VSTUPENKU na kurz lze zakoupit ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.

Na kurzu se seznámíš s tradiční truhlářskou prací se dřevem i jinými materiály na bázi dřeva a vytvoříš si vždy alespoň jeden výrobek z probíraných témat dle vlastního výběru. 

Během prvního týdne se budeme věnovat základním tesařským a truhlářským rámovým spojům, jejich ruční výrobě a konstrukcím. Druhý týden je zaměřen na pokročilé truhlářské rámové spoje, výrobu foto rámečku, rámu na zrcadlo či jednoduchého rámu na obraz. V třetím týdnu se budeme zabývat nosnými rámovými konstrukcemi – výrobou žebříkového regálu, police, podstavce nebo stojanu. Poslední týden budeme vyrábět rámové spoje na klasickém nábytku – na podnoži stolu, židle nebo taburetky.


délka kurzu celkem 16 hodin - (4x4 hodiny vždy v úterý od 26.2.2019)
cena kurzu 3750,-
věková kategorie 18-99 let

Lektor - Ing. Stanislav Melka

Co s sebou - potřebuješ jen pohodlný pracovní oděv a pevné boty, vše ostatní obdržíš na místě

Dárkový voucher - na pořádané kurzy nabízíme možnost zakoupení dárkového voucheru 

VSTUPENKU na kurz koupíte ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.